Aktualności

Czysta plaża w Dębkach

W ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża w czwartek, 23 lipca 2015 r. odbędzie się sprzątanie plaży w Dębkach, w gminie Krokowa. Na wszystkich, którzy wezmą udział w sprzątaniu, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic, będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje.

Marek Kamiński wraca do kraju

Marek Kamiński w poniedziałek, 13 lipca 2015 r. wkroczył do Santiago de Compostela. Tym samym zdobył swój metaforyczny Trzeci Biegun. Po drodze odwiedził 6 państw, przeszedł ok. 3,9 tys. km w 119 dni. Podczas tej wielomiesięcznej drogi promował zbiórkę funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Ostatnim etapem wędrówki była hiszpańska trasa Camino Frances.

Przygotuj się do podróży

Wakacje to czas wypoczynku i podróży nie tylko po Polsce. Egzotyczne kraje i zagraniczne wojaże kuszą, jednakże przed wyjazdem warto dowiedzieć się czegoś więcej o wybranym kraju, m.in., czy potrzebna jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. Warto być na bieżąco przed wyjazdem i sprawdzić, czy zaplanowana podróż jest bezpieczna.

Uwaga na sinice

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega użytkowników kąpieli w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, że nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, z uwagi na możliwość wystąpienia podrażnień skóry oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Jedną z najciekawszych letnich imprez nad morzem jest Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbywa się co roku w połowie lipca w Rowach. Z całej Polski przyjeżdżają duże pluszowe postacie, które paradują ulicami miast. Od 18 do 19 lipca 2015 r. na scenie będą prezentacje, występy artystyczne oraz głosowanie na najsympatyczniejszą maskotkę.

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Urząd Gminy Stegna zaprasza 11-12 lipca 2015 r. na poławianie bursztynu na plaży w Jantarze. W programie wydarzenia m.in. zajęcia artystyczne dla dzieci, Wybory Bursztynowej Miss Polski 2015, pokazy sztucznych ogni, laserowe pokazy, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz prezentacja największej plenerowej patelni w Polsce.

Gdynia będzie miała kolejkę

W sobotę, 4 lipca 2015 r. o godz. 12.00 nastąpi oficjalne i uroczyste oddanie do użytku mieszkańcom i turystom najnowszej atrakcji Gdyni, czyli kolejki torowej, z placu Grunwaldzkiego na szczyt Kamiennej Góry. Tym samym Gdynia dołączy do takich miast jak Barcelona, Lizbona, San Francisco, Drezno, Lyon czy Zakopane, które takie kolejki również mają.

Marek Kamiński na końcowym etapie pielgrzymki

Projekt 3. Biegun zmierza do kluczowego momentu – za Markiem Kamińskim już większość trasy. Obecnie podróżnik jest w Hiszpanii, na początku lipca planuje dotrzeć do Santiago de Compostella.

Turystyczni kandydaci do Nagrody Marszałka

Tradycyjnie podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki (23 września), Marszałek Województwa Pomorskiego przyzna nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w typowaniu kandydatów, których działania wpłynęły w 2014 r. na rozwój turystyki w regionie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Rodzinne Strefy Zabaw bez oparzeń

W piątek, 26 czerwca 2015 r., na gdańskich Stogach rozpoczną swoją wakacyjna podróż mobilne Rodzinne Strefy Zabaw Nivea. Odwiedzą one do sierpnia 10 nadmorskich miejscowości, gdzie w ciągu kolejnych weekendów będą przekazywać małym, większym i największym plażowiczom wiedzę o bezpiecznej zabawie na słońcu.