Wiadomości

Budowa najważniejszej drogi na Pomorzu utknęła na dobre. „Brak zgody ministerstwa”

W połowie lutego miał się rozpocząć drugi etap przetargu na budowę drogi S 6, ale kolejny raz nie zgodziło się na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Pomorskie drugie w rankingu przedsiębiorczości. Canowiecki: „Wykorzystaliśmy naszą szansę”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Pomorskie jest wiceliderem tuż za mazowieckim.

Dorota Karaś: „Przez dwa lata zasypiałam myśląc o Cybulskim”. Efekt? Niesamowita książka

W styczniu minęło 50 lat od śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Dorota Karaś, gdańska reporterka „Gazety Wyborczej" wydała niedawno w „Znaku" jego biografię „Cybulski. Podwójne salto".

Klaudiusz Baran. Akordeonowe marzenia o wiośnie na Ołowiance

Koncert symfoniczny pt. „Marzę o wiośnie" w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, który odbędzie się w piątek, 3 lutego 2017 r., to świetna propozycja dla melomanów, którzy już tęsknią za tą najpiękniejszą porą roku. Główną rolę tego wieczora będzie grał akordeon. Znakomity akordeonista, Klaudiusz Baran w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej PFB pod dyrekcją Massimiliano Caldiego, wprawi goszczących w PFB melomanów w przyjemny nastrój.

Zaprzyjaźnij się z pszczołami, czyli design z plastra miodu

Poznaj tajemniczy świat pszczół podczas wystawy „Let's bee friends". Centrum Designu Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia między 3 lutego a 12 marca 2017 r. na fascynującą ekspozycję, która zainteresuje dzieci i dorosłych. Wstęp jest wolny.