Aktualności

Mamy Problem. Monodram Macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączkami do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach. A jak jest naprawdę? O rozterkach macierzyństwa będzie można posłuchać w Dzień Matki, 26 maja 2017 r.

Muzyczne talenty. Koncert najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 14 maja 2017 r. odbędzie się III koncert najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2016/2017. Zadyryguje dyrektor artystyczny filharmonii George Tchitchinadze.

Wystawy i warsztaty z czarownicami w tle. Noc Muzeów z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej

Czy Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej skrywa skarby? Jakie tajemnice ma przeszłość? Niezwykłe sekrety możesz odkryć wraz z czarownicami lub poznawać miejsce, w których odkrywamy talenty. Weź udział w warsztatach rodzinnych, zabierz swój nieoszlifowany diament i podziałajcie razem. Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017 r.

Rzeźby i tkaniny średniowiecza. Sztuka gotycka w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku

Kolekcja rzeźby średniowiecznej i najwspanialsze zabytki średniowiecznego rzemiosła – zbiór tekstyliów liturgicznych z kościoła Mariackiego w Gdańsku od 11 maja 2017 r. wzbogaciły wystawę „Skarby średniowiecza. Sztuka gotycka" w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Fortepian z Batorego znowu zabrzmi. Pamiątka po legendarnym transatlantyku stoi w jednym z gdyńskich klubów

Równo 81 lat temu do portu w Gdyni wpłynął MS Batory. To był pierwszy rejs słynnego statku pasażerskiego. Choć już dawno został zezłomowany, muzyk z Gdyni przygotowuje muzyczną podróż do czasów świetności Batorego.

Święto Opery Bałtyckiej: Drzwi otwieramy na oścież i nie zamierzamy ich zamykać

Zajrzeć za kulisy opery, ustawić dekoracje na scenie jak teatralny scenograf, zaśpiewać w chórze, przejść się po gąszczu operowych korytarzy – taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Opera Bałtycka zaprasza na Europejskie Dni Opery.

Nowa stolica ślubów na Pomorzu. Czy Łeba zostanie drugim Las Vegas?

Ślub na plaży czy na jachcie? Dlaczego, nie. Łeba, wykorzystując swoje położenie, postanowiła organizować śluby i wesela na plaży. To duży projekt, w którym wspólnie będą uczestniczyć hotelarze i restauratorzy.

Przyjdź na plażę. Zobacz niezwykłą wystawę. Instalacja z mapami Ustki

Jaki jest związek pomiędzy doświadczaniem a widzeniem? Którym organem odczuwamy dotyk? Skórą. Którym odczuwamy dźwięk? Uszami. A którym zapach? Nosem. Który organ mieści umysł? Niezwykła wystawa „Mapa Ustki" Samuela Stevensa do obejrzenia w Centrum Aktywności Twórczej.

„Zaklęte rewiry” Teatru WARSawy w Szekspirowskim

Chcesz być widzem i aktorem jednocześnie? Taką szansę będą mieli wszyscy, który w piątek, 12 maja 2017 r. wybiorą się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Niezwykłe widowisko na pograniczu teatru i performance poprzedzi pokaz filmu „Zaklęte rewiry".

Bibliotekarz Roku 2016. Gdańszczanin w finale ogólnopolskiego konkursu!

Do 10 maja trwa głosowanie internatów w konkursie Bibliotekarz Roku 2016. Do finału VII edycji tego konkursu dostał się Zbigniew Walczak, kierownik Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej.