Aktualności

Opowieści o dzieciństwie mieszkańców Pomorza. Wakacyjna zagroda w Swołowie

O tym, jak kiedyś bawiły się dzieci można będzie dowiedzieć się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W ramach Dziecięcej zagrody 22 i 23 lipca 2017 r. będzie Podwórko opowieści.

Święto muzyki, tańca, mody, kina i motoryzacji lat 40., 50. i 60. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Kochasz klimat retro? Kręci Cię styl lat 40., 50. i 60. XX w.? W Człuchowie usłyszysz artystów, którzy nierzadko przyjeżdżają do Polski specjalnie na to wydarzenie i grają tylko ten jeden wyjątkowy koncert.

Znów poczuć się dzieckiem. Fenomen dobranocek i historia kina animowanego

Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Pszczółka Maja, Reksio… To bohaterowie najsłynniejszych dobranocek, które oglądało kilka pokoleń Polaków. Będzie można ich spotkać na nowej wystawie w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 20 lipca 2017 r.

Spotkania z folklorem, bieg uliczny, baśka, spacer z duchami, koncerty. Lęborskie Dni Jakubowe zapraszają

Kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży kościoła św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych, regionalnych oraz zagranicznych, turniej karciany Lęborska Baśka. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów.

Czy kolory mogą być zjednoczone? Wystawa Aliny Pieńkowskiej w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku

W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku do końca lipca 2017 r. można oglądać wystawę rzeźby oraz kolażu Anny Pieńkowskiej. „Kolory zjednoczone" to seria rzeźb i kolaży, do których artystka wykorzystała wszelkie uliczne znaleziska.

Międzynarodowa muzyka, literatura, teatr i… pyszne jedzenie. 13. edycja Festiwalu Kultur Świata w Kolibkach

Globaltica to pięć dni z muzyką świata, pysznym jedzeniem, literaturą podróżniczą, teatrem dla najmłodszych w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze nadmorskiego parku. W Kolibkach w dniach 19-23 lipca 2017 r. odbędzie się trzynasta edycja festiwalu.

Kto nie tabaczy, ten nic nie znaczy. Prezenty dla brytyjskiej pary książęcej

Kate i William – księżna i książę Cambridge – odwiedzą Gdańsk, 18 lipca 2017 r. podczas podróży po Polsce i Niemczech. Książęca para spróbuje pierogów i wódki Goldwasser, a w prezencie księżna otrzyma torebkę ozdobioną haftem szkoły żukowskiej i bursztynowy wisiorek, a książę – rogową tabakierę i bursztynowo-srebrne spinki do mankietów.

Protest aktorów Teatru Wybrzeże przeciwko zmianom w sądownictwie. Publiczność: „Dziękujemy”

Po spektaklu „Mary Page Marlowe" w niedzielę, 16 lipca 2017 r. aktorka Katarzyna Z. Michalska w imieniu zespołu odczytała oświadczenie przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Podobne protesty odbyły się w innych miejscach na Pomorzu.

Dwie prapremiery czy jedna podwójna? „Randka z feministą” na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże

Gdański teatr zaprasza do Pruszcza Gdańskiego na podwójną „Randkę z feministą" Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki. Powstały dwa spektakle, w dwóch różnych obsadach. Choć oparte na tym samym tekście, są to z pewnością dwie różne „Randki z feministą"...

90. urodziny polskiego hymnu. Przyjdź i zaśpiewaj Mazurka Dąbrowskiego

W niedzielę, 16 lipca 2017 r., na przedprożu Dworu Artusa w Gdańsku odbędzie się uroczystość upamiętniająca 220. rocznicę powstania Pieśni Legionów we Włoszech oraz 90. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.