Aktualności

Kolosalna impreza

Przez trzy dni, od rana do wieczora, w hali Gdynia Arena zobaczymy kilkadziesiąt pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najważniejsze polskie osiągnięcia eksploracyjne 2014 roku. Ponadto drugie tyle prezentacji będzie można oglądać w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Największa tego typu impreza w Europie, 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączone z Kolosami 2014, rozpocznie się w piątek, 13 marca 2015 r. w Gdyni.

Kurs na certyfikowanych przewodników po ECS

Jesteś przewodnikiem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Interesujesz się historią współczesną? Chcesz poznać pasjonującą historię Polski i Europy opowiedzianą w wyjątkowym miejscu? Zostań przewodnikiem po Europejskim Centrum Solidarności! Zgłoszenia na kurs przyjmowane są do 2 marca 2015 r.

Rusza kolejna edycja Kina pod żaglami

Kino pod żaglami wraca do Gdyni. W czwartek, 19 lutego 2015 r., w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego odbędzie się spotkanie z załogą jachtu Lady Dana 44. Wstęp jest wolny.

Grand Prix dla Pętli Żuławskiej!

Kilkaset kilometrów dróg wodnych, pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych – mowa o Pętli Żuławskiej, szlaku rzecznym łączącym Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym i Elbląskim Węzłem Wodnym. Ten kilkuletni projekt został doceniony w XI edycji konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu i zdobył nagrodę Grand Prix, przyznawaną przez ministra sportu i turystyki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 lutego 2015 r. o godz. 12.00, podczas Targów Sportów i Rekreacji „Wiatr i Woda" w Centrum Wystawienniczym w Warszawie, przy ul. Marsa 56 c.

Człowiek ponad granicami – konkurs

Do 6 lutego 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni wydłużyło termin zgłoszeń w konkursie „Człowiek ponad granicami" na najlepszy reportaż filmowy lub fotograficzny poświęcony tematyce migracji. Główna nagroda to 5 tys. złotych i szansa zaprezentowania pracy na największym festiwalu podróżniczym w kraju – Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy.

Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś

Mount Everest w Bytowie? Ależ tak! 26 kwietnia 2015 r. odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolskiego Biegu i Rajdu Nordic Walking na „Mount Everest – Piękno Natury". Zapisy trwają do 26 marca.

Turystyczne spotkanie w Kościerzynie

Na I spotkanie turystyki ekstremalnej i eksperymentalnej Kościerska Wanoga 2014 zaprasza Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbędzie się w sobotę, 20 grudnia, wstęp jest wolny.

Światowy Dzień Turystyki 2014 w Pomorskiem

„Rozwój turystyki i społeczności" – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Światowy Dzień Turystyki – najważniejsze święto miłośników i osób ze środowiska branży turystycznej. Uroczystość regionalnych obchodów odbyła się 3 października 2014 r., w przepięknej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Obecni byli na niej marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

„Harpagan”, czyli terenowe wyzwania dla zorientowanych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 48. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 17 do 19 października 2014 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Lipusz.

VII Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”

Kolejny, siódmy już Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem" będzie miał miejsce w kaszubskich Sierakowicach koło Kartuz w dniach 27-28.09.2014 r. Impreza za każdym razem odbywa się w najatrakcyjniejszych miejscach Pomorza. Zawody przeznaczone są dla piechurów i rowerzystów, do wyboru jest kilka tras różnych pod względem trudności. Zapisy rozpoczęły się 1 września.