Aktualności

Etnoscena, Makaruk i erotyki ludowe

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 października 2014 r. rozpocznie się drugi w tegorocznym cyklu Etnoscena w Słupsku koncert. Tym razem erotyki ludowe zaprezentuje Dariusz Makaruk.

95. urodziny Brunona Zwarry

Stowarzyszenie Waga zaprasza 18 października 2014 r. na Święto Urodzin Brunona Zwarry na Biskupiej Górce w Gdańsku. W programie zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, grę miejską i ekspozycję unikatowych zdjęć i dokumentów związanych z pisarzem.

All About Freedom Festival

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, 15–22 października i 8 listopada 2014 r. odbędzie się All About Freedom Festiwal. Premiery filmowe, spotkania z artystami, debaty, muzyka i teatr już po raz ósmy zagoszczą w nowej siedzibie ECS. Bilety w cenie 8 zł, w promocji 5 zł.

Muzyczna uczta z Berlina

Kolejny koncert w ramach cyklu Academia Cantat odbędzie się w niedzielę, 19 października 201 r. w Gdyni. Wystąpi Wilmersdorfer Kammerchor – trzydziestopięcioosobowy chór z Berlina pod batutą Christiana Bährensa.

Tutaj mieszka Agnieszka Wilczyńska

W Gdańsku, 10 października 2014 r., w pierwszym dniu II Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w ramach cyklu „Wojciech Młynarski przedstawia", odbędzie się koncert „Tutaj mieszkam" promujący pierwszą solową płytę cenionej wokalistki jazzowej Agnieszki Wilczyńskiej. Autorem wszystkich tekstów piosenek na tej płycie jest Młynarski. Koncert będzie powtórzony w sobotę, 11 października w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego odbędzie się już po raz drugi. Poprzednia edycja miała miejsce w Sopocie, tegoroczna – w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 10-12 października 2014 r. Festiwal ma promować dorobek artystyczny Wojciecha Młynarskiego, a ważną jego częścią będzie konkurs interpretacji piosenek artysty.

Gdańskie Biennale Sztuki 2014

Muzeum Narodowe w Gdańsku i Gdańska Galeria Fotografii zapraszają 9 października 2014 r. na otwarcie wystawy pokonkursowej Gdańskiego Biennale Sztuki. Ekspozycja to najciekawsze prace artystów pomorskich. Finisaż, ogłoszenie zwycięzców – 23 listopada.

Grassomania ogarnie Gdańsk po raz szósty

Tegoroczna, szósta edycja Festiwalu Grassomania odbędzie się w 5 października 2014 r., siedzibie Gdańskiej Galerii Miejskiej noszącej imię noblisty oraz w jej okolicach – miejscach zabytkowej Starówki gdańskiej, bezpośrednio związanych z powieściami Güntera Grassa: „Blaszanym bębenkiem", „Turbotem" i „Wróżbami kumaka".

Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Minęło 5 lat od momentu położenia kamienia węgielnego pod budowę najnowocześniejszego obiektu kulturalnego w Polsce. Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski 19 września 2014 r. wzięli udział w uroczystym otwarciu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, kulturalnym centrum o międzynarodowym zasięgu. Głównym punktem otwarcia był Triumfalny Przemarsz Gdańszczan.

Koncert familijny w gdańskiej filharmonii

Wraz z nowym sezonem do repertuaru wracają popularne koncerty familijne. Pierwszy z nich w miły i przystępny sposób przybliży tę część kompozycji Lutosławskiego, które napisał specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach.