Wiadomości

Nowe drogi i monitoring. Węzeł transportowy w Wejherowie będzie wybudowany

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowe i parkingi. Z wyremontowanego węzła w Wejherowie rocznie ma korzystać 5 mln pasażerów. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2019 r.

"To się źle skończy", czyli 3 rzeczy, które musi wiedzieć każdy grafficiarz, zanim pójdzie na tory PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna ma jeden z najlepszych w Polsce monitoringów. Dzięki niemu w tym tygodniu na gorącym uczynku złapano dwóch grafficiarzy. – Zależy nam na utrzymaniu porządku i mamy do tego odpowiednie narzędzia – zapewniają przedstawiciele PKM.

Po latach przerwy kontenery wracają na Wisłę. Barką z Gdańska do Warszawy

„Jesteśmy w miejscu, od którego wszystko się zaczyna". Tymi słowami w porcie w Gdańsku wicemarszałek Ryszard Świlski zainaugurował pilotażowy rejs kontenerowy. Ma on pokazać, że możliwy jest powrót transportu kontenerów Wisłą do centrum kraju.

Gdańskie lotnisko bije kolejne rekordy. To zasługa nowych połączeń

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w marcu 2017 r. obsłużył ponad 300 tys. pasażerów. Oznacza to ponad 11 proc. wzrost w porównaniu z marcem 2016 r.

Wicemarszałek Świlski o rekordach na kolei. "Następny krok? Wspólny bilet"

Mieszkańcy Pomorza biją rekordy w korzystaniu z kolei. W "Gazecie Wyborczej" w środę skomentował to wicemarszałek Ryszard Świlski. - Wyniki cieszą, ale mamy jeszcze sporo do zrobienia.