Aktualności

Kaszubskie smaki w Ostrzycach! Zobacz mistrzów kuchni w akcji i spróbuj tradycyjnych potraw regionalnych

W sobotę, 30 września 2017 r. odbędzie się konferencja i X festiwal „Kaszëbsczé Jestkù". Będzie interesująca dyskusja, pokazy gotowania na żywo i degustacja produktów tradycyjnych.

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

Pomorskie Święto Piwa. Amber Fest przy gdańskim stadionie

40 stoisk z produktami lokalnymi, 3 namioty biesiadne, 8 gatunków piwa – w ten sposób organizatorzy zachęcają do odwiedzenia 3. edycji Amber Fest. Impreza odbędzie się przy Stadionie Energa Gdańsk w sobotę, 9 września 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Województwo pomorskie od kuchni – konkurs literacki. Podziel się ulubionym przepisem i wygraj tysiąc złotych

Nadbałtyckie Centrum Kultury organizuje konkurs literacki dla miłośników kuchni i książek. Do 15 września 2017 r. można wysyłać najlepsze receptury na domowe przysmaki.

Gdzie Polska smakuje? Powstał portal i aplikacja dla rolników i producentów żywności

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności, szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci mogą znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Chcesz sprawdzić się w zbieraniu truskawek na czas? Weź udział w II Festiwalu Truskawek Kaszubskich

Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się na polu truskawkowym. Może zostaniesz mistrzem zbierania truskawek kaszubskich 2017? Wyjątkową atrakcją będzie bicie rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich.

Truskawki: świeże, przerobione na dżemy i soki, w ciastach i deserach. Święto truskawki i produktów regionalnych w Gdańsku

Na odwiedzających czeka ok. 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem, a oprócz degustacji i sprzedaży truskawek, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Kaszëbskô malëna ma swoje święto. Michał Szpak na Truskawkobraniu na Złotej Górze koło Kartuz

Na Złotą Górę od ponad 40 lat ściągają fani truskawek. Tańce, konkursy i koncert Michała Szpaka to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznego święta kaszëbsczi malënë. Wstęp –wolny.

W jakiej restauracji zjemy najlepszą tradycyjną potrawę? [WYNIKI KONKURSU POMORSKIE SMAKI]

W czasie Święta Produktu Tradycyjnego mogliśmy zobaczyć (i spróbować) najlepszych pomorskich potraw. – Chcemy pokazać to wielkie bogactwo smaków, które mamy na Pomorzu i zachęcać do jedzenia produkowanej u nas żywności – mówił marszałek Mieczysław Struk, który od lat patronuje imprezie.

Fefernuski czy leberka? Przysmaki kuchni regionalnej podczas XI Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego

Specjały wytwarzane według tradycyjnych receptur – kiszka kaszubska, polewka z ryb po kaszubsku, ruchanki czy soki – to wyroby, które będzie można skosztować podczas Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego.

Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna