Aktualności

Grażyna Łobaszewska & Ajagore, Krzesimir Dębski i Wojtek Karolak. Jazz w Lesie w Sulęczynie

W niesamowitej scenerii – tuż przy jeziorze na scenie pod drzewami – będzie można posłuchać jazzu. W Sulęczynie od 28 do 29 lipca 2017 r. odbędzie się XXII Jazz w Lesie. W pięknym parku będzie można posłuchać m.in. Piotra Lemańczyka, Dominika Bukowskiego, Marcina Wądołowskiego oraz gościa specjalnego – Billa Neala.

Rejs przez Rybinę, Sztutowo i Mikoszewo. Obchody 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle

Rok 2017 jest ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. Jest to jubileuszowy rok obchodów 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Z tej okazji odbędzie się tygodniowy rejs wyczarterowaną szalupą i mnóstwo atrakcji kulturalnych, ale nie tylko.

Zespoły z m.in. Belgii, Białorusi, Grecji, Sri Lanki i Włoch. Spotkania z Folklorem Świata

W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział amatorskie zespoły folklorystyczne z całego świata. Koncerty zaplanowano od 26 do 30 lipca 2017 r. równocześnie na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz Kiszewskich, Wiela i Wielkiego Klincza.

Rewolucjonista sztuki – Max Liebermann. Artysta z szybką i wrażliwą kreską

W związku z trwającym cyklem wystawienniczym Rewolucjoniści Sztuki w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku można podziwiać prace Maxa Liebermanna. To jeden z najważniejszych niemieckich artystów przełomu XIX i XX w.

Druga prapremiera komedii romantycznej Teatru Wybrzeże na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

„Randka z feministą" z Anną Kociarz i Maciejem Konopińskim, znakomicie przyjęta przez publiczność i krytykę teatralną, miała swoją prapremierę 15 lipca 2017 r. W tym samym miejscu, 22 lipca o godzinie 21.00 będzie można zobaczyć tę samą sztukę z Joanną Kreft-Baką i Krzysztofem Matuszewskim. Wstęp – wolny.

Czerznienie masła, tkanie na krosnach, kręcenie batów i wyrób tabaki. Jarmark Krancbal w Nadolu

Występy regionalnych zespołów muzyczno-tanecznych i kabaretowych, jarmark folklorystyczny, kuchnia regionalna oraz interaktywne prezentacje dawnych sprzętów gospodarstwa domowego i maszyn rolniczych – to tylko część atrakcji przygotowanych w Nadolu.

Piłsudski w murach gdańskiego więzienia. „Z łoskotem zatrzaśnięto za nim żelazne drzwi celi”

Sto lat temu w gdańskim więzieniu osadzono komendanta legionów Józefa Piłsudskiego, późniejszego marszałka i pierwszego naczelnika odrodzonego państwa polskiego, oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w sobotę, 22 lipca 2017 r.

Rycerskie pojedynki, pokazy konne i sokolnicze. Oblężenie twierdzy malborskiej przez wojska króla Jagiełły

Jak za dawnych czasów, przed zamkiem obóz rozbiją rycerze. Wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Kowale, kucharze, szewcy i krawcy podzielą się tajnikami swojego rzemiosła. Będzie też czas na pląsy i rodzinne rozrywki.

Biografia Hansa Memlinga i spotkanie z „Sądem Ostatecznym” w wersji… komiksowej

Niecodzienne spotkanie odbędzie się w Sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku. To promocja najnowszego wydawnictwa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu" i okazja, by poznać autora komiksu Łukasza Pawlaka.

Opowieści o dzieciństwie mieszkańców Pomorza. Wakacyjna zagroda w Swołowie

O tym, jak kiedyś bawiły się dzieci można będzie dowiedzieć się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W ramach Dziecięcej zagrody 22 i 23 lipca 2017 r. będzie Podwórko opowieści.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu