Aktualności

Artysta, co ma dwa zawody i dwie miłości. Zobacz sportowe plakaty w Historycznym

Luigi Castiglioni, dokonał rewolucji w dziedzinie plakatu sportowego. Jego nowa koncepcja plakatu polegała na wprowadzeniu do afisza obiektu symbolicznego, gestu będącego wizualną metaforą danej dyscypliny sportowej. Wystawę, prezentującą 60 plakatów, można oglądać do 7 maja 2017 r.

Naziści kontra sztuka – spotkanie w Muzeum Narodowym w Gdańsku

„Patologiczne bazgroły i gabinet artystycznych okropności – czyli jak naziści walczyli za sztuką" to temat kolejnego spotkania z cyklu „Kierunek sztuka", na które zaprasza Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wykład w niedziele, 26 marca 2017 r., poprowadzi Alicja Andrzejewska-Zając. Wstęp jest wolny.

Mity, gusła, zabobony. Polski Teatr Tańca pokaże „Żniwa” w Filharmonii Kaszubskiej

Polski Teatr Tańca z Poznania postawił w nowym sezonie na tradycję i obrzędowość, jakich mało na naszej krajowej scenie. Wpisujący się w ten nurt spektakl „Żniwa" zobaczyć będzie można 17 marca 2017 r. w Wejherowskim Centrum Kultury.

Innego końca świata nie będzie. Wyjątkowe zdjęcia w Gdańskiej Galerii Fotografii w Zielonej Bramie

Muzeum Narodowe w Gdańsku od 24 marca zaprasza do Gdańskiej Galerii Fotografii na wystawę fotografii Zuzanny Szarek i Hanny Śliwińskiej. Zdjęcia prezentowane będą do 17 czerwca 2017 r

Słupska galeria sztuki poszukuje dyrektora. Kto może nim zostać?

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Dokumenty należy składać do 18 kwietnia 2017 r.

Chóry z Czech, Litwy, Łotwy Rosji i Polski zawalczą w Gdańsku o złoty medal. Konkurs potrwa trzy dni

Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny to część konkursowa oraz występy przed publicznością w reprezentacyjnych kościołach Gdańska. Kto zdobędzie złoty medal? Zwycięzców poznamy i posłuchamy 12 marca 2017 r. w auli Politechniki Gdańskiej.

Słoneczny pejzaż na Ołowiance. Soyoung Yoon i jej skrzypce zapowiadają wiosnę

Podczas koncertu „Słoneczny Pejzaż" w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej melomani usłyszą młodą, uzdolnioną artystkę – Soyoung Yoon. Skrzypaczka wystąpi w piątek, 10 marca 2017 r. z Orkiestrą Symfoniczną PFB pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

Kongres Kultury Pomorskiej. Jaka powinna być kultura porozumienia? Zapisz się i przyjdź

Obrady plenarne Kongresu Kultury Pomorskiej zaplanowano na 24 kwietnia 2017 r. Zanim dowiemy się, jak wygląda stan kultury w naszym regionie, w marcu i kwietniu odbędzie się 17 spotkań tematycznych w różnych miejscowościach województwa.

Który pomorski zabytek jest najbardziej zadbany? Dowiemy się za miesiąc

Baszta Jacek z Gdańska, helskie Muzeum Rybołówstwa oraz kościół zamkowy w Malborku mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowanych jest prawie sto zabytków z całego kraju.

Rap i baetbox zabrzmią w Szeskpirowskim. L.U.C. z międzynarodowym projektem

Wielojęzyczne orkiestry dęte, czyli Rebel Babel Ensemble i jeden z jej twórców, czyli L.U.C. wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 4 marca 2017 r. Towarzyszyć im będzie gdańska orkiestra dęta.