Aktualności

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Muzeum II Wojny Światowej. „Całe zło ukryte jest pod ziemią”

Takiego muzeum nie ma w Europie ani na świecie. To nowoczesna placówka opowiadająca historię największej tragedii XX wieku. Otwarcie 23 marca 2017 r.

Tylko dla miłośników kolei. Te pociągi elektryczne jeżdżą po naszych torach

Eny, jamniki, Impulsy… O tym, jakie pociągi wożą pasażerów na Pomorzu opowiada Paweł Przymanowski, sympatyk kolei z Gdańska.

Powstaną dwa wielkie szlaki rowerowe: 670 kilometrów, fantastyczne widoki i aż 80 miejsc na odpoczynek

670 km zupełnie nowych utwardzonych, asfaltowych, z kostki betonowej lub nawierzchni mineralnych dróg oraz ponad 80 miejsc postojowych – tak będą wyglądały Pomorskie Trasy Rowerowe. Pierwsi rowerzyści skorzystają z nich w 2020 r.

Gdański tramwaj jeździ po Krakowie. Wygląda jak z lat 60. XX wieku

Na krakowskie tory wyjechał tramwaj typu Ring, pomalowany w barwy gdańskiego przedsiębiorstwa. To już druga taka rekonstrukcja.

Ekstremalna Droga Krzyżowa do Helu. Będą szli samotnie i w milczeniu

Marsz z Jastrzębiej Góry do Helu odbędzie się, już po raz trzeci, 7-8 kwietnia 2017 r. Uczestników czeka 49 kilometrów trudnego marszu po piasku. Pogoda też nie zawsze dopisuje.

Czesław Lang: „Cieszę się, że my Polacy zaczynamy mieć swoje pasje”

Czesław Lang opowiada o organizowaniu imprez kolarskich oraz o swoich ukochanych miejscach na rowerowe wypady. - Jak się jedzie z Bytowa w kierunku Gdańska, przez Pomysk, to mamy takie tereny, że bajka!

Który pomorski zabytek jest najbardziej zadbany? Dowiemy się za miesiąc

Baszta Jacek z Gdańska, helskie Muzeum Rybołówstwa oraz kościół zamkowy w Malborku mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowanych jest prawie sto zabytków z całego kraju.

Nadchodzą Kolosy. Gdynia szykuje się na największą imprezę podróżniczą w Europie

Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów już w piątek, 10 marca 2017 r. w Gdyni.

Milion na ratowanie pomorskich zabytków. W tym roku najbardziej skorzystają kościoły

Na odrestaurowanie zniszczonych ambon i ołtarzy, remont dachów, fundamentów czy wież kościołów samorząd województwa pomorskiego przeznaczy w tym roku ponad 993 tys. zł. Dotacje otrzyma 14 projektów związanych z pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków naszego województwa.

Droga świętego Jakuba. Jak z Pomorza dojść do Santiago de Compostela?

Województwo pomorskie przystąpi w charakterze członka do Europejskiej Federacji Dróg św. Jakuba z Composteli z siedzibą w Le Puy-en-Velay (Francja). Tak zdecydowali radni podczas sesji sejmiku 27 lutego 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu