Aktualności

Pokaż swoje wyroby podczas Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego. Jeszcze tylko do dzisiaj zgłoszenia wystawców

XI edycja Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, odbędzie się 11 czerwca 2017 r.

Zgłoś produkt i potrawę pomorskiej kuchni. Bursztynowy Laur i nagrody czekają

Weź udział w konkursie na najlepszy produkt i najlepszą potrawę kuchni pomorskiej. Zdobądź Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku, 25 maja 2017 r.

Emocje na talerzach. Zasmakuj w restauracyjnych daniach

Trzydaniowy obiad – smaczny i zdrowy z rodziną i przyjaciółmi. Dlaczego, nie? Spotkaj się z najbliższymi w trójmiejskich restauracjach. Wiosenna edycja Trójmiasto Restaurant Week rozpocznie się 21 kwietnia 2017 r. i potrwa 10 dni.

Mazurek czy baba, żurek z Łągu czy Tychnowych? Pomorski stół wielkanocny tradycyjnie pyszny

Wielkanocne śniadanie to najważniejsza chwila nadchodzących świąt. Czego nie może zabraknąć na naszym stole? Który żurek, z Łągu czy Tychnowych, smaczniejszy?

Pizza po kaszubsku i doładowanie telefonów. Nowości na targach Food-to-Go

Kaszubskie klimaty, wyjątkowa w swoim rodzaju pizza, bezglutenowe przysmaki i ponad 100 firm z branży gastronomicznej – to tylko niektóre z elementów tegorocznych 7. Targów Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii Food-to-Go. Impreza, która odbędzie się 8 i 9 lutego 2017 r. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, zapowiada się bardzo interesująco.

Jak smakują walentynki? Przyjdź do gdańskiego Garnizonu Kultury i spróbuj

Azjatyckie nudle, pad thai, sushi, tradycyjny ramen czy też zupa pho to tylko niektóre z dań, których można będzie spróbować podczas pierwszej w tym roku edycji Smakuj Trójmiasto Love & Asian Edition. Wydarzenie odbędzie się w Starym Maneżu, w gdańskim Garnizonie Kultury, w niedzielę, 19 lutego 2017 r.

Spróbuj pomorskich przepisów na bożonarodzeniowy stół

Boże Narodzenie to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Czas, w którym milkną waśnie i spory, a wszyscy w zgodzie zasiadają przy świątecznych stołach. Z tej okazji warto skorzystać ze sprawdzonych przepisów polecanych przez koła gospodyń wiejskich z naszego województwa i przygotować coś specjalnego na Wigilię i nie tylko... Smacznego!

Sopocki jarmark świąteczny

Sopot, po raz kolejny, dołącza do miast, które organizują świąteczne kiermasze. Na placu Przyjaciół Sopotu, od 17 do 22 grudnia 2016 r., przygotowano szeroką ofertę kulinarną, kulturalną, dekoracyjną i designerską. Ideą tegorocznej edycji jarmarku świątecznego jest integracja, wspólnota, tradycja i dobry smak. Wstęp – wolny.


Bożonarodzeniowy jarmark w Swołowie

Szopka bożonarodzeniowa, potrawy na stół świąteczny, smakołyki kół gospodyń wiejskich, pokazy wypieku pierników, zagroda z żywymi zwierzętami, warsztaty ozdób choinkowych i czy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.


Historia dwunastu wigilijnych potraw

Może wiesz, a może chcesz się dowiedzieć dlaczego na Wigilii powinno być dwanaście potraw? Jakie z nich są obowiązkowe, a jak regionalne? O zwyczajach kulinarnych dotyczących świąt Bożego Narodzenia będzie można posłuchać w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej w poniedziałek, 12 grudnia 2016 r. Spotkanie poprowadzi Barbara Męczykowska.


Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod