Aktualności

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

Pojedynki rycerzy i warsztaty tańca dawnego. Święto Chorągwi Ziemi Gdańskiej w twierdzy Wisłoujście

Jak wygląda połączenie dawnych sztuk walki ze współczesną formułą walki w ringu? Można to będzie sprawdzić w sobotę, 9 września 2017 r., w twierdzy Wisłoujście. To doskonała okazja, aby poznać barwną epokę średniowiecza.

Muzyczna historia w obrazach. Nowa wystawa plenerowa w sopockiej Operze Leśnej

Opera Leśna ma już ponad 100 lat. Jej barwną przeszłość będzie można obejrzeć na ponad 200 fotografiach od soboty, 9 września 2017 r.

Odnajdywanie piękna duszy kobiety w obrazie monochromatycznym. Akt w Galerii GTF

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70-lecie istnienia. Wernisaż kolejnej wystawy będzie miał miejsce we czwartek, 7 września 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii GTF. Zaprezentowane zostaną fotografie Andrzeja Wróblewskiego . Ekspozycję można oglądać do 6 października 2017 r.

Znani i lubiani oraz młodzi pianiści klasycznie i jazzowo. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

Zapoczątkowany w 1967 r., jako doroczne najważniejsze święta polskich pianistów, festiwal wkracza w drugie 50-lecie z ogromnym dorobkiem prezentacji polskich pianistów. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Zaprojektuj i wykonaj własny latawiec. Sprawdź, jak długo utrzyma się w powietrzu podczas imprezy w Kwakowie

Święto Latawców to pierwsza tego rodzaju impreza w gminie Kobylnica. Prace wykonane podczas warsztatów modelarskich stworzą wystawę, prezentowaną w sobotę, 9 września 2017 r., we wsi Kwakowo. Tego dnia odbędzie się również konkurs puszczania latawców.

Dzisiaj zaczynają się dożynki wojewódzkie w Starym Dzierzgoniu. W programie uroczysta msza, konkurs na wieniec i biesiada

W niedzielę, 10 września 2017 r. do Starego Dzierzgonia zjadą rolnicy z całego województwa, żeby dziękować za plony i pomyślne zakończenie żniw.

Degustacje miodu z plastra oraz tradycyjnych nalewek. Babie Lato w muzealnej zagrodzie

Podczas święta miodu każdy będzie mógł spróbować słodkich potraw i smakołyków. Natomiast konkurs na najlepszą nalewkę będzie doskonałą okazją, aby skosztować pomorskich trunków. Oba wydarzenia odbędą się w sobotę, 9 września 2017 r., w Zagrodzie Albrechta w Swołowie.

Pomorskie Święto Piwa. Amber Fest przy gdańskim stadionie

40 stoisk z produktami lokalnymi, 3 namioty biesiadne, 8 gatunków piwa – w ten sposób organizatorzy zachęcają do odwiedzenia 3. edycji Amber Fest. Impreza odbędzie się przy Stadionie Energa Gdańsk w sobotę, 9 września 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Fotoreportaż o ratowaniu bielika zdobył główną nagrodę. Pokonkursowa wystawa Gdańsk Press Photo

Fotoreportaż Marcina Bieleckiego, opowiadający o akcji ratowania młodego bielika, zdobył Grand Prix XXI Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2017 im. Zbigniewa Kosycarza. Pokonkursowa wystawa w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu