Aktualności

Nie tylko dla miłośników kina. Filmy w plenerze w widokiem na centrum miasta

Projekcje filmowe z widokiem na dachy Głównego Miasta. Taką ofertę, w kolejnym sezonie wakacyjnym, dla widzów przygotował Gdański Teatr Szekspirowski. Pokazy plenerowe będą w każdą sobotę do 26 sierpnia.

Cofnij się w czasie do XVII wieku. Przeżyj szturm wojsk szwedzkich na twierdzę Wisłoujście

W najbliższą sobotę i niedzielę, 8-9 lipca 2017 r., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje festiwal historyczny Wisłoujście 1628. Wojska szwedzkie dwukrotnie będą próbowały zdobyć gdańską fortyfikację bronioną przez wojska Rzeczpospolitej.

Nowa praca Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Słupska kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum powiększa się o nową pracę: „Portret Marii Białynickiej-Biruli" z 1934 roku (pastel, węgiel, papier, 64,5 x 49,5 cm).

Przekrój kina światowego, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami. Sopot Film Festival 2017

Najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina. Festiwal przybliża kinematografie poszczególnych krajów oraz sylwetki poszczególnych reżyserów.

Chcesz sprawdzić się w zbieraniu truskawek na czas? Weź udział w II Festiwalu Truskawek Kaszubskich

Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się na polu truskawkowym. Może zostaniesz mistrzem zbierania truskawek kaszubskich 2017? Wyjątkową atrakcją będzie bicie rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich.

Śpiewająca tkaczka, gospodarz młócący zboże, kowal w kuźni. Wakacje z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

„Muzeum jako żywo" to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. W każdy czwartek wakacji w Swołowie czas cofnie się do początku XX w. i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła.

Banalne teksty w piosenkach. Muzyczny performance z projekcją filmu eksperymentalnego w Ustce

Co łączy ze sobą słuchających i słuchaczy? Czy doświadczają podobnych wrażeń i emocji? Pokaz niezwykłego filmu Kristiny Inčiūraitė pt. „Lepiej wymienić wszystkie guziki", do którego zaśpiewali uczestnicy performance'u ze Studia Wokalu z Domu Kultury w Ustce będzie można zobaczyć od 6 do 14 lipca 2017 r.

660 lat minęło. Wielki jubileusz Łeby z mocą atrakcji dla dorosłych i dzieci. Kto zostanie miss?

Barwny korowód, występ Sound'n'Grace, wybory miss oraz atrakcje dla dzieci – tak ciekawie zapowiadają się tegoroczne odchody nadania praw miejskich Łebie. Od tego momentu minęło już 660 lat.

Jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć? Cappella Angelica w Gdańsku

Festiwal Cappella Angelica w Gdańsku szuka odpowiedzi na to pytanie. W programie koncertu znajdzie się interesująca muzyka polska i inspirowana kulturą polską XVII i XVIII w.

Biblioteki otwarte według wakacyjnych planów. Fani literatury nie będą się nudzić

Bibliotekarze też mają wakacje. Zanim wybierzesz się do swojej biblioteki, sprawdź letnie godziny otwarcia. Niektóre biblioteki pracują krócej, inne będą zamknięte przez dłuższy czas. Możesz jednak liczyć na zajęcia dla dzieci, spotkania ze znanymi pisarzami oraz wakacyjne biblioteki na plażach od Sobieszewa aż po Jelitkowo.