Aktualności

Lubisz chodzić? Weź udział w spacerze po gdańskich Aniołkach

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Aniołki, w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.

Co może być kolorowe i fruwać po niebie? Zobaczysz na festiwalu w Łebie

Wielobarwne, w różnych kształtach, unoszące się po niebie. Latawce, bo o nich mowa, już po raz 7. będą miały swój festiwal. Władze Łeby zapraszają na to wydarzenie od 25 do 27 sierpnia 2017 r.

Jak najlepiej zakończyć wakacje? W kajaku podczas spływu Wisłą z Korzeniewa do Białej Góry

Przepiękne widoki natury, zamek w Gniewie z perspektywy kajaka, niezapomniane przeżycia podczas śluzowania w Białej Górze oraz ognisko po spływie to tylko część atrakcji, które czekają na kajakarzy.

Fajerwerki, tęczowe iluminacje i kolorowe smugi na niebie. Wyjątkowe nocne pokazy lotnicze w Gdyni

W piątek i w sobotę warto spojrzeć w niebo. Z gdyńskiego bulwaru oraz śródmiejskiej plaży będzie można obserwować bezpłatnie nocne pokazy lotnicze w wykonaniu lotników z całego świata.

Odkryłeś wyjątkowe miejsca na Pomorzu? Zrób zdjęcia i weź udział w konkursie

Spędzasz urlop w województwie pomorskim? Zachwyciły Cię plenery, zabytki, jeziora, morskie plaże, a może rejs statkiem czy spływ kajakiem? Uchwyciłeś w kadrze ciekawą lub nietypową sytuację? Konkurs fotograficzny Pomorskie – znane i nieznane trwa do końca sierpnia.

Tysiące kilometrów ścieżek rowerowych, ciekawych miejsc i atrakcji. Co oferują nam mapy i przewodniki rowerowe po województwie pomorskim?

Jak zaplanować wycieczkę na dwóch kółkach i znaleźć nowe trasy? Przejrzeliśmy wydawnictwa Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego i Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jest w czym wybierać.

Jak odzyskać pieniądze. Informacja dla klientów poszkodowanych przez biuro GRO-TOUR

Osoby, które zapłaciły za imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Turystyczno-Usługowe GRO-TOUR proszone są o niezwłoczne przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia szkody. Dokumenty przyjmuje Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Rowery na Pomorzu mają się świetnie. Są pomysły na nowe, międzynarodowe trasy rowerowe

A gdyby tak pojechać rowerem aż do Kłajpedy? Samorządowcy debatują nad nowymi pomysłami na ścieżki rowerowe o europejskim standardzie. Mają być wygodne, bezpieczne i z miejscami postojowymi, które ochronią rowerzystów przed wiatrem i deszczem. Będą też punkty obsługi rowerzystów na trasie.

Rejs przez Rybinę, Sztutowo i Mikoszewo. Obchody 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle

Rok 2017 jest ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. Jest to jubileuszowy rok obchodów 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Z tej okazji odbędzie się tygodniowy rejs wyczarterowaną szalupą i mnóstwo atrakcji kulturalnych, ale nie tylko.

Sprawdzamy wypożyczalnie rowerowe. Nieźle wypada Hel, są też usługi na telefon

Na całym Pomorzu nie brakuje ciekawych tras rowerowych, a Gdańsk to miasto z najlepiej rozbudowaną siecią ścieżek w całej Polsce. Do tego możemy korzystać z licznych wypożyczalni rowerowych. Sprawdziliśmy, ile to kosztuje.