Aktualności

Województwo pomorskie i jego regionalny program operacyjny zaprezentowane w 22 językach

W 57. numerze wydawanej w 22 językach publikacji Komisji Europejskiej „Panorama", województwu pomorskiemu i Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020 poświęcono okładkę i osiem stron. Znalazł się tam także wywiad z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem. Pomorskie to pierwszy region tak kompleksowo przedstawiony.


Unijne wsparcie na ratowanie słupskich zabytków

4 słupskie obiekty zabytkowe: kościół Mariacki, kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku oraz dwa XIX-wieczne spichlerze otrzymają wsparcie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uroczystość podpisania umów z udziałem marszałka Mieczysława Struka odbyła się 27 lipca 2016 r., w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.


Sejmik przyjął rezygnację wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń

Sejmik Województwa Pomorskiego podczas lipcowej sesji, która odbyła się w Chojnicach 25 lipca 2016 r., przyjął rezygnację Hanny Zych-Cisoń z funkcji członka Zarządu Województwa Pomorskiego. Pani marszałek złożyła ją dwa tygodnie wcześniej na ręce marszałka Mieczysława Struka, argumentując to powodami osobistymi.


Pomorskie liderem wdrażania środków unijnych

108 umów o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 podpisał do połowy lipca 2016 r. Zarząd Województwa Pomorskiego. Łączna ich wartość to 1,69 mld zł, a unijne wsparcie wyniosło 1,19 mld zł. To najlepszy wynik w kraju.


Komunikat drogowy – utrudnienia na drodze w kierunku Łeby

Informacja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, dotycząca sytuacji awaryjnej na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska


Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości

Kierujesz przedsiębiorstwem lub pracujesz w firmie, która skutecznie zarządza, produkuje nowoczesne wyroby oraz świadczy usługi na wysokim poziomie? Jeśli tak, to weź udział w 20. edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Zgłoszenia można nadsyłać do piątku, 30 września 2016 r. Konkurs patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Sejmik Województwa Pomorskiego będzie obradował w Chojnicach

Przed nami kolejna, wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Chojnicach. Głównym tematem spotkania będzie dyskusja na temat audytu krajobrazowego w naszym województwie. Obrady odbędą się w poniedziałek, 25 lipca br., o godz. 11, w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach, przy ul. Piłsudskiego 30a.


Nowa siedziba Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

W piątek, 22 lipca 2016 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.


Zaproszenie dla NGO do Brukseli

Pracujesz w organizacji pozarządowej w województwie pomorskim? Jeśli tak, to propozycja specjalnie dla Ciebie. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i zarazem przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej, zaprasza organizacje non-profit do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej w Brukseli. Europejski Tydzień Regionów i Miast trwa od 10 do 13 października 2016 r. Zgłoszenia można nadsyłać do 24 sierpnia.


Najnowsze informacje o sytuacji na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Informacja z 19 lipca 2016 r., godz. 14.00 – linia PKM na odcinku pomiędzy Rębiechowem a przystankiem Gdańsk Port Lotniczy – została udostępniona przewoźnikowi – SKM w Trójmieście.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka