Wiadomości

Niecodzienni przewodnicy po Pomorzu. NCK zaprasza na spacery śladami pisarzy związanych z regionem

Znani pisarze, osoby ze świata kultury i sztuki ukochali sobie Pomorze. Dlatego Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało specjalne literackie spacery po województwie pomorskim. Artyści będą oprowadzali po miejscach, w których m.in. toczy się akcja powieści. Pierwszy spacer już 8 lipca 2017 r.

Komediowe widowisko z wartką akcją, brawurowymi pojedynkami i dynamiczną zmianą ról. Premiera „Zakochanego Szekspira” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Burzliwe losy kochanków, walka z przeznaczeniem, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej – tak zapowiada się premiera „Zakochanego Szekspira", która odbędzie się na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 30 czerwca 2017 roku.

W piosence jest nasza wolność. 45. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna

Wolność kojarzy się z otwartą przestrzenią, wędrówką, pokonywaniem drogi aż po horyzont. Śpiewanie polubili turyści, układając teksty o pięknie krajobrazu i urokach natury. Tak powstał gatunek piosenki turystycznej, gdyż – cytując słowa Steda (Edward Stachura): „wędrówką jest nasze życie".

Legendy o świętych, biografia Hansa Memlinga i „Sąd Ostateczny” w formie… komiksu

Życie i twórczość Hansa Memlinga, jednego z najwybitniejszych malarzy wczesnego renesansu, można poznać w formie 48-stronicowego albumu komiksowego.

Muzyka, leśnicy, gry i zabawy edukacyjne. Blues w Leśniczówce w Mirachowie

Jak co roku na początku lata w stacji turystycznej Lubygość obok leśniczówki Mirachowo zabrzmią dźwięki bluesa. Miłośnicy muzyki w leśnej scenerii będą słuchać wyjątkowych koncertów podczas Festiwalu Blues w Leśniczówce. Wstęp – wolny.