Aktualności

Rossini, Wieniawski, Respighi i Vivaldi. Włoskie noce w Operze Bałtyckiej

Wirtuozowskie wykonania utworów mistrzów skrzypiec, takich jak Rossini czy Vivaldi, jak również wysłuchanie oscarowej muzyki włoskich kompozytorów to zaledwie preludium do tego, co w lipcu przygotowała Opera Bałtycka.

Słuchowisko „Lilla Weneda” i spektakl „Posprzątane” zdobyły Grand Prix podczas XVII Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie

Honorowa nagroda publiczności została przyznana inscenizacji „Listy z Rosji" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego. Ewę Dałkowską i Olgierda Łukaszewicza uhonorowano Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie. Galę poprowadzili Danuta Stenka i Artur Żmijewski.

Srebrne lunule, zausznice i kabłączki. Wyjątkowa biżuteria, która powstała prawie tysiąc lat temu

Zobacz arcydzieła średniowiecznej sztuki jubilerskiej. Skarby z pogranicza Polski i Ukrainy będzie można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 22 czerwca 2017 r.

Zmiany w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Pojawi się nowa nazwa, a w przyszłości nowoczesna wystawa

Władze miasta oraz dyrekcja muzeum ogłosiły pomysł stworzenia Muzeum Gdańska. Ma to być kolejna atrakcja na turystycznej mapie miasta. Dzięki stałej wystawie mieszkańcy i turyści będą mogli się zapoznać z tysiącletnią historią grodu nad Motławą, od czasów świętego Wojciecha aż po narodziny Solidarności.

Radna Morzyńska chce likwidacji „szpetnego” napisu na filharmonii. Perucki: „To nie takie proste”

Dobrawa Morzyńska (PO), radna województwa pomorskiego, zainteresowała się budynkiem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. „Szpecący wyświetlacz zakłóca krajobraz oraz całkowicie nie przystaje do zabytkowego charakteru budynku" – napisała w interpelacji do marszałka Mieczysława Struka.

Jakie błędy popełnił Memling malując grzeszników i zbawionych? Czego jeszcze nie wiesz o słynnym obrazie?

W poprzedniej rozmowie podkreślił Pan, że mimo odkrytych podczas badań „Sądu Ostatecznego" niedoskonałości anatomicznych występujących na nim postaci, nadal pozostaje Pan pod wielkim wrażeniem obrazu.

DJ-ka i tancerka. Życie zaczyna się po… 60. Dokumentalna opowieść o niezwykłych kobietach w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Czy życie po 60. musi być nudne? Czy wypada zaszaleć? Stereotypy dotyczące życia seniorów przełamuje film dokumentalny pt. „Założę czerwone spodnie". Projekcja odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w czwartek, 22 czerwca 2017 r.

Nowa tradycja czy moda na rekonstruowanie umiejętności przodków? Przędzenie w Swołowie łączy pokolenia

Pamiętacie jesienne wieczory przepełnione miarowym stukotem kołowrotka? Dla młodszych to opowieści o tradycji, która przetrwała już tylko we wspomnieniach. Ale czy na pewno? Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w programie edukacyjno-artystycznym Dwa światy – jedna nić. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 24 czerwca 2017 r.

Jedyna w Polsce impreza poświęcona teatrom telewizji i radia. 13 spektakli telewizyjnych, 26 słuchowisk i 8 słuchowisk dla dzieci i młodzieży

Liczne przedstawienia, odczyty, prezentacje i spotkania z twórcami. Laureaci Wielkiej Nagrody XVII Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2017 to wybitni polscy aktorzy – Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz.

Przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych spektakli z polskich scen. IX Wybrzeże Sztuki w Gdańsku

Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Provisorium z Lublinie? Spektakl „Historia Jakuba" czy „Wszystko o mojej matce"? Wiele teatrów, mnóstwo sztuk do obejrzenia na gdańskiej scenie.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu