Aktualności

Pomorskie z wizytą w Meklemburgii

Opowieści o Międzynarodowym Szlaku Bursztynowy, starożytna Faktoria, archeologiczne odkrycia, a nawet żywi żołnierze sprzed wieków – tak w tym roku województwo pomorskie promowało się u naszych zachodnich sąsiadów, podczas dorocznego święta Dni Maklemburgii (8-10 lipca 2016 r.)


„Pomorskie dla zdrowia". Bezpłatne badania lekarskie

Wszyscy, którzy podczas Jarmarku św. Dominika odwiedzą stoisko Urzędu Marszałkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich. Punkt otwarty będzie na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.


Sytuacja na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

PKM informuje, że w dniach 14-15 lipca 2016 r. w wyniku długotrwałych i intensywnych opadów atmosferycznych, w kilku miejscach nastąpiło obsunięcie skarp nasypów i wykopów PKM na liniach nr 248 i 253. Trwają intensywne prace na tych liniach, zmierzające do zabezpieczenia i zmniejszenia skutków zaistniałej sytuacji awaryjnej. Podejmowane działania mają na celu jak najszybsze przywrócenie ruchu.


Projekt Gniew – miasto z charakterem ze wsparciem unijnym

Miasto Gniew otrzymało unijne dofinansowanie na realizację projektu „Gniew – miasto z charakterem". Uroczyste podpisanie umowy, mającej na celu dofinansowanie przedsięwzięcia, z udziałem marszałka Mieczysława Struka, odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie, 13 lipca 2016 r. Wartość projektu to 6,9 mln zł, zaś unijne wsparcie wyniesie blisko 4,1 mln zł.


Liczba pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wciąż rośnie!

W czerwcu 2016 r. pociągi SKM obsługujące trzy trasy wchodzące w skład projektu PKM (Gdańsk-Kartuzy, Gdańsk Wrzeszcz-Gdynia Główna i Kościerzyna-Gdynia) przewiozły łącznie 218 tys. pasażerów, co w porównaniu z poprzednim miesiącem daje wzrost o 7 tys. osób.


12 mln zł dla pomorskich NGO

Ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przeznaczono na wsparcie 13 projektów mających na celu aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców Pomorza. Umowy w tej sprawie z pomorskimi organizacjami pozarządowymi, 11 lipca 2016 r. podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.


Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku finalistą RegioStars 2016

Projekt Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, został finalistą konkursu RegioStars 2016 w kategorii CityStar – zintegrowane strategie na rzecz rozwoju obszarów miejskich będących w trudnej sytuacji.


280 mln zł dla nowych inwestorów oraz pomorskich eksporterów

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali dzisiaj z Agencją Rozwoju Pomorza SA umowy na realizację dwóch projektów pn. „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim" oraz „Invest in Pomerania 2020" o łącznej wartości 280 mln zł. Wartość unijnego wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego wyniesie 177 mln zł.


Zmarł Andrzej Grzyb

Po długiej chorobie, 5 lipca 2016 r., w wieku 64 lat zmarł Andrzej Grzyb, senator RP, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, samorządowiec, poeta, prozaik i publicysta. W pamięci wielu pozostanie przede wszystkim jako społecznik i regionalista, niestrudzony propagator Kociewia, jego tradycji i kultury, bowiem całe swoje życie poświęcił pracy na rzecz małej ojczyzny.


Po VII Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Od 30 czerwca do 3 lipca uczestników gościły mariny w Tolkmicku i we Fromborku. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka