Aktualności

Staroangielskie pieśni zagrane na klawesynie. Szekspir zasłuchany w… bibliotece

Koncert inspirowany twórczością Szekspira odbędzie się w Bibliotece pod Żółwiem we wtorek, 21 marca 2017 r. Będzie można posłuchać staroangielskich pieśni w wykonaniu Jakuba Borowczyka i Krystiana Sokołowskiego.

Taneczne ewolucje w powietrzu. „Przygody Sindbada” w Teatrze Szekspirowskim

Kolorowe kostiumy, szybka trzymająca w napięciu nie tylko dzieci, ale także rodziców, akcja – to główne atuty spektaklu, który obędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, we wtorek, 21 marca 2017 r.

Na bałkańską i żydowską nutę. Klezmer Project zabrzmi w Teatrze w Oknie

Niezwykłego koncertu w wykonaniu Mariany Myslitskiej i Macieja Kacprzaka, czyli Baltic Duo będzie można posłuchać w sobotę, 25 marca 2017 r.

To będzie najważniejszy remont w powojennej historii Bazyliki Mariackiej. Co zostanie zrobione?

Rozpoczyna się długo wyczekiwany remont zabytkowej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Kościół jest wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu. Niestety obecny stan techniczny świątyni wymaga pilnej interwencji. Będą to pierwsze tak duże prace od czasów powojennej odbudowy kościoła.

Chwin, Karaś, Pawlak, Trzaska – kto otrzyma Pomorską Nagrodę Artystyczną? Zobacz listę nominowanych

Mała Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej, powołana przez marszałka województwa pomorskiego, przyznała dziesięć nominacji do nagrody w kategorii „Kreacje artystyczne", trzy do tytułu Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz trzy nominacje do miana Mecenasa Kultury.

Ekstremalna Droga Krzyżowa do Helu. Będą szli samotnie i w milczeniu

Marsz z Jastrzębiej Góry do Helu odbędzie się, już po raz trzeci, 7-8 kwietnia 2017 r. Uczestników czeka 49 kilometrów trudnego marszu po piasku. Pogoda też nie zawsze dopisuje.

Opowieści o Podlasiu. Spektakle Teatru Wierszalin z Supraśla na deskach Szekspirowskiego

„Wziołowstąpienie", „Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" oraz „Bóg Niżyński" to przedstawienia, z którymi w ramach cyklu Teatry Polskie zaprezentuje się, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w dniach 17-19 marca 2017 r., Teatr Wierszalin.

Krystyna Łubieńska: „Najpierw ma się młodość, potem osobowość”. Jej życie na wystawie w bibliotece PAN [ZDJĘCIA]

Krystyna Łubieńska – znakomita aktorka teatralna i filmowa. Pierwsza Ofelia Andrzeja Wajdy i filmowa żona Adolfa Dymszy z filmu „Mój stary". Na scenie Teatru Wybrzeże od 1958 r. zagrała ponad 200 ról. W Bibliotece Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk do 18 marca 2017 r. oglądać można wystawę poświęcona jej życiu i twórczości.

9. Rybie Oko w Słupsku. Biennale czeka na młodych i zdolnych twórców. Grand Prix wynosi 25 tys. zł

Jesteś młodym i kreatywnym artystą? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko".

Artysta, co ma dwa zawody i dwie miłości. Zobacz sportowe plakaty w Historycznym

Luigi Castiglioni, dokonał rewolucji w dziedzinie plakatu sportowego. Jego nowa koncepcja plakatu polegała na wprowadzeniu do afisza obiektu symbolicznego, gestu będącego wizualną metaforą danej dyscypliny sportowej. Wystawę, prezentującą 60 plakatów, można oglądać do 7 maja 2017 r.