Aktualności

Kreski, paski czy kręgi? Przestrzeń i konstrukcja Zofii Artymowskiej – 100-lecie awangardy w Polsce

Wystawa prezentuje rzadko pokazywane prace artystki, której droga twórcza wiodła od informelu do abstrakcji geometrycznej wywodzącej się z konstruktywizmu.

Lalki oraz spektakle oparte na gdańskich legendach w Teatrze w Oknie [PREMIERA]

„Papugę Jana Heweliusza", „Gdański Zegar" oraz „Karczmę Jeruzalem" w wykonaniu Teatru Barnaby będzie można zobaczyć w Teatrze w Oknie od 12 do 25 lipca 2017 r.

Kafetiera, kufel, łyżka i puchar. Kiedy powstały nowe eksponaty w Oddziale Sztuki Dawnej?

Pracownia Metali Muzeum Narodowego w Gdańsku wzbogaciła się o cztery nowe nabytki. Są to: kafetiera, kufel, łyżka i puchar.

Nie tylko dla miłośników kina. Filmy w plenerze w widokiem na centrum miasta

Projekcje filmowe z widokiem na dachy Głównego Miasta. Taką ofertę, w kolejnym sezonie wakacyjnym, dla widzów przygotował Gdański Teatr Szekspirowski. Pokazy plenerowe będą w każdą sobotę do 26 sierpnia.

Cofnij się w czasie do XVII wieku. Przeżyj szturm wojsk szwedzkich na twierdzę Wisłoujście

W najbliższą sobotę i niedzielę, 8-9 lipca 2017 r., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje festiwal historyczny Wisłoujście 1628. Wojska szwedzkie dwukrotnie będą próbowały zdobyć gdańską fortyfikację bronioną przez wojska Rzeczpospolitej.

Nowa praca Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Słupska kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum powiększa się o nową pracę: „Portret Marii Białynickiej-Biruli" z 1934 roku (pastel, węgiel, papier, 64,5 x 49,5 cm).

Przekrój kina światowego, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami. Sopot Film Festival 2017

Najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina. Festiwal przybliża kinematografie poszczególnych krajów oraz sylwetki poszczególnych reżyserów.

Chcesz sprawdzić się w zbieraniu truskawek na czas? Weź udział w II Festiwalu Truskawek Kaszubskich

Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się na polu truskawkowym. Może zostaniesz mistrzem zbierania truskawek kaszubskich 2017? Wyjątkową atrakcją będzie bicie rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich.

Śpiewająca tkaczka, gospodarz młócący zboże, kowal w kuźni. Wakacje z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

„Muzeum jako żywo" to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. W każdy czwartek wakacji w Swołowie czas cofnie się do początku XX w. i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła.

Banalne teksty w piosenkach. Muzyczny performance z projekcją filmu eksperymentalnego w Ustce

Co łączy ze sobą słuchających i słuchaczy? Czy doświadczają podobnych wrażeń i emocji? Pokaz niezwykłego filmu Kristiny Inčiūraitė pt. „Lepiej wymienić wszystkie guziki", do którego zaśpiewali uczestnicy performance'u ze Studia Wokalu z Domu Kultury w Ustce będzie można zobaczyć od 6 do 14 lipca 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu