Aktualności

Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku finalistą RegioStars 2016

Projekt Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, został finalistą konkursu RegioStars 2016 w kategorii CityStar – zintegrowane strategie na rzecz rozwoju obszarów miejskich będących w trudnej sytuacji.


280 mln zł dla nowych inwestorów oraz pomorskich eksporterów

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali dzisiaj z Agencją Rozwoju Pomorza SA umowy na realizację dwóch projektów pn. „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim" oraz „Invest in Pomerania 2020" o łącznej wartości 280 mln zł. Wartość unijnego wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego wyniesie 177 mln zł.


Zmarł Andrzej Grzyb

Po długiej chorobie, 5 lipca 2016 r., w wieku 64 lat zmarł Andrzej Grzyb, senator RP, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, samorządowiec, poeta, prozaik i publicysta. W pamięci wielu pozostanie przede wszystkim jako społecznik i regionalista, niestrudzony propagator Kociewia, jego tradycji i kultury, bowiem całe swoje życie poświęcił pracy na rzecz małej ojczyzny.


Po VII Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Od 30 czerwca do 3 lipca uczestników gościły mariny w Tolkmicku i we Fromborku. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.


Chińska firma Chunxing otwiera prototypownię w Trójmieście

Chunxing Group, jeden z wiodących producentów komponentów aluminiowych na świecie, otwiera w Trójmieście prototypownię. Jest to pierwszy etap planów inwestycyjnych chińskiej firmy na Pomorzu. Wybór lokalizacji przez inwestora potwierdza, że region ma duży potencjał, aby stać się europejską bramą dla chińskich inwestorów. – Liczymy na więcej takich projektów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Olivia Star będzie najwyższym budynkiem w północnej Polsce

Olivia Star staje się nowym biznesowym symbolem Trójmiasta i naturalnym dopełnieniem Olivia Business Centre, jednej z najciekawszych wielofunkcyjnych inwestycji w Polsce. 30 czerwca 2016 r. wmurowano kamień węgielny pod powstający budynek. W uroczystości uczestniczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Oddział Okulistyczny w szpitalu na gdańskiej Zaspie otwarty po remoncie

3 miliony złotych kosztował remont Oddziału Okulistycznego dla Dorosłych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. W uroczystym otwarciu 30 czerwca 2016 r. uczestniczyła Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Absolutorium dla Zarządu Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego otrzymał podczas dzisiejszej sesji absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. 22 radnych PO i PSL było „za", zaś 6 radnych z Klubu PiS głosowało „przeciw".


Rozpoczął się II etap przetargu na budowę dwóch dodatkowych przystanków PKM na terenie Gdyni

PKM SA wysłała w środę, 29czerwca 2016 r., zaproszenia do składania ofert na budowę przystanków PKM Gdynia Karwiny i PKM Gdynia Stadion do ośmiu firm, które wcześniej przeszły pozytywnie weryfikację w I etapie przetargu na budowę dwóch dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przy linii kolejowej 201 Gdynia - Kościerzyna. Podpisanie umowy z wykonawcą oraz rozpoczęcie budowy planowane jest jesienią br., a zakończenie inwestycji i oddanie obu przystanków do użytku w II połowie 2017 r.


Urzędnicy oddają krew

Ponad 30 pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oddało dzisiaj krew w ramach akcji promującej ideę honorowego krwiodawstwa.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka