Aktualności

Na Pomorzu mamy jedną z najciekawszych tras rowerowych w Polsce

Nadmorski szlak Hel-Ustka znalazł się wśród ośmiu najciekawszych tras rowerowych wyróżnionych  przez Magazynu National Geographic Polska.  Trasa liczy 170 km i prowadzi śladami latarni morskich

Kto w tym roku zdobędzie nagrodę marszałka województwa pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki za 2016 r.?

Szukamy najlepszej oferty turystycznej, najciekawszego wydarzenia i ludzi promujących Pomorze. Kandydatów można zgłaszać od 1 do 30 czerwca 2017 r.

Jakie miejsca przyciągają turystów? Na Pomorzu mamy się czym pochwalić

Najlepsze atrakcje turystyczne wyłonione zostaną w nowej edycji konkursu w ramach ogólnoeuropejskiego projektu EDEN. Warto promować Pomorskie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca 2017 r.

Zobacz, jak wygląda Gdynia z wysokości 60 metrów. W Dniu Matki startuje największe w Polsce koło widokowe

Wielkie koło zacznie się obracać już 26 maja 2017 r. Czekają zapierające dech w piersiach widoki od Helu po Gdańsk i wspaniała kuchnia. Na Dzień Matki promocja – bilety ulgowe.

Rower jest OK! Ale o tym musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz z nim do pociągu

Sprawdź, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewieźć rower w pomorskich pociągach? O tych zasadach trzeba pamiętać [PORADNIK].

Najdłuższy most pontonowy w Polsce. Zakończenie dziennikarskiego rejsu na Przystani Żabi Kruk

Ostatnie chwile rejsu dziennikarzy Radia Gdańsk po Pętli Żuławskiej i Wiśle obfitowały w niespodzianki. Panie pokonały wiślaną trasę z Białej Góry przez Tczew do Żuławek, a panowie – dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym i infrastrukturalnym – w ciągu dnia dopłynęli do Przystani Żabi Kruk w samym centrum Gdańska. Tak jak panie, zakończyli rejs w Żuławkach.

Wsiądź na pokład starych wagonów i odwiedź kolejowe zakamarki Pomorza. Specjalny pociąg dla miłośników kolei

4 czerwca 2017 r. po nieczynnych liniach kolejowych na Pomorzu przejedzie pociąg złożony ze starych wagonów piętrowych. Dojedzie do Kartuz, Kokoszek i Cewic

Trolejbus hitem niedzieli. Działo się i w Gdyni, i w Cedrach Wielkich. DOFE w Pomorskiem zakończone

To był dzień pełen wrażeń. Na wydarzenia czwartego, ostatniego z tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich przyszły tłumy mieszkańców.

Zawrotne prędkości męskiej załogi. Luksusowa marina w Błotniku

Załogi dziennikarskiego rejsu Radia Gdańsk pokonują kolejne odcinki zaplanowanych wcześniej tras żeglugowych. Czy prędkość 15 km/godz. jest szybkością zawrotną? Dlaczego śluzę w Szonowie obsługuje kobieta?

Przejazdy drezyną w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie hitem Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich można było bezpłatnie zwiedzić Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu