Aktualności

Przyjęciem specjalnej deklaracji zakończył się Kongres Kultury Pomorskiej

Przez miesiąc artyści, politycy, urzędnicy i biznesmeni rozmawiali o sztuce na Pomorzu. Finałem tzw. spotkań stolikowych, które odbywały się w różnych miejscowościach województwa, były obrady w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 24 kwietnia 2017 r.

150 muzyków – solistów, zespołów wokalnych, instrumentalnych, chóru i orkiestry. 40-lecie pracy Leszka Kułakowskiego

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 28 kwietnia 2017 r. w odbędzie się jubileusz 40-lecia pracy twórczej kompozytora Leszka Kułakowskiego. Zaprezentowane będą wybrane kompozycje autora: jazzowe, orkiestrowe chóralne, wokalno-instrumentalne.

Podziękowania dla wolontariuszy. Koncert w Centrum św. Jana w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Jest ich bardzo wielu. Dzielą się swoim czasem z podopiecznymi szpitali i hospicjów. Pomagają w trudnych chwilach życia, gdy wiadomość o chorobie zwala z nóg. Dają wsparcie i pomoc. Wolontariusze. Niosą uśmiech i życzliwość.

111 lat słynnego skansenu! Urodziny Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich

Muzeum we Wdzydzach obchodzi dziś 111 urodziny. Swoje powstanie zawdzięcza małżonkom Teodorze i Izydorowi Gulgowskim, którzy 21 kwietnia 1906 r. wykupili od miejscowego gospodarza Michała Hinca XVIII-wieczną chałupę podcieniową. W jej wnętrzu założyli pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu.

Sukces malborskiego muzeum. Kościół zamkowy Zabytkiem Zadbanym 2017

Kościół Najświętszej Marii Panny w zespole zamkowym w Malborku jednym z najbardziej zadbanych zabytków w Polsce. Dyrektor muzeum cieszy się z wyróżnienia i już planuje dalsze prace. – W Malborku było, jest i będzie co robić – mówi Mariusz Mierzwiński.

Sztuka jako znak plastyczny uniwersalnych praw rządzących światem. Awangarda w Muzeum Narodowym

Dzieło nie może wyrażać wnętrza artysty ani przekazywać ukrytych treści czy emocji. Takie są prace Henryka Stażewskiego, prekursora i nestora polskiego konstruktywizmu. Artysta, wierny awangardzie od początku jej narodzin w Polsce w 1917 r. do swojej śmierci w roku 1988, był koryfeuszem sztuki.

Muzea mają inspirować, a nie męczyć. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym

Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? 8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak na prawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie eksponaty?

Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku. Poszukaj zaginionych książek.

Chcesz poczuć się jak Herkules Poirot? Chętnie czytasz? Lubisz zagadki kryminalne? Okazja do poszukiwania ukrytych książek będzie w Gdańsku 22-23 kwietnia 2017 r. To już trzecia edycja akcji Książka GO!

Fado i rytmy kabowerdyjskie zabrzmią na Ołowiance i w Parlamencie. Siesta Festival

Sześciu wykonawców i dziewięć koncertów w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i klubie Parlament – tak zapowiada się tegoroczna 7. już edycja Siesta Festival.

Szybkie randki… z Szekspirem. Niezwykła propozycja na urodziny dramaturga ze Stratfordu

Na randkę do teatru? Dlaczego, nie. Gdański Teatr Szekspirowski hucznie świętuje 453. urodziny patrona, które przypadają 23 kwietnia 2017 r.