Aktualności

Lampiony i róże ku czci ofiar katastrofy w Smoleńsku. „Uroczystości bez polityki”

W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej na Pomorzu odbywają się uroczystości ku czci ofiar. Rano zawyły syreny i składano kwiaty na grobach. Wieczorem w Gdańsku na placu Solidarności rozpalone zostaną lampiony.

Samotnie i w milczeniu. Ekstremalna Droga Krzyżowa dotarła do Helu

Trzecia Ekstremalna Droga Krzyżowa Po Piasku przeszła do historii. Nocni wędrowcy przeszli plażą z Jastrzębiej Góry do Helu. Pokonali 49 kilometrów

Dlaczego warto marzyć i myśleć w niestandardowy sposób? Premiera w Teatrze Miniatura

Tak i Nie przeważnie się nie zgadzają, ale tym razem – mimo dzielących je różnic – postanawiają razem opowiedzieć niezwykłą historię. To opowieść o tych, którzy nie boją się marzyć i których idee odmieniły świat.

Nowy dyrektor i od razu wpadka. Można za darmo zwiedzać Muzeum II Wojny Światowej

– Mówienie, że nic nie można zmienić, jest niestosowne – stwierdził Karol Nawrocki, nowy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tymczasem muzeum musiało zawiesić sprzedaż biletów. Teraz można je zwiedzać… za darmo.

Zmiany w Muzeum II Wojny Światowej. Dyrektor Machcewicz odwołany

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączył Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 r. Od 6 kwietnia 2017 r. dyrektorem nowej placówki został dr Karol Nawrocki, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Zobacz najładniejsze palmy i skosztuj lokalnych specjałów. Niedziela Palmowa w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza 9 kwietnia 2017 r. na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej. Będą kiermasze, warsztaty kulinarne oraz wybór najładniejszej pomorskiej palmy.

Czy teatr może stać się bohaterem sztuki, którą właśnie wystawia? Premiera w gdańskim Teatrze Wybrzeże

Czy teatr może sam sobie podsunąć zwierciadło i spróbować opowiedzieć o sobie tak, by widzowie zobaczyli w nim kawałek nie tylko teatralnej historii? Bo jeśli – tak jak chciał Szekspir – teatr podsuwa zwierciadło naturze, to być może to, co kryje się za samym zwierciadłem, jest równie interesujące i równie głęboko dotykające ludzkiej natury?

Pięciu wspaniałych solistów. Mistrzowie instrumentów blaszanych i pianista wystąpią na Ołowiance

Sergei Nakariakov, Otto Sauter, Luca Benucci, Wolfgang Strasser i István Dénés to nazwiska, które znają melomani. Mistrzowie instrumentów blaszanych i jeden pianista zagrają w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w sobotę, 8 kwietnia 2017 r.

Rozważni i romantyczni. Koncert dyplomowy w Słupsku

Dwóch młodych dyrygentów, Kamil Lewandowski i Piotr Jędrzejczyk, zaprezentuje swoje umiejętności 7 kwietnia 2017 r. podczas koncertu w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Romantyczną partię skrzypcową wykona Karolina Nowotczyńska.

Nowojorska awangarda na scenie. Zs zagra tylko w Gdańsku

Jeden z najbardziej cenionych nowojorskich awangardowych zespołów młodego pokolenia Zs wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim we wtorek, 4 kwietnia 2017 r.