Aktualności

Polska sztuka współczesna za granicą. W słynnej galerii w Berlinie rozpoczyna się ważna wystawa

Od 15 września do 10 grudnia 2017 r. w Berlinie swoje prace zaprezentuje ponad 20 polskich artystów.

Najbardziej wyczekiwane widowisko tego roku! Prapremiera „Wiedźmina" w Muzycznym [GALERIA]

„Wiedźmin", wyreżyserowany i scenicznie zaadaptowany przez znanego twórcę autorskich produkcji musicalowych Wojciecha Kościelniaka, to duże wydarzenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tytułową rolę wcieli się dwóch aktorów. Prapremiera będzie miała miejsce 15 września 2017 r.

Piłka nożna w Gdańsku to nie tylko Lechia. Poznaj losy rodzin z przedwojennego klubu sportowego Gedania

Pamiątki po rodzinach, które przed wojną związały się z KS Gedania, będzie można zobaczyć w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 15 września 2017 r., w 95. rocznicę powstania klubu.

Spróbuj swoich sił w filmie. Zostań reżyserem lub aktorem. Zapisz się na bezpłatne warsztaty filmowe w Ustce i Słupsku

Interesujesz się filmem? Marzysz o karierze w Hollywood? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej oraz Piotr „Czarny" Ziębakowski zapraszają na bezpłatne warsztaty filmowe. Zapisy trwają. Zajęcia odbędą się 3 października 2017 r.

Czy w Gdańsku potrzebne jest nowe muzeum? Debata z mieszkańcami w ramach Tygodnia Demokracji

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na debatę, która w czwartek, 14 września 2017 r., odbędzie się w Ratuszu Głównomiejskim. W spotkaniu wezmą udział naukowcy, przedstawiciele mediów i organizacji społecznych. Będą rozmawiać o budowie nowego muzeum, które ma pokazywać tysiącletnie dzieje Gdańska.

Czy demokracja jest potrzebna, aby wieść dobre życie? Dowiedz się podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji

„Nie ma demokracji bez udziału obywateli". Te słowa Jana Nowaka-Jeziorańskiego są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Gdańskiego Tygodnia Demokracji, który potrwa od 11 do 17 września 2017 r. W programie przewidziano m.in. otwarte debaty z udziałem ekspertów i naukowców, warsztaty edukacyjne, a także pokazy filmowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Gala Bohaterów. Koncert na Ołowiance ku czci znanych i cenionych Polaków

Danuta „Inka" Siedzikówna i generał Mariusz Zaruski to postacie, których nie trzeba przedstawiać. Poza nimi są jeszcze profesorowie Jan Czochralski i Włodzimierz Fijałkowski. Czy ich nazwiska też coś znaczą? Niezwykły koncert dedykowany zasłużonym Polakom wraz z multimedialną prezentacją odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w niedzielę, 17 września 2017 r.

Wymień, kup lub sprzedaj! Jubileuszowa edycja Kobylnickiej Garażówki… z ekologią w tle

Fani wyjątkowych okazji mogą już odliczać dni do kolejnej Kobylnickiej Garażówki. Na kilkudziesięciu stoiskach można się spodziewać wyjątkowych przedmiotów, które będą czekać na nowych właścicieli. Jubileuszowa edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem „Chcesz mieć ciepło w domu, nie rób dymu nikomu".

Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia słupskiej filharmonii i nadanie imienia Wojciecha Kilara. Koncert z cyklu Mistrzowie Muzyki

Pierwszy z koncertów jubileuszowych realizowanych w ramach cyklu Mistrzowie Muzyki, przygotowanych z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, odbędzie się 11 września 2017 r.

Chorały gregoriańskie, kantaty, spektakl. Festiwal Goldbergowski w Gdańsku

Wielkie święto wielbicieli muzyki dawnej rozpoczyna się w piątek, 8 września 2017 r. Patronowi festiwalu poświęcono koncert z jego kantatami, pisanymi pod kierunkiem Johanna Sebastiana Bacha, w wykonaniu barokowej orkiestry Georgian Sinfonietta Tblisi wraz z Goldberg Vocal Ensemble i solistami.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu