Aktualności

Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie Centrum Usług Wspólnych

Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 r. nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.


Linia PKM z Kartuz do Gdańska Wrzeszcza działa od 4 września

Dzięki szybszemu wykonaniu niezbędnych do wznowienia ruchu prac naprawczych na linii PKM, pociągi SKM z Kartuz dojeżdżają do Gdańska Wrzeszcza od 4 września, a nie jak wcześniej przewidywano, od 1 października 2016 r. Również pociągi SKM na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz w ciągu kilku dni powrócą do rozkładu jazdy – prawdopodobnie już od 7 września. Obecnie trwa opracowywanie nowego, tymczasowego rozkładu jazdy uwzględniającego także tę trasę.


Zgłoś kandydata do Srebrnego Drzewka

Jeśli znasz kogoś, kto działa społecznie i uważasz, że zasługuje na wyróżnienie, to zgłoś go do Srebrnego Drzewka. Jest to nagroda marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, przyznawana za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Termin nadsyłania kandydatur upływa 25 września 2016 r.


Rekomendacja dla nowego członka Zarządu Województwa

Pomorski Zarząd Platformy Obywatelskiej oraz Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas posiedzeń 22 sierpnia 2016 r., pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Pawła Orłowskiego na członka Zarządu Województwa Pomorskiego.


IV Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2016 r. (sobota-niedziela) na terenie dwóch powiatów – tczewskiego i sztumskiego oraz 9 miast: Gdańsk, Gniew, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Świecie, Tczew i Wisła. Uczestnikami międzynarodowej imprezy będą goście z Ukrainy, Niemiec i Litwy i Polski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Podziel się książką z pacjentami szpitali

Trwa zbiórka książek dla pacjentów pomorskich szpitali, którą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego prowadzi przy swoim pawilonie „Pomorskie dla Zdrowia" na Targu Węglowym w Gdańsku. Tytuły, które chcemy przekazać w ramach akcji, można przynosić do 14 sierpnia 2016 r.


Dożynki Województwa Pomorskiego 2016

Uroczyste dziękowanie za dobre zbiory to staropolski obyczaj, ważny element naszego dziedzictwa kulturowego. Doceniając znaczenie rolnictwa i obszarów wiejskich Urząd Marszałkowski współorganizuje regionalne święta plonów. W tym roku Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 11 września w Brusach, w powiecie chojnickim.


Marszałek o małym ruchu granicznym z Obwodem Kaliningradzkim

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysława Struka skierował list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka oraz ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Wyraża w nim nadzieję na przywrócenie małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.


Adam Orzechowski ponownie dyrektorem Teatru Wybrzeże

Marszałek województwa Mieczysław Struk 29 lipca 2016 r. wręczył Adamowi Orzechowskiemu trzeci już angaż powołujący go na stanowisko dyrektora Teatru Wybrzeże w Gdańsku na najbliższych pięć sezonów artystycznych – do końca sierpnia 2021 roku. Uroczystość miała miejsce w foyer teatru, przy licznie zgromadzonych pracownikach instytucji.


Stara Apteka i Przejście Bramne w Gdańsku nowymi miejscami kultury

Teatr Wybrzeże w Gdańsku pod koniec 2017 r. zyska nową scenę z salą prób oraz taras widokowy. Wszystko dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa stanu zabytkowego budynku Starej Apteki z XVII w. wraz z Przejściem Bramnym i murami obronnymi Głównego Miasta w Gdańsku, poprzez nadanie nowych funkcji kulturalnych", który otrzyma dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 20014-2020. Umowę w tej sprawie marszałek Mieczysław Struk podpisał z dyrektorem teatru Adamem Orzechowskim 29 lipca 2016 r.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka