Aktualności

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów rozdane

Ponad 850 uczniów z pomorskich szkół otrzymało stypendia marszałka województwa pomorskiego na łączną kwotę 2,4 mln zł. Uroczysta gala stypendialna z udziałem marszałka województwa Mieczysława Struka była podsumowaniem realizowanego przez władze regionu „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego".

Konferencja Litwa – Polska – Rosja 2007-2013 i Polska – Rosja 2014-2020

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. podsumowano program realizowany w poprzedniej perspektywie finansowej. Zaprezentowano też nowy program, który będzie wdrażany w aktualnym okresie programowania. Udział w konferencji wzięło blisko 200 gości z Litwy, Polski i Rosji, a zwłaszcza z terenów przygranicznych.

Koleją z Kościerzyny do Gdańska

Nowy rozkład jazdy na kolei wszedł w życie 11 grudnia 2016 r. Po raz pierwszy w historii zostało uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe Kościerzyny z Gdańskiem. Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, 12 grudnia wyruszyli do Kościerzyny pociągiem obsługiwanym przez Szybką Kolej Miejską, by uroczyście podpisać dwie umowy na realizację transportowych węzłów integracyjnych w Kościerzynie oraz w Chojnicach i Człuchowie.

284 mln zł na pożyczki dla samorządów, przedsiębiorców, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Europejski Bank Inwestycyjny będzie partnerem samorządu województwa przy uruchomieniu pożyczek na rewitalizację pomorskich miast, inwestycje dotyczące termomodernizacji budynków mieszkalnych oraz rozwój odnawialnych źródeł energii. 9 grudnia 2016 r. marszałkowie Mieczysław Struk oraz Wiesław Byczkowski podpisali w tej sprawie umowę z Goetz von Thadden, dyrektorem Wydziału Instrumentów Finansowych EBI oraz Piotrem Michałowskim, dyrektorem Warszawskiego Biura EBI.


Obszary wiejskie oczami młodych mieszkańców regionu pomorskiego

Znamy zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci o tematyce unijnej pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Spośród ponad 300 prac, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, komisja wyłoniła dwanaście najbardziej oryginalnych. Podczas gali, która odbyła się dzisiaj w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski wręczył zwycięzcom nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Klein ze Szkoły Podstawowej w Goręczynie.


Oświadczenie w sprawie Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr J. Titz-Kosko w Sopocie

W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., w Warszawie odbyło się spotkanie wicemarszałka województwa pomorskiego Pawła Orłowskiego z wiceministrem zdrowia Piotrem Gryzą oraz prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzejem Jacyną.


Odcinkowy pomiar prędkości na drodze Trójmiasto – Hel

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 216, pomiędzy Redą a Rekowem Górnym, 1 grudnia 2016 r. uruchomiono odcinkowy pomiar średniej prędkości. Jest to pierwsza w Polsce instalacja, która została wybudowana na drogach wojewódzkich. Podjęte działania mają zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach województwa pomorskiego.


Pierwsze unijne umowy z przedsiębiorcami podpisane!

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla 100 pomorskich przedsiębiorców, przekazując na ten cel ponad 52 mln zł. W obecności marszałka Mieczysława Struka, 29 listopada 2016 r. zostały podpisane pierwsze dwie umowy pomiędzy przedsiębiorcami a Agencją Rozwoju Pomorza.


Jednym głosem w sprawie drogi ekspresowej S6

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego 28 listopada 2016 r. przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie realizacji drogi S6 w województwie pomorskim. W uchwale przedstawianej przez Jacka Bendykowskiego, przewodniczącego Klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku, znalazły się argumenty za kontynuacją realizacji inwestycji w obecnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.


Podpisz petycję w sprawie budowy drogi ekspresowej S6

W ostatnim czasie pojawiają się w mediach doniesienia, w których przedstawiciele rządu odkładają budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Podpisz petycję skierowaną do Premiera RP wzywającą do rozpoczęcia prac nad budową drogi.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka