Aktualności

Od Gdańska przez Sopot i Gdynię aż po najdalsze zakątki Kaszub i Kociewia, Żuław czy ziemi słupskiej moc atrakcji gwarantowana. Święto funduszy europejskich rusza dzisiaj

Imprezy skierowane do najmłodszych i trochę starszych, dla fanów motoryzacji, miłośników sportu i amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich trwają cztery dni do niedzieli, 21 maja 2017 r.

Zostań średniowiecznym rzemieślnikiem. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w słowiańskiej osadzie w Sławutowie

Upiecz podpłomyki i naucz się lepić garnki. Osada Sławutowo zaprasza 18 w czwartek, 19 w piątek i 20 maja w sobotę. Wstęp z biletem ulgowym.

Zwiedź unikatowy żaglowiec. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich na STS Generał Zaruski

Porozmawiaj z morskimi wolontariuszami i zobacz flagową jednostkę morską. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza w sobotę, 20 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Atrakcje wsi, która nie chce zostać miastem. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Sierakowicach

Unikatowy drewniany kościół, a w nim kolekcja lalek w strojach ludowych oraz wystawa fotograficzna. Gminy Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza od czwartku do niedzieli, 18-21 maja 2017 r. Wstęp bezpłatny.

Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Poznasz zwyczaje ślubne na Kaszubach. A może jesteś ciekaw jak smakuje okrasa? 19 maja przyjdź do restauracji Mùlk Chëcz Kaszëbskô w Miszewku, a na pewno wyjdziesz stamtąd bogatszy o nowe doświadczenia, nie tylko te kulinarne.

Jak walczyć szpadą? Szkoła fechtunku jak z XVII wieku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Szekspirowskim

Każdy może przenieść się w czasie do XVII stulecia i spróbować swoich sił w szermierce. Taką nietypową atrakcję przygotował Gdański Teatr Szekspirowski. Zajęcia odbędą się w sobotę, 20 maja 2017 r. Obowiązują zapisy. Ustalono limit miejsc.

Dreszczyk emocji przy opowieściach kata. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Grodzisku Owidz

Poznaj ciemniejszą stronę życia w średniowieczu. Pojawią się demony dawnych Słowian, inkwizycja oraz kat. Nie zabraknie ognisk, pochodni i dawnych tańców. Grodzisko Owidz zaprasza w sobotę, 20 maja 2017 r. Wstęp bezpłatny.

Aktywizacja społeczna i zawodowa. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOPS Gdynia

Konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym, warsztaty, na których można zrobić coś z niczego, malowanie intuicyjne, taniec spontaniczny. Możliwość rozmowy z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego, np. na temat chorowania, zdrowienia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach – wszystko to od 19 do 21 maja 2017 r. podczas Dni Otwartych FE w Gdyni.

Językowy survival: spektakle teatralne, warsztaty creative writing, komiksowe, teatrologiczne i logopedyczne. Dni Funduszy Europejskich na UG

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Dniu Funduszy Europejskich to mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś interesującego. Wielojęzyczne spektakle teatralne, możliwość stworzenia własnego komiksu, scenariusza, dialogu lub krótkich form literackich to tylko część praktycznych zajęć przygotowanych przez trójmiejskich pisarzy, pracowników i studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Pięknieją dzięki środkom unijnym. Kolejne miliony na żuławskie kościoły [GALERIA]

Już wkrótce w zabytkowych świątyniach na terenie gminy Cedry Wielkie rozpoczną się prace remontowe i konserwatorskie. Kościoły te staną się częścią oferty turystycznej promującej Żuławy. Umowy pomiędzy proboszczami a wykonawcą podpisano 16 maja 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu