Aktualności

Promujmy zabytki naszego regionu

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek. W konkursie jest już ich ponad 120. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy – nagrody.

Harcerska wędrówka z przesłaniem

Jamboree on the Trail to dzień, w którym skauci na całym świecie wyruszają na wędrówki (pieszo, pociągiem, autobusem, rowerem, kajakiem, autostopem) i spotykają się w konkretnym miejscu i czasie, by przy ognisku pobyć razem i wymienić doświadczeniami. Tegoroczny JOTT odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 r. Pomorscy harcerze spotkają się na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Starym Karpnie.

Łeba – Mikołajki – Szczyrk na rowerach

Łebska Majówka z Radiem Zet w tym roku zapowiada się naprawdę interesująco. Jej zwieńczeniem będzie Rajd Rowerowy, który odbędzie się od 3 do 15 maja 2015 r. Cykliści będą mieli do pokonania trasę z Łeby przez Mikołajki do Szczyrku. W sumie ponad 1000 kilometrów. Start rajdu przy skwerze Rybaka w Łebie, 3 maja, ok. godz. 10.30.

Każdy może osiągnąć swój biegun – niezwykła metoda Marka Kamińskiego

Zdobywca dwóch biegunów postawił przed sobą kolejne wyzwanie – jego projekt 3. Biegun to ponad 4 tys. kilometrów samotnej, pieszej wędrówki. Marek Kamiński od miesiąca przemierza szlak św. Jakuba. W czasie wyprawy spotyka się z ludźmi, by rozmawiać, inspirować, opowiadać o swoich doświadczeniach. Przedstawia również autorską metodę Biegun – sposób, by spełniać najśmielsze marzenia.

Festiwal wolnego czasu – dynamicznie i na sportowo

Kolejna odsłona Gdańskich Targów Turystycznych, a raczej ich nowego wcielenia, czyli Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego – za nami. Od 10 do 12 kwietnia 2015 r. w gdańskim AmberExpo odwiedzający sprawdzali, jak twórczo, aktywnie i przyjemnie spędzać czas wolny.

Harpagan daje radę

Natura, piękne krajobrazy, szum lasu oraz dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji – czy to nie świetne połączenie? Takie emocje proponuje 49. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Wiosenna edycja największej tego typu imprezy w Polsce odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Kaliskach.

Kino pod żaglami zaprasza do Gdańska

Pomorski Związek Żeglarski oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na cykl filmowy o tematyce marynistycznej w Ośrodku Kultury Morskiej. Po pokazach zaplanowane są spotkania z twórcami filmów i ich bohaterami. Cykl rozpoczyna w czwartek, 9 kwietnia 2015 r., reportaż „Konstruktor żaglowców".

Podsumowanie polskiego etapu Camino de Santiago

Po ponad dwutygodniowej wędrówce i przejściu niecałych 700 kilometrów, Marek Kamiński 4 kwietnia 2015 r. przekroczył granicę polsko-niemiecką i udał się do miejscowości Gartz. Jego wyprawa do grobu św. Jakuba w Hiszpanii jest częścią projektu 3. Biegun, tworzonego przez Fundację Marka Kamińskiego.

Czas wolny dobrze zagospodarowany

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Free Time Festiwal adresowany jest do ludzi nielubiących się nudzić, preferujących nowoczesny styl życia, poszukujących aktualnych trendów, rowerzystów, kajakarzy, pasjonatów sportów ekstremalnych, rodzin z dziećmi i miłośników foodtrucków. Impreza trwać będzie od 10 do 12 kwietnia 2015 r. w gdańskim AmberExpo.

Każdy krok ma znaczenie

Marek Kamiński od 14 dni wędruje szlakiem Camino de Santiago. Swą drogą promuje ideę Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego. Fundacja rozpoczęła zbiórkę funduszy na wyjazdy, które na celu mają odmienić życie dzieci z całej Polski.