Aktualności

Rowery na Pomorzu mają się świetnie. Są pomysły na nowe, międzynarodowe trasy rowerowe

A gdyby tak pojechać rowerem aż do Kłajpedy? Samorządowcy debatują nad nowymi pomysłami na ścieżki rowerowe o europejskim standardzie. Mają być wygodne, bezpieczne i z miejscami postojowymi, które ochronią rowerzystów przed wiatrem i deszczem. Będą też punkty obsługi rowerzystów na trasie.

Rejs przez Rybinę, Sztutowo i Mikoszewo. Obchody 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle

Rok 2017 jest ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. Jest to jubileuszowy rok obchodów 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Z tej okazji odbędzie się tygodniowy rejs wyczarterowaną szalupą i mnóstwo atrakcji kulturalnych, ale nie tylko.

Sprawdzamy wypożyczalnie rowerowe. Nieźle wypada Hel, są też usługi na telefon

Na całym Pomorzu nie brakuje ciekawych tras rowerowych, a Gdańsk to miasto z najlepiej rozbudowaną siecią ścieżek w całej Polsce. Do tego możemy korzystać z licznych wypożyczalni rowerowych. Sprawdziliśmy, ile to kosztuje.

Rower metropolitarny. Ile będzie kosztował i kiedy z niego skorzystamy? [7 PUNKTÓW]

W niektórych miastach Polski działają już rowery miejskie, które są częściowo finansowane z budżetów samorządowych. Dzięki czemu są tańsze, a wykorzystanie roweru do 20 min. jest bezpłatne. Kiedy będzie tak u nas?

Gdzie warto pojechać na wakacje? Ranking najlepszych nadmorskich plaż w Polsce

Redakcja portalu internetowego Onet przygotowała ranking 30 nadmorskich letnisk, w których warto spędzić tegoroczne wakacje. Ocenione zostały plaże, baza noclegowa, lokale gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz estetyka kurortów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 miejscowości z województwa pomorskiego.

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Nadmorskie miejscowości skąpane w kolorowym pyle. Dołącz do radosnego tłumu

Nieważne ile masz lat i jakiej muzyki słuchasz. Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób. Przyjdź i pokoloruj siebie i swoich najbliższych. W weekend 15 i 16 lipca 2017 Holi Festival Poland odbędzie się w Sarbinowie, Łebie i Redzie.

Tabaka, heklunki oraz… porady zdrowotne. Skansen we Wdzydzach zaprasza na jarmark

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca 2017 r., w Kaszubskim Parku Etnograficznym odbędzie się tradycyjny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W tym roku program imprezy obejmie także bezpłatne badania i konsultacje.

Bagaż na kilkudniową wyprawę rowerową. Sprawdź, co ze sobą zabrać [PORADNIK]

Opracowanie trasy i ustalenie planu to podstawa dobrej i bezpiecznej wycieczki rowerowej. Pamiętaj, by nie przeceniać swoich możliwości i realnie podejść do długości trasy. Niezwykle ważny jest też sprawny i trafnie wyposażony rower. Odkryj, jak przygotować się do dłuższej trasy rowerowej. Mamy gotową listę.

Wodolotem z Gdyni do Helu dopłyniemy w 25 minut. Jaką prędkość osiągają te jednoski?

Żegluga Gdańska uruchamia ekspresowe połączenie wodne na Hel. Wodoloty będą pływać codziennie.