Aktualności

Opera? Si! Wybierz się w muzyczną podróż. Z Opery Bałtyckiej do Paryża

Jerzy Snakowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż. Jakie operowe historie opowie tym razem? Jakie zdradzi sekrety wielkich kompozytorów i śpiewaków? Dowiesz się w niedzielę, 22 października 2017 r.

Prezentacja kultury Ukrainy na najwyższym poziomie. Tydzień Ukraiński w Gdańsku zaczyna się w środę

Koncerty, spektakle i wystawy to tylko niektóre atrakcje podczas zaczynającego się 18 października 2017 r. Tygodnia Ukraińskiego.

„Zimowa opowieść” i „Wieczór Trzech Króli”. Stwórz adaptację sceniczną dzieła Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do trwają do 27 października 2017 r.

Zmiany w gdańskim Dworze Artusa. Pojawią się kolejne rekonstrukcje utraconych dzieł sztuki

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podpisało 7 października 2017 r. umowę z Bractwami Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece. Dzięki niej powrócą kolejne brakujące elementy wystroju jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Głównego Miasta.

Zobacz niezwykłą wystawę. Poznaj zwycięzców Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupku zaprasza na wystawę prac laureatów Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9. Zwycięskie prace można oglądać do 10 grudnia 2017 r.

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

Barwy pomorskiej tradycji. Wystawa haftu kaszubskiego w Ansbach

Haft kaszubski jest znaną i szeroko rozpoznawaną w Europie marką. Do 24 października 2017 r. kaszubskie rękodzieło będzie prezentowane w Niemczech.

Wszystko o wolności – filmy, muzyka, teatr, dyskusje z twórcami i znawcami kina. All About Freedom Festival

Na afiszu m.in. nagrodzony w tym roku w Cannes film „Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa i nominowane do Złotej Palmy filmy „Łagodna" Siergieja Łoźnicy oraz „Happy End" Michaela Haneke. Premiera filmów animowanych przygotowanych przez dzieci i młodzież podczas warsztatów „Zoom na wolność" oraz dokumentalnego filmu zrealizowanego podczas kaliningradzkiej edycji festiwalu.

Malarstwo „po burzy nad starym światem”. Zobacz dzieła artystów tworzących po wojnie na Wybrzeżu

Nowa wystawa w Oddziale Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku stanowić będzie pierwszą próbę pokazania całości zjawisk w malarstwie na Wybrzeżu w pierwszej dekadzie po II wojnie światowej. Jej zaletą będzie dążenie do zaprezentowania wszystkich wybitnych twórców tego okresu, a także przypomnienie tych niekiedy trochę już zapomnianych. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 r.

Muzyka dawnych mistrzów na unikatowym barokowym instrumencie. Festiwal ORGANy PLUS+

Festiwal to unikatowa realizacja i prezentacja muzyki spisanej do końca XVIII w. w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Zarówno artyści, jak i słuchacze mają niepowtarzalną możliwość kontaktu z muzyką dawnych mistrzów w takiej formie, w jakiej była prezentowana po raz pierwszy.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu