Aktualności

Traktoriada – Ursusem przez Amerykę Południową

Z napędem 4×4, 82 KM pod maską i do 50 km/h z górki na wolnym biegu przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atakama, pola gejzerów i bezkresną Pampę… W środę, 9 grudnia 2015 r. w Muzeum Emigracji Marcin Obałek opowie o swojej podróży traktorem po Ameryce Południowej. Wstęp jest wolny.


Złoty Dzwon dla Pętli Żuławskiej

Zakończyły się XVII Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2015 w Łodzi, na których można było zapoznać się z nowinkami i aktualnymi trendami świata żeglarskiego. Podczas targów przyznane zostały nagrody, w tym specjalna nagroda Polskiego Związku Żeglarskiego „Złoty Dzwon". W tym roku zostali nią wyróżnieni marszałkowie województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Śladami Nowaka przez Afrykę

Kim był Kazimierz Nowak? Większość entuzjastów podróżowania na pewno wie – być może za sprawą nagrodzonej na Kolosach wyprawy „Afryka Nowaka". Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o Polaku, który w latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie dwukrotnie przebył samotnie kontynent afrykański, zaprasza w środę, 18 listopada 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni. O dwóch etapach sztafetowej wyprawy śladami Nowaka opowie jej uczestnik i współorganizator, Norbert Skrzyński.

Po 8. Forum Turystycznym Państw Bałtyckich

22 i 23 września 2015 r. w Gdańsku odbyło się 8. Forum Turystyczne Państw Bałtyckich pod hasłem: Polityczne Poparcie, Współpraca Rozwój – Jedno morze, milion możliwości. Gościem honorowym forum był Taleb Rifai, sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki. Po spotkaniu na forum Taleb Rifai przesłał do Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, list.

Long Walk, czyli przez Dziki Wschód

Od Jakucka na dalekiej Syberii po Kalkutę w Indiach. Pieszo, rowerem, łodziami oraz konno Tomasz Grzywaczewski wraz z dwójką kolegów odtwarzali trasę, którą przebyli bohaterowie poruszającej książki Sławomira Rawicza pt. „Długi Marsz". 14 października 2015 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni Tomasz Grzywaczewski opowie o wyprawie śladami grupy więźniów, którzy w 1941 roku uciekli z sowieckiego łagru.

Jubileuszowy Harpagan, tylko dla wytrwałych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Jubileuszowy, 50. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, który potrwa od 16 do 18 października 2015 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na swoich trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań będą Sierakowice.

Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich

Mieszkasz i pracujesz nad morzem? Lubisz aktywnie spędzać czas? Chcesz, żeby plaża w Twojej okolicy była czysta, zadbana i dostępna dla wszystkich? Fundacja Machina Fotografika zaprasza do wstąpienia do klubu doradczego i do działania!

Gdańsk zdobywa Bieguny – relacja ze spotkania

W Europejskim Centrum Solidarności 23 września odbyło się niecodzienne spotkanie. Przedstawiciele Fundacji Marka Kamińskiego podsumowali dotychczasowy przebieg projektu 3 Biegun, a także przedstawili przyszłe plany Fundacji oparte na metodzie Biegun.

Światowy Dzień Turystyki

Zwieńczenie 8. Forum Turystycznego Państw Bałtyckich – Światowy Dzień Turystyki – to doskonała okazja do podkreślenia roli, jaką turystyka odgrywa na forum międzynarodowym. W obchodach 23 września w Malborku wzięli udział: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Świat nie kończy się na dwóch Biegunach

Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza na unikatowe wydarzenie „Świat nie kończy się na dwóch Biegunach", które odbędzie się w środę, 23 września 2015 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Podczas spotkania nastąpi prezentacja motywacyjnej metody Biegun, techniki wykorzystywanej w codziennej pracy fundacji oraz wykład Marka Kamińskiego, będący podsumowaniem i refleksją z wędrówki na Trzeci Biegun.