Aktualności

Poznaj świat z podróżnikiem Tomaszem Grzywaczewskim

Z Syberii do Indii trasą polskich uciekinierów z gułagu albo szlakiem syberyjskiej kolei widmo – dziennikarz Tomasz Grzywaczewski znany jest z wyjątkowych pomysłów podróżniczych. 15 czerwca 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji podróżnik opowie o wyprawie śladami XIX-wiecznego polskiego odkrywcy Afryki, Stefana Szolc-Rogozińskiego. Wstęp jest wolny.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.


Letnie Obozy Zdobywców Biegunów 2016

Niemożliwe staje się możliwe! Uwierz w siebie i działaj – takim mottem Fundacja Marka Kamińskiego zachęca do udziału w organizowanych po raz kolejny Obozach Zdobywców Biegunów. Tym razem zaprasza na letnią edycję wakacji z metodą Biegun. Propozycja skierowana jest do młodzieży w wieku 13-15 lat, obóz odbędzie się w Kątach Rybackich, od 1 do 12 sierpnia 2016 r. Zapisy już trwają.


Nagroda marszałka województwa za działania w turystyce – zgłoś kandydata

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki, marszałek województwa pomorskiego nagrodzi osoby, podmioty gospodarcze i społeczne za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. Kandydatów można zgłaszać do 30 czerwca 2016 r.


Pierwsze „Gniewskie Leby” za nami

Antyki, starocie, biżuteria, domowe wypieki i przetwory, słodycze, zabawki, kwiaty, sadzonki – to tylko niektóre skarby jakie można znaleźć podczas premierowych „Gniewskie Leby", cyklicznych spotkań producentów żywności, artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców produktów lokalnych. Najbliższy z nich z nich już w sobotę, 14 maja 2016 r., na placu Grunwaldzkim.


Pomorskie Forum Turystyczne w Słupsku

W Słupsku, 13 i 14 maja 2016 r. odbędzie się Pomorskie Forum Turystyczne, które na stałe wpisało się w program spotkań pomorskiej branży turystycznej i jest platformą wymiany doświadczeń z zakresu marketingu miejsc. Starannie przygotowany program odpowiada potrzebom i preferencjom rynku. Tegoroczną edycję poszerzono o komponent szkoleniowy dedykowany informacji turystycznej.


Blogerzy o Pomorskiem

W dniach 11-13 i 20-21maja 2016 Pomorska Organizacja Turystyczna we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Sztokholmie realizuje wizytę studyjną dla blogerów z Norwegii i Szwecji. Wizyta ma na celu prezentację oferty turystycznej regionu w nowych mediach takich jak blogi oraz kanały social media.


XIII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego

W dniach 12-13 maja 2016 roku w Chojnicach odbędzie się XIII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Jej organizatorem jest Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, wspierane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.


Poznaj Wietnam z Emilią Krywko

Jak najlepiej odkrywać Wietnam, jak przeplatają się polskie i wietnamskie szlaki i gdzie można spotkać ślady Polaków? Na te i wiele innych ciekawych pytań, w Muzeum Emigracji w Gdyni, w środę, 11 maja 2016 r., odpowie podróżniczka Emilia Krywko. Wstęp jest wolny.


Alternatywne spacery po gdańskiej Oruni

Gdzie bawił się mały Artur Schopenhauer? Kim była „Bałtycka Syrena"? Odpowiedzi na te pytania, a także historie związane z Parkiem Oruńskim, historią i architekturą dzielnicy, jej przyrodą, nazwami ulic i codziennym życiem będzie można usłyszeć podczas otwartych wykładów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek po Oruni. Spotkania zaplanowano od 6 maja do 25 czerwca 2016 r.