Aktualności

Jak walczyć szpadą? Szkoła fechtunku jak z XVII wieku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Szekspirowskim

Każdy może przenieść się w czasie do XVII stulecia i spróbować swoich sił w szermierce. Taką nietypową atrakcję przygotował Gdański Teatr Szekspirowski. Zajęcia odbędą się w sobotę, 20 maja 2017 r. Obowiązują zapisy. Ustalono limit miejsc.

Dreszczyk emocji przy opowieściach kata. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Grodzisku Owidz

Poznaj ciemniejszą stronę życia w średniowieczu. Pojawią się demony dawnych Słowian, inkwizycja oraz kat. Nie zabraknie ognisk, pochodni i dawnych tańców. Grodzisko Owidz zaprasza w sobotę, 20 maja 2017 r. Wstęp bezpłatny.

Aktywizacja społeczna i zawodowa. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOPS Gdynia

Konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym, warsztaty, na których można zrobić coś z niczego, malowanie intuicyjne, taniec spontaniczny. Możliwość rozmowy z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego, np. na temat chorowania, zdrowienia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach – wszystko to od 19 do 21 maja 2017 r. podczas Dni Otwartych FE w Gdyni.

Językowy survival: spektakle teatralne, warsztaty creative writing, komiksowe, teatrologiczne i logopedyczne. Dni Funduszy Europejskich na UG

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Dniu Funduszy Europejskich to mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś interesującego. Wielojęzyczne spektakle teatralne, możliwość stworzenia własnego komiksu, scenariusza, dialogu lub krótkich form literackich to tylko część praktycznych zajęć przygotowanych przez trójmiejskich pisarzy, pracowników i studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Pięknieją dzięki środkom unijnym. Kolejne miliony na żuławskie kościoły [GALERIA]

Już wkrótce w zabytkowych świątyniach na terenie gminy Cedry Wielkie rozpoczną się prace remontowe i konserwatorskie. Kościoły te staną się częścią oferty turystycznej promującej Żuławy. Umowy pomiędzy proboszczami a wykonawcą podpisano 16 maja 2017 r.

Poczuj się jak prawdziwy kolejarz. Zobacz pociągi, które jeździły 100 lat temu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Chcesz zobaczyć stare lokomotywy? A może przejechać się drezyną? Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zaprasza w czwartek, 18 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Gra terenowa, quiz internetowy, zabawa edukacyjna… oraz atrakcyjne nagrody. Sprawdź, jak zmieniła się Góra Gradowa dzięki funduszom europejskim. Centrum Hewelianum w Gdańsku zaprasza w czwartek i piątek, 18-19 maja 2017 r.

Jesteś młodym i kreatywnym artystą? Rybie Oko to konkurs dla Ciebie. Zgłoś się i wygraj aż 25 tys. zł

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu Biennale Sztuki Młodych. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 czerwca 2017 r.

Królewska życzliwość i łaska dla Gdańska. Rocznica wielkiego przywileju

W maju 2017 r. mija dokładnie 560 lat od wystawienia przez Kazimierza Jagiellończyka wielkiego przywileju dla Gdańska. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia organizowane jest doroczne Święto Miasta, natomiast Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przygotowuje specjalną wystawę.

Sensacja, czary i bratobójcza zemsta na deskach Szekspirowskiego. Lalki i aktorzy w „Burzy” Szekspira

W ramach Dnia Teatru Publicznego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim we wtorek, 16 maja 2017 r. będzie można obejrzeć „Burzę" Wiliama Szekspira Białostockiego Teatru Lalek.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu