Aktualności

Gniew powraca do tradycji

W niedzielę, 8 maja 2016 r., zostanie zainaugurowane wydarzenie „Gniewskie Leby – bazar różności", czyli powrót do średniowiecznej tradycji handlu rękodziełami i lokalnymi przetworami na gniewskim rynku. Jednak nie tylko stragany będą miały tego dnia do zaoferowania ciekawe atrakcje.


Konferencja „Pomorskie 4 kopyta”

W czwartek, 7 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja „Pomorskie 4 kopyta" poświęcona turystyce jeździeckiej w naszym regionie. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży z regionu.


Kaukaz babskim okiem w Gdyni

O samotnej podróży po Kaukazie Północnym i o tym, jak mieszka się z pluskwami i skorpionami, w piątek, 15 kwietnia 2016 r. opowie Stasia Budzisz-Cysewska. Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wstęp jest wolny.


Poznaj świat z Romualdem Koperskim

Nie straszne mu najdłuższe trasy ani kilkudziesięciostopniowe mrozy. Od 20 lat przemierza Syberię wszerz i wzdłuż, najczęściej samochodem, ale również… pontonem. Za samotny spływ najdłuższą syberyjską rzeką Leną otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999. 13 kwietnia 2016 r. w Muzeum Emigracji opowie o polskim skrawku Syberii – wiosce Wierszynie i akcji „Okulary dla Wierszyny". Wstęp jest wolny.


Relacja z Targów Turystycznych Free Time w Gdańsku

Rekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Festiwalu Czasu Wolnego Free Time, który odbył się AmberExpo w Gdańsku, w dniach 2-3 kwietnia 2016 r. W wydarzeniu wzięło udział 250 wystawców i ponad 22 tys. zwiedzających. Jednym z uczestników było województwo pomorskie z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.


Pomorskie w Łodzi – akcja promocyjna

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, w dniach 6-8 maja 2016 r., organizować będzie w Łodzi akcję promocyjną regionu pomorskiego, do udziału w której zaprasza zainteresowane instytucje i organizacje regionalne.


Masa Krytyczna pamięci Tomka Milewskiego

Niezwykłego człowieka upamiętniać będzie przejazd rowerowy, który odbędzie się w sobotę, 25 marca 2016 r. Marcową Masę Krytyczną stowarzyszenie Rowerowa Gdynia poświęci pamięci Tomka Milewskiego, zmarłego niedawno gorliwego propagatora ruchu rowerowego.


W magazynie „Film, Art & Tourism” o promocji Pomorskiego

Organizatorzy FilmAT Festival w Polsce – jednego z największych na świecie festiwali filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych, przygotowali na odbywające się w marcu 2016 r. targi ITB w Berlinie magazyn „Film, Art & Tourism" w wersji elektronicznej.


Poznaj świat z Władysławem Grodeckim

Jak przejawia się serdeczność Irańczyków i dlaczego Isfahan nazywany jest Miastem Polskich Dzieci? W środę, 16 marca 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji opowie o tym Władysław Grodecki, jeden z najbardziej znanych polskich podróżników, dziennikarz, kartograf i poszukiwacz śladów Polaków na całym świecie. Wstęp jest wolny.


Środkowa Frankonia i Free Time

W Gdańsku, 2 i 3 kwietnia 2016 r. podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego Free Time będzie można poznać walory Środkowej Frankonii, regionu partnerskiego naszego województwa. To niepowtarzalna okazja do odkrycia atrakcji turystycznych i posłuchania tradycyjnej frankońskiej muzyki.