Aktualności

Plakaty Krzysztofa Jakubowskiego w nowej galerii. 70 lat Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji wernisaż kolejnej wystawy będzie miał miejsce we czwartek, 25 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii GTF. Zaprezentowane zostaną plakaty fotograficzne Krzysztofa Jakubowskiego. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca.

Niezwykłe brzmienia i ciekawe dźwięki. Święto muzyki ekscentrycznej w Szekspirowskim

Vapor, techno, space echo, będą gitary i saksofony, drony, arabskie nuty oraz fortepian i beat maszyny. Tak wyjątkowo zapowiadają się Dni Muzyki Ekscentrycznej. Wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 28 maja i od 1 do 3 czerwca 2016 r.

Sacrum kobiet a chrześcijaństwo. Konferencja w Centrum Aktywności Twórczej

W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w dniach 25-26 maja 2017 r. odbędzie się konferencja naukowa Sacrum kobiet w polskim opisie kulturowym.

Adiunkt, wykładowca i kustosz wyróżnieni. Pomorskie Nagrody Muzealne za rok 2016 wręczone!

Na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego, 23 maja 2017 r. miała miejsce uroczysta gala trzeciej odsłony Pomorskiej Nagrody Muzealnej, organizowanej przez Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich pod patronatem i przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego.

Pilot Dywizjonu 308 przekazuje Muzeum Historycznemu niezwykłe zdjęcie. Powojenny Gdańsk z lotu ptaka

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało niezwykły dar. Wykonane w 1947 r. zdjęcie lotnicze zniszczonego Gdańska przekazał Jerzy Główczewski, który w czasie II wojny światowej służył w Dywizjonie 308 Polskich Sił Zbrojnych. Przekazana fotografia będzie stanowiła element nowej wystawy stałej, która powstaje w Ratuszu Głównego Miasta.

Najazd trójmiejskich bibliotekarzy. Wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Atrakcje z trolejbusem w tle czy siłownia pod chmurką? Ostatni z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeszcze tylko dzisiaj jest szansa na skorzystanie z bezpłatnych atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów funduszy europejskich. Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Zabawy ze szpadą w roli głównej. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Szekspirowskim

Każdy, kto odwiedził Gdański Teatr Szekspirowski mógł dowiedzieć się, jakie są rodzaje białej broni i do czego służą, pokibicować uczestnikom turnieju szemierczego czy pozwiedzać z przewodnikiem budynek i poznać jego historię.

Arie i duety operowe. Polska Filharmonia Bałtycka na Ołowiance zaprasza na wyjątkowy koncert

„Aida", „Carmen" czy „Romeo i Julia" to tylko niektóre z propozycji Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na niedzielny wieczór. Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 21 maja 2017 r. zamieni się w scenę operową.

Zwiedzanie statku, rejsy po Zatoce Puckiej i szermierczy turniej. Trzeci z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Weź udział w jednej z atrakcji przygotowanych przez beneficjentów funduszy europejskich i zobacz, jak nasz region zmienił się dzięki tym środkom. Masz jeszcze tylko dwa dni.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu