Aktualności

Kościół św. Jana odzyska dawny blask

4,8 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku na realizację drugiego etapu rewaloryzacji i adaptacji kościoła św. Jana w Gdańsku na Centrum św. Jana. Umowę o wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z Lawrence Ugwu, dyrektorem NCK.


List intencyjny w sprawie regionalnego oddziału Europejskiej Agencji Kosmicznej podpisany

Polska Agencja Kosmiczna podjęła działania zmierzające do utworzenia w Polsce inkubatora przedsiębiorczości ESA wyspecjalizowanego w transferze technologii satelitarnych. Województwo pomorskie jest jednym z kilku regionów, które planują wspierać wykorzystanie tych zaawansowanych technologii w różnych sektorach gospodarki. W środę, 2 listopada 2016 r. w podpisaniu listu intencyjnego ws. utworzenia regionalnego oddziału inkubatora przedsiębiorczości ESA BIC uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.


Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa

Kto w przyszłym roku otrzyma nadawane corocznie przez pomorski sejmik Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego? Już od teraz do końca 2016 r. można składać w Urzędzie Marszałkowskim wnioski o przyznanie tego najwyższego regionalnego odznaczenia.


Obwodnicą Kartuz jeżdżą już samochody

Przebudowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2014 obwodnica Kartuz została oddana do użytku. Podczas symbolicznego otwarcia trasy 28 października 2016 r., w którym uczestniczyli marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, pierwsi kierowcy otrzymali upominki.


Ponad 17 mln zł na wsparcie małych firm z Pomorza

Pomorski Fundusz Rozwoju – spółka samorządu województwa pomorskiego – podpisała dwie umowy z pośrednikami finansowymi: Pomorskim Regionalnym Funduszem Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Gdańsku oraz stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka z Pasłęka na łączną kwotę 17,2 mln zł.


Od piątku obwodnica Kartuz otwarta

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku uzyskał właśnie zgodę na użytkowanie I etapu obwodnicy Kartuz. Tym samym samorząd województwa pomorskiego oddaje do użytku pierwszą drogę przebudowaną ze środków RPO WP na lata 2007-2014. Symbolicznie trasę już w piątek, 28 października 2016 r., o godz. 8.00, otworzą marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Na pierwszych kilkudziesięciu kierowców czekać będą upominki.


Miliony złotych dla pomorskich uczelni na lepsze kształcenie

Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Gdyni będą oferować studentom jeszcze lepsze warunki kształcenia zawodowego. A to dzięki podpisanym przez marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego umowom dofinansowującym projekty tych uczelni ze środków RPO WP na lata 2014-2020.


Unijne dofinansowanie dla człuchowskich projektów edukacyjnych

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski 21 października 2016 r. podpisali ze starostą człuchowskim Aleksandrem Gappą dwie umowy w sprawie dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 z zakresu edukacji. Wartość obu projektów to 4,86 mln zł, zaś unijne wsparcie to 3,2 mln zł.


Dla bezpieczeństwa pasażerów, czyli o defibrylatorach w pomorskich mediach

Ruszyła kampania związana z zakupem 51 defibrylatorów do wszystkich pociągów należących do samorządu województwa pomorskiego. Przez dwa tygodnie, na antenie Radia Gdańsk i TVP Gdańsk, mieszkańcy regionu wysłuchają i zobaczą spoty reklamowe poświęcone tej ważnej inwestycji. W spocie wystąpili: marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz ratownik medyczny Bartosz Krasiński ze Szpitala im. M. Kopernika.


Stara Kościelnica to piękna wieś!

Laureatką XXIII edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska w kategorii wsi została Stara Kościelnica w gminie Miłoradz. Za najpiękniejszą zagrodę nagrodę otrzymali Teresa i Józef Stolc z Kiełpina w gminie Kartuzy. W konkursie udział wzięło 118 wsi oraz 217 zagród z 14 powiatów naszego województwa.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka