Aktualności

Pięć najpiękniejszych tras rowerowych na Pomorzu, które pokochają mieszczuchy. Dokąd wybrać się na jednodniową wycieczkę? [NASZ RANKING]

Liczba tras rowerowych na Pomorzu przyprawia o zawrót głowy. Część z nich przeznaczona jest na długie, kilkudniowe wycieczki dla wprawionych rowerzystów, część zachwyci miejskich cyklistów. Przygotowaliśmy subiektywny przegląd wycieczek rowerowych, które pokochają ci drudzy – miłośnicy krótkich i mało wymagających tras na dwa kółka.

Lot samolotem z małym dzieckiem? Bez obaw! Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad [PORADNIK DLA RODZICÓW]

Do drugiego roku życia dzieci podróżują za darmo na kolanach rodziców, a jedynym płynem, jaki można zabrać na pokład samolotu jest pokarm dla dziecka. O tym i o jeszcze kilku ważnych zasadach powinni pamiętać rodzice wybierający się w podróż lotniczą ze swoją pociechą.

Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Tegoroczne spotkanie z żaglowcami to zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne, liczne koncerty szantowe oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp – wolny.

Katarzyna Pniewska-Undro: „Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem na wakacje.” [PORADNIK DLA PRZYSZŁYCH MAM]

Dbając o zdrowie kobiety i dziecka linie lotnicze określają zasady bezpiecznego podróżowania pań oczekujących potomstwa. Przed podróżą należy to dokładnie sprawdzić. Najważniejsze informacje przewoźnicy publikują na swoich stronach internetowych.

Wakacyjne połączenia kolejowe z Lipusza do Bytowa. Pierwsze pociągi pojadą w weekend

Pociągi jadą powoli. Malownicza trasa prowadzi przez lasy i jeziora. Podróż trwa ponad godzinę.

Swołowo wyróżnione w konkursie Komisji Europejskiej. „Unikalny obszar kulturowy Pomorza”

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie otrzymało wyróżnienie w konkursie „EDEN - Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne". W tym roku tematem przewodnim była turystyka kulturowa.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna na „szóstkę”. Rekordowy rok 2016

W 2016 r. Pomorze odwiedziło około 9 milionów turystów. Widoczne są efekty coraz bardziej rozbudowanej oferty turystycznej oraz promocji naszego regionu w kraju i zagranicą.

Specjalna mapa dla ciekawych. 32 atrakcje turystyczne, do których można dojechać pociągiem PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała przewodnik „PKM i okolice". Znaleźć w nim można opis 32 atrakcji turystycznych leżących w pobliżu torów należących do linii.

Z Trójmiasta na Hel w niecałe dwie godziny. Intercity uruchamia wakacyjne pociągi nad morze

Hel, Łeba i Ustka. To właśnie tam dojedziemy pociągami Intercity. Zobacz rozkład jazdy sezonowych połączeń.

Nad morze jedź pociągiem. W wakacje ze Słupska do Ustki bez korków w 21 minut

Z początkiem wakacji ruszają letnie połączenia kolejowe do nadmorskich kurortów. Jaki będzie rozkład jazdy?