Aktualności

Gdańskie spacery z przewodnikami

Już po raz piąty Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje bezpłatne wycieczki po dzielnicach Gdańska z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Od 2015 r. do tras po muralach na Zaspie, Biskupiej Górce i Dolnym Mieście dochodzi Nowy Port. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki od marca przygotowują się do nowego sezonu turystycznego podczas otwartych wykładów, na które może przyjść każdy.

Warsztaty dla przyszłych przewodników

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na warsztaty dla osób chcących być przewodnikami po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorów i seniorek". By latem oprowadzać po Stoczni, należy wziąć udział w cyklu szkoleniowym, który obejmuje wykłady, spacery i praktyczne zajęcia z oprowadzania. Cykl rozpoczyna się 8 kwietnia 2015 r. zajęciami z Anną Perz – przewodniczką i członkinią komisji egzaminacyjnych na przewodnika miejskiego.

Marek Kamiński w Ustce

Marek Kamiński, po 34. km wędrówki, w czwartek, 26 marca 2015 r. dotarł do Ustki. O godzinie 19.00 spotkał się z mieszkańcami w Centrum Informacji Turystycznej.

Gdańsk na szlaku Marka Kamińskiego

Marek Kamiński postawił już pierwsze kroki na szlaku Camino de Santiago. Swoją 100-dniową wyprawę rozpoczął w Kaliningradzie 16 marca 2015 r. W sobotę, 21 marca, dotarł do Gdańska, miasta, w którym się urodził. To tutaj otrzymał od Muzeum Archeologicznego kopie tradycyjnych plakietek, które nosili średniowieczni pielgrzymi. Polarnik zabierał je ze sobą do Hiszpanii.

O przyszłości turystyki w regionie

Trwa rejestracja na 6. edycję konferencji Nowe trendy w turystyce 2015, najważniejsze wydarzenie branży turystycznej i okołoturystycznej na Pomorzu, organizowane przez Gdańską Organizację Turystyczną i jej partnerów. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 marca 2015 r., w Gdańsku. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zostań przewodnikiem po stoczni

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają 20 marca 2015 r. do sieni IKM w Gdańsku na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla osób pragnących być przewodnikami po dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów". Organizatorki przedstawią informacje o projekcie oraz szczegóły dotyczące zajęć na kursie i oprowadzania po terenach postoczniowych.

Czas pisać kolejny rozdział historii lotnictwa

Rozpoczął się proces rejestracji do 5. Konkursu Lotów Red Bull. Są to kreatywne zawody dla konstruktorów i pilotów, oczywiście amatorów, którzy chcą wystartować na własnoręcznie zmontowanych obiektach latających. Wybrane drużyny zmierzą się ze sobą 16 sierpnia 2015 r.w Gdyni.

Zapraszamy Norwegów nad polski Bałtyk

Pokazanie różnorodności polskiej oferty turystycznej, od typowych weekendów w dużych miastach, poprzez szeroki wachlarz produktów turystyki aktywnej, na wellness & spa, świetnej kuchni i możliwościach udanych zakupów kończąc – oto główny cel kampanii promocyjnej polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego w Norwegii.

Marek Kamiński na szlaku wartości

Ponad 4 tysiące kilometrów, około 100 dni, tyle samo spotkań i pytań o najważniejsze w życiu wartości. Marek Kamiński 16 marca 2015 roku wyruszył w pieszą podróż z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Przemierzy Szlak św. Jakuba, znany potocznie jako Camino, po to, by inspirować i skłonić do refleksji.

Filmowe opowieści w Kinie pod żaglami

„Szukając domu" to kolejny film, który będzie można zobaczyć w Kinie pod żaglami w Gdyni. Seans odbędzie się w czwartek, 12 marca 2015 r. w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wstęp jest wolny.