Aktualności

660 lat minęło. Wielki jubileusz Łeby z mocą atrakcji dla dorosłych i dzieci. Kto zostanie miss?

Barwny korowód, występ Sound'n'Grace, wybory miss oraz atrakcje dla dzieci – tak ciekawie zapowiadają się tegoroczne odchody nadania praw miejskich Łebie. Od tego momentu minęło już 660 lat.

Jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć? Cappella Angelica w Gdańsku

Festiwal Cappella Angelica w Gdańsku szuka odpowiedzi na to pytanie. W programie koncertu znajdzie się interesująca muzyka polska i inspirowana kulturą polską XVII i XVIII w.

Biblioteki otwarte według wakacyjnych planów. Fani literatury nie będą się nudzić

Bibliotekarze też mają wakacje. Zanim wybierzesz się do swojej biblioteki, sprawdź letnie godziny otwarcia. Niektóre biblioteki pracują krócej, inne będą zamknięte przez dłuższy czas. Możesz jednak liczyć na zajęcia dla dzieci, spotkania ze znanymi pisarzami oraz wakacyjne biblioteki na plażach od Sobieszewa aż po Jelitkowo.

Od muzyki klasycznej do współczesności komputerowej. Letnie koncerty carillonowe w Gdańsku

Dwa ekrany, które staną w ogrodzie oo. karmelitów przy kościele św. Katarzyny oraz przy fontannie Heweliusza, która zatańczy do carillonowej muzyki, to nie lada grata dla miłośników carillonów.

Nadciąga sztorm. Pod takim hasłem wystartowała kolejna edycja Gdynia Design Days [GALERIA]

Wszystko o nowoczesnym designie – ubrania, biżuteria, ceramika, czy domki dla lalek.10 dni inspirujących wystaw i spotkań, warsztatów, wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze.

XIX Światowy Zjazd Kaszubów w Rumi. Przyjadą goście z całego świata

Będzie turniej baśki, koncerty i tradycyjny przejazd Transcassubią. Światowy Zjazd Kaszubów to największą impreza plenerowa, która promuje kaszubską kulturę. Tradycyjnie odbywa się w pierwszą sobotę lipca.

Kaszëbskô malëna ma swoje święto. Michał Szpak na Truskawkobraniu na Złotej Górze koło Kartuz

Na Złotą Górę od ponad 40 lat ściągają fani truskawek. Tańce, konkursy i koncert Michała Szpaka to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznego święta kaszëbsczi malënë. Wstęp –wolny.

Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Tegoroczne spotkanie z żaglowcami to zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne, liczne koncerty szantowe oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp – wolny.

Spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza oraz rękodzieło, starocia i książki. Jarmark Gryfitów w Słupsku

Na poszukiwaczy unikatowych skarbów czeka Jarmark Gryfitów w Słupsku. Wśród kramów antykwariuszy i rękodzielników można znaleźć prawdziwe perełki.

Niecodzienni przewodnicy po Pomorzu. NCK zaprasza na spacery śladami pisarzy związanych z regionem

Znani pisarze, osoby ze świata kultury i sztuki ukochali sobie Pomorze. Dlatego Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało specjalne literackie spacery po województwie pomorskim. Artyści będą oprowadzali po miejscach, w których m.in. toczy się akcja powieści. Pierwszy spacer już 8 lipca 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu