Aktualności

Od muzyki klasycznej do współczesności komputerowej. Letnie koncerty carillonowe w Gdańsku

Dwa ekrany, które staną w ogrodzie oo. karmelitów przy kościele św. Katarzyny oraz przy fontannie Heweliusza, która zatańczy do carillonowej muzyki, to nie lada grata dla miłośników carillonów.

Nadciąga sztorm. Pod takim hasłem wystartowała kolejna edycja Gdynia Design Days [GALERIA]

Wszystko o nowoczesnym designie – ubrania, biżuteria, ceramika, czy domki dla lalek.10 dni inspirujących wystaw i spotkań, warsztatów, wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze.

XIX Światowy Zjazd Kaszubów w Rumi. Przyjadą goście z całego świata

Będzie turniej baśki, koncerty i tradycyjny przejazd Transcassubią. Światowy Zjazd Kaszubów to największą impreza plenerowa, która promuje kaszubską kulturę. Tradycyjnie odbywa się w pierwszą sobotę lipca.

Kaszëbskô malëna ma swoje święto. Michał Szpak na Truskawkobraniu na Złotej Górze koło Kartuz

Na Złotą Górę od ponad 40 lat ściągają fani truskawek. Tańce, konkursy i koncert Michała Szpaka to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznego święta kaszëbsczi malënë. Wstęp –wolny.

Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Tegoroczne spotkanie z żaglowcami to zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne, liczne koncerty szantowe oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp – wolny.

Spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza oraz rękodzieło, starocia i książki. Jarmark Gryfitów w Słupsku

Na poszukiwaczy unikatowych skarbów czeka Jarmark Gryfitów w Słupsku. Wśród kramów antykwariuszy i rękodzielników można znaleźć prawdziwe perełki.

Niecodzienni przewodnicy po Pomorzu. NCK zaprasza na spacery śladami pisarzy związanych z regionem

Znani pisarze, osoby ze świata kultury i sztuki ukochali sobie Pomorze. Dlatego Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało specjalne literackie spacery po województwie pomorskim. Artyści będą oprowadzali po miejscach, w których m.in. toczy się akcja powieści. Pierwszy spacer już 8 lipca 2017 r.

Widowisko z wartką akcją, pojedynkami i dynamiczną zmianą ról. Premiera w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Burzliwe losy kochanków, walka z przeznaczeniem, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej – to premiera „Zakochanego Szekspira" na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

W piosence jest nasza wolność. 45. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna

Wolność kojarzy się z otwartą przestrzenią, wędrówką, pokonywaniem drogi aż po horyzont. Śpiewanie polubili turyści, układając teksty o pięknie krajobrazu i urokach natury. Tak powstał gatunek piosenki turystycznej, gdyż – cytując słowa Steda (Edward Stachura): „wędrówką jest nasze życie".

Legendy o świętych, biografia Hansa Memlinga i „Sąd Ostateczny” w formie… komiksu

Życie i twórczość Hansa Memlinga, jednego z najwybitniejszych malarzy wczesnego renesansu, można poznać w formie 48-stronicowego albumu komiksowego.