Aktualności

Targi Ogrodnicze Jesień w Słupsku

W Słupsku, 26 i 27 września 2015 r. odbędą się Targi Ogrodnicze Jesień. To szeroka oferta warzyw, owoców, a także drzew owocowych i ozdobnych oraz akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów. Targi dają szansę na zaopatrzenie i uzupełnienie zapasów w spiżarniach i piwnicach domowych.

Kartuski Targ Produktów Ekologicznych

Chcesz, by produkty spożywcze, które kupujesz były najwyższej jakości i nie zawierały środków konserwujących, pozostałości pestycydów, GMO oraz były produkowane metodami nienaruszającymi równowagi środowiska przyrodniczego? Przyjdź i kup ekologiczną żywność, 26 września 2015 r. w Kartuzach.

Piknik ekologiczny w Gdańsku

Miasto bliżej wody to hasło przyświeca tegorocznemu piknikowi, który odbędzie się na przystani Żabi Kruk w Gdańsku w niedzielę, 20 września 2015 r. W programie znajdą się m.in.: warsztaty, prezentacje teatralne i muzyczne, działania artystyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Wstęp – wolny.

Wojewódzkie dożynki w Swołowie

Po raz pierwszy w powiecie słupskim, na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, 13 września br. odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Swołowo – stolica „Krainy w Kratę" – gościła rolników, plantatorów i pszczelarzy z całego województwa. Przybyłych gości przywitał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jesień rolnicza i dożynki w Lubaniu

W Lubaniu, 19 i 20 września 2015 r. będzie miała miejsce Kaszubska Jesień Rolnicza i Dożynki Diecezji Pelplińskiej. To czas szczególny, czas podsumowań i podziękowań rolnikom za trud ich mozolnej pracy. Po raz kolejny odbędą się też Wojewódzka Wystawa Królików i Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego – człowieka, który całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi hodowli koni na Pomorzu. Nie zabraknie też koncertów muzycznych – gwiazdą będzie zespół Vox.

Zbierzcie kłosy na wieniec

Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w całym kraju. To wyjątkowy czas dziękczynienia rolników za plony oraz kultywowania naszej polskiej tradycji wśród kół gospodyń wiejskich. By docenić starania włożone w przygotowanie wieńców dożynkowych, portal mojeKGW.pl ogłosił ogólnopolski konkurs na najpiękniejszy wieniec. Zgłoszenia można przesyłać do 20 września 2015 r.

Ekoinwestycja Pomorza – trwa głosowanie

Za nami pierwszy tydzień głosowania na 63 pomorskie zrealizowane projekty ekologiczne w I edycji plebiscytu Ekoinwestycja Pomorza 2015. Głosowanie trwa do 20 września.

Modernizacja gospodarstw rolnych w PROW 2014-2020

Szkolenie na temat zasad ubiegania się o wsparcie w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych" objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które odbędzie się 7 września 2015 r. (poniedziałek) w Starym Polu. Szkolenie poprowadzą przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Regionalny w Gdyni.

Plon niesiemy, plon…

Tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 13 września 2015 r. w Swołowie w powiecie słupskim, na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Współorganizatorami regionalnego święta plonów są: marszałek województwa pomorskiego, powiat słupski, gmina Słupsk oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Pelplinie

Starosta tczewski oraz burmistrz miasta i gminy Pelplin zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w Pelplinie, w niedzielę, 6 września 2015. r