Aktualności

Bałtyckie Forum Turystyczne w Gdańsku

Przedstawiciele branży turystycznej zainteresowani międzynarodową współpracą w regionie Morza Bałtyckiego spotkają się w Gdańsku na VIII Forum Turystycznym Państw Bałtyckich, które odbędzie się w dniach 22-23 września 2015 r. Forum jest imprezą organizowaną w ramach polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego 2015-2016. Gościem honorowym spotkania będzie Taleb Rifai, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki.

Harpuś na Westerplatte

Wszyscy miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem będą mieli okazję do udziału w Harpusiu, czyli dzielnicowej imprezie na orientację, która odbędzie się na Westerplatte, w niedzielę, 6 września.

Jak stary jest bursztyn?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na kurs podstawowej wiedzy o bursztynie, który odbędzie się 28 sierpnia 2015 r. podczas targów Ambermart w Gdańsku. Skierowany jest do wszystkich pracujących z bursztynem, zwłaszcza pracowników biurowych i handlowców zarówno w sklepach jak i firmach produkcyjnych, a także do miłośników bursztynu i wszystkich, którym wiedza o nim możne pomóc w pracy.

Festyn rodzinny na trasie zdrowia

Do aktywnego spędzania czasu wolnego w Łebie zachęca nowo wybudowany mini kompleks rekreacyjno-sportowy PZU Trasa Zdrowia. Uroczyste otwarcie zostanie połączone z festynem rodzinnym, który odbędzie się, w sobotę, 29 sierpnia. W programie liczne atrakcje dla dzieci i rodziców, a także Festiwal Kulinarny Smaki Regionów.

Pod niebem Patagonii

Motocyklowi globtroterzy Wiesława i Krzysztof Rudziowie opowiedzą o swojej wyprawie do Ameryki Południowej podczas spotkania w Piwnicy Kulturalnej w Kwidzynie, które odbędzie się w piątek, 21 sierpnia 2015 r.

Kierunek Krzaczor, czyli trójmiejski rogaining

Wszyscy amatorzy nawigacji będą mieli okazję wziąć udział w trójmiejskim rogainingu, tylko tym razem poza granicami metropolii. Są to jedyne zawody, w których na jednej trasie mogą bez przeszkód rywalizować początkujący i zaawansowani. W Młynkach koło Gniewowa, w powiecie wejherowskim, w sobotę 5 września 2015 r. startuje trzecia edycja tego wydarzenia. Zapisy elektroniczne od czwartku, 20 sierpnia do środy, 2 września.

Cudze chwalicie, swego nie znacie – zrób coś dla swojej gminy!

„Poznaj polskie szlaki" to konkurs, którego głównym celem jest wypromowanie walorów turystycznych kraju i zachęcenie rodaków do podróżowania po urokliwych zakątkach Polski. Projekt skierowany jest do jednostek samorządowych oraz organizacji i stowarzyszeń turystycznych, które przez kreatywny opis ścieżek, szlaków itp. mają możliwość wygrać jeden z przewodników i samemu promować atrakcje w nowoczesny sposób w formie interaktywnej wyszukiwarki mapowej. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września 2015 r.

Explosive zaprasza do nowej siedziby

Muzeum Saperskie Explosive powstało w 2010 r., a w 2015 r. przeniosło się na terenie dawnej jednostki wojsk rakietowych w Dąbrówce koło Luzina.

Z wiatrem i wodą w Gdyni

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni będzie można oglądać w przystani jachtowej Marina Gdynia. Od 30 lipca do 2 sierpnia 2015 r. odbędą się tam jubileuszowe 10. Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie.

Oblężenie Malborka 2015

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 24 do 26 lipca 2015 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku zamek będzie oblegany po raz szesnasty.