Aktualności

Czy w operze tylko się śpiewa? Jak gra się na nietypowych instrumentach? Wybierz się z dziećmi w teatralną podróż do… Francji

Opera Tu! Tu! to propozycja dla najmłodszych melomanów i ich rodziców. Razem z głównymi bohaterami – rodzeństwem Giovannim i Giuliettą – dzieci będą odkrywać operę od podstaw i uczestniczyć w zadaniach proponowanych przez artystów.

Październik w rytmie symfonii. Koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Polska Filharmonia Bałtycka rozpoczyna październik koncertowo. W piątkowy wieczór, 6 października 2017 r. będzie można wysłuchać utworów Karola Szymanowskiego i M. Karłowicza w wirtuozowskim wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki i Piotra Palecznego. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz.

Pomnik gen. Stanisława Sosabowskiego stanie w Lęborku. Powstał z inicjatywy harcerzy

Monument zostanie uroczyście odsłonięty w na skwerze przy ulicy Armii Krajowej w Lęborku w sobotę, 7 października 2017 r.

Dowiedz się, co podpisuje nagi człowiek w piekle? Spacer „Od Sądu do Sądu...” z okazji Roku Memlinga

Odkryj tajemnice gdańskich przedstawień Sądu Ostatecznego. Edukacyjna wędrówka po muzeach i obiektach sakralnych gdańskiego Śródmieścia odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby znaleźć się wśród 25 uczestników spaceru, należy dokonać wcześniejszej rejestracji.

Spektakle dla dzieci i dorosłych, warsztaty i spotkania. Tydzień Litewski w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

„Borys Godunow", „Aktor Minetti", „Mewa" i „Mozaika" to przedstawienia, które będzie można obejrzeć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach Tygodnia Litewskiego. Wydarzenie rozpocznie się 6 października 2017 r. i potrwa sześć dni.

„Czekały na to blisko ćwierć wieku”. Zobacz pamiątki po obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku

W 78. rocznicę rozstrzelania obrońców Poczty Polskiej zaprezentowane zostaną przedmioty wydobyte z masowego grobu na gdańskiej Zaspie. Zostały one poddane konserwacji i każdy będzie mógł poznać ich historię. Uroczysta prezentacja pamiątek odbędzie się w czwartek, 5 października 2017 r., w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Co stało się z twórcami ołtarza papieskiego w Sopocie? Wyjątkowy film powstał w Video Studio Gdańsk [ROZMOWA]

Wyrzeźbili papieski ołtarz w Sopocie pod okiem wybitnego artysty Mariana Kołodzieja. Rozciągał się niemal na całą szerokość hipodromu. Artyści ludowi z Pomorza – jak tamto wydarzenie wpłynęło na ich twórczość? Zobacz zwiastun filmu.

Kenkarty, ryngrafy, blacha policyjna, nieśmiertelnik – II wojna światowa w zbiorach słupskich kolekcjonerów

W Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, 4 października 2017 r. zostanie otwarta wystawa „II wojna światowa w zbiorach słupskich kolekcjonerów". Ekspozycja została zorganizowana z okazji 45-lecia Oddziału słupskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i jest jedną z atrakcji towarzyszących obchodom jubileuszu.

„Jazz to muzyka globalna, platforma otwarta na wpływy wielu kultur” – tak o jazzie mówi Greg Osby

Jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce po raz kolejny zawita jesienią do Sopotu. Od 5 do 7 października dobrej muzyki posłuchamy na Sopot Jazz Festival.

Elektryczne pojazdy, designerskie rowery oraz przyszłościowe projekty samochodowe. Konferencja Design in Mobility w Gdyni [Dni Austrii 2017]

Już 7 października 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni będzie można porozmawiać z projektantami na temat designu oraz poznać austriackie pomysły na transport przyszłości.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu