Aktualności

Śladami ducha czy szukanie rekwizytów, charakteryzacja czy elektroakustyka? Teatr Wybrzeże odkrywa tajemnice

Już po raz 11. będzie można poznać na co dzień skrywane tajemnice sceny i wejść przez otwarte dla publiczności podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gra terenowa, escape room i szybkie kursy specjalizacji teatralnych.

Na zakupy do Pucka czy do restauracji w Pszczółkach? Weekend za pół ceny

Dokąd się wybrać w weekend 22-23 kwietnia 2017 r.? Do Pszczółek, Krynicy Morskiej, Pucka czy Władysławowa? Można i pozwiedzać, i się najeść, i odprężyć w gabinetach spa podczas akcji „Weekend za pół ceny".

Śmierć i zagrożenie. O kulturze Japończyków opowie Katarzyna Boni

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 25 marca 2017 r. Gościem będzie Katarzyna Boni, autorka książki „Ganbare! Warsztaty umierania".

Życie po śmierci. Autentycznie. Akustyczny koncert O.S.T.R. w Szekspirowskim

O.S.T.R. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystąpi 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. Będą to koncerty akustyczne.

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Muzeum II Wojny Światowej. „Całe zło ukryte jest pod ziemią”

Takiego muzeum nie ma w Europie ani na świecie. To nowoczesna placówka opowiadająca historię największej tragedii XX wieku. Otwarcie 23 marca 2017 r.

Niezwykła moc małej gęsiarki. Zło tańcem zwyciężaj w Teatrze w Oknie

Opowieści o losach gęsiarki Marysi będzie można wysłuchać w Teatrze w Oknie niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. „Zło tańcem zwyciężaj" to muzyczny spektakl dla dzieci.

Największe odkrycie ostatnich lat to dinozaur w bursztynie. „Pióra i ogon wielkości zapałki" [AMBERIF W GDAŃSKU]

Ponad 470 wystawców branży jubilerskiej z 18 krajów zaprezentuje w Gdańsku swoje wyroby. 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif rozpocznie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 22 marca 2017 r. i potrwa 4 dni.

Nie jesteś kustoszem, ale możesz zaopiekować się zabytkami. Zgłoś się do programu dla wolontariuszy

Interesujesz się historią regionu i zabytkami? Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczął drugi nabór wniosków do programu Wolontariat dla dziedzictwa. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 31 marca 2017 r.

Gra w baśkę i próba bicia akordeonowego rekordu. Święto Kaszubów w Gdańsku i Chmielnie

Poczucie wspólnoty to cel dorocznych spotkań Kaszubów organizowanych od 2004 r. W Dzień Jedności Kaszubów, 19 marca 2017 r. Kaszubi pojadą do Chmielna. Będzie można pograć w baśkę, pośpiewać i wziąć udział w biciu rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie. Gdańsk świętuje 18 marca.

Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia. Wspólny koncert i symboliczne przekazanie batuty w Filharmonii Bałtyckiej

Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia – to koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wyjątkowy program, w którym znajdą się utwory Beethovena, Mozarta i Czajkowskiego, poprowadzi dwóch dyrygentów. Ernst van Tiel symbolicznie przekaże batutę swojemu następcy – George'owi Tchitchinadze.