Aktualności

Wspomnień czar. Mój ulubiony Młynarski. Recital Piotra Machalicy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Koncertu, przeplatanego osobistą opowieścią Piotra Machalicy, składającego się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego będzie można wysłuchać w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 11 czerwca 2017 r.

Henryk Klaja jakiego nie znacie. Jubileuszowa wystawa niezwykłych obrazów w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Czy Pomorze jest wielokulturowe? Jaki wpływ na rozwój regionu ma kultura? W Centrum Aktywności Twórczej odbędzie się wystawa obrazów Henryka Klai, której wernisaż we wtorek 13 czerwca 2017 r.

Muzyka dawnych mistrzów w kościele Franciszkanów. Pomóż w restauracji zabytkowych gdańskich organów

Słuchając muzyki dawnych mistrzów, zastanawiamy się, jak to było, gdy prezentowano ją po raz pierwszy, jak brzmiała i jakich dostarczała emocji. Pragniemy przenieść się do tamtych czasów, poczuć się jak rozmiłowany w sztukach wszelakich człowiek doby renesansu, baroku czy klasycyzmu…

Uff, znowu deszcz? Nikt tak nie przejmuje się pogodą, jak alpiniści remontujący zegar na Biskupiej Górce

Alpiniści prowadzą już ostatnie prace przy zegarze na wieży na Biskupiej Górce. Kiedy oficjalne otwarcie? Teraz wszystko zależy już tylko od pogody.

Ponad 100 dzieł 53 artystów polskich. Legendarne malarstwo XIX/XX wieku z kolekcji rodzinnej

Wystawa „Legendarna Młoda Polska. Malarstwo polskie przełomu XIX i XX wieku z kolekcji rodzinnej" to prezentacja interesującej kolekcji prywatnej. Będzie można zobaczyć ponad dzieła polskich artystów, które należą do rodzinnej kolekcji od wielu lat i z głębokim rozmysłem tworzonej wokół dokonań polskich malarzy Młodej Polski.

Weekendowe spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogrodzie. Letni Jarmark Etnograficzny w Gdańsku

Spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogródku przy Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaplanowano w każdy weekend od 3 czerwca do 10 września 2017 r. Jarmark to kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła i pomorskich produktów regionalnych, sprzedaż książek, możliwość zapoznania się z tradycyjnym rzemiosłem i działalnością artystów ludowych.

70 lat muzeum w Kartuzach. Są tam eksponaty, których nie zobaczysz nigdzie indziej

Jedna z najstarszych i najważniejszych placówek muzealnych na Kaszubach dziś rozpoczyna świętowanie. Premiera filmu o Franciszku Trederze oraz występ wokalistki Damroki, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na 70. urodziny kartuskiego muzeum.

Co łączy „Ojca chrzestnego” z „Gwiezdnymi wojnami” i Chopinem? Gdańskie Lato Muzyczne nad Motławą

Muzykę klasyczną i filmową, arie operowe czy kompozycje Fryderyka Chopina będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. A na scenie letniej nad Motławą odbędą się letnie Koncerty Promenadowe. Pierwszy z nich w piątek, 2 czerwca 2017 r.

Szczególne znaczenie światła w sztuce. Spektakle, warsztaty i konkurs – Gdański Festiwal Tańca

Tegoroczna 9. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem lumière. W programie spektakle z Polski, Węgier, Niemiec i Szwajcarii, w których światło ma szczególne znaczenie. Młodzi polscy tancerze przygotowali nowe widowiska, będą także projekcje filmowe, warsztaty oraz międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest i specjalny program dla dzieci.

Prawdziwym detektywem możesz być nawet w… bibliotece. Gry i zabawy dla młodszych i trochę starszych

Lubisz rozwiązywać zagadki? Chcesz sprawdzić detektywistyczne umiejętności? A może masz ochotę przenieść się do indiańskiej wioski i poznać kulturę i zwyczaje Indian? Jeśli tak, to warto odwiedzić filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w sobotę, 3 czerwca 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu