Aktualności

Weź udział w Biegu Przyjaźni

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Przyjaźni, w gminie Żukowo, w sobotę, 15 października 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Podczas Biegu Przyjaźni pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty zawodnicy będą mieli do pokonania 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Wolontariusze na UEFA Euro U21 poszukiwani

Jesteś fanem piłki nożnej? Interesują Cię przygotowania dużych wydarzeń sportowych? Chcesz zobaczyć, jak od kuchni wyglądają imprezy piłkarskie? Jeśli tak, to przed Tobą niepowtarzalna szansa. Już dziś zgłoś się i zostań wolontariuszem podczas UEFA Euro U21 Polska 2017. Jednym z miast-gospodarzy będzie Gdynia.


Żuławy zwiedzaj rowerem

Zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny, wiatraki i malownicza trasa przebiegająca pośród kanałów wzdłuż Wisły – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników kolejnej edycji rajdu. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który wystartuje z Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę, 25 września 2016 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowo, na trasie rajdu, na uczestników czekać będą smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.


VII Rajd Ikarusa

Zwiedzać Trójmiasto w poszukiwaniu śladów Ikarusów? Dlaczego nie! Wystartuj w rajdzie 24 i 25 września 2016 r. Nie ma ograniczeń wiekowych samochodu, auto powinno być sprawne i ubezpieczone.


Firmowy bieg wokół AWFiS

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – to hasło doskonale oddaje cel firmowych biegów sztafetowych. Pracownicy różnych przedsiębiorstw będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu kształtującym ducha zdrowej, sportowej rywalizacji, które odbędzie się na ternie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Spotu w Gdańsku, 2 października 2016 r.


Wystartuj w przodkowskim duathlonie

Jesteś zapalonym biegaczem? A może wolisz jazdę na rowerze? Bez względu na dyscyplinę, którą preferujesz, możesz wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu rozgrywanym na dwóch dystansach. Duathlon Przodkowo wystartuje w niedzielę, 18 września 2016 r.


Regaty katamaranów w Sopocie

Uczniowski Klub Sportowy organizuje regaty katamaranów o Puchar UKS Navigo w Sopocie. Zawody wystartują w sobotę, 24 września i potrwają do niedzieli, 25 września 2016 r. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów. Dla kibiców wstęp – wolny.


Skaczą konie na hipodromie

Trzydniowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody połączone z Mistrzostwami Pomorza rozpoczną się na sopockim hipodromie w piątek, 16 września i potrwają od niedzieli, 18 września 2016 r. Dla widzów wstęp – wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Być jak Czesław Lang… w Kwidzynie

W ramach Maratonów Rowerowych Lang Team w Kwidzynie warto zmierzyć się w wyjątkowym wyścigu. Amatorzy kolarstwa górskiego spotkają się w sobotę, 1 października 2016 r. Dla chętnych do wyboru trzy dystanse, największy z nich wynosi 94 km. Zapisy trwają do 28 września.


Mistrzostwa sportowych zespołów ludowych w Luzinie

Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich Ludowych Zespołów Sportowych w halową piłkę nożną odbędą się na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w niedzielę, 13 listopada 2016 r.