Aktualności

Wystawa z okazji 500-lecia wystąpienia Marcina Lutra. Przyjdź i zobacz autentyczny autograf reformatora

Wystawa o protestanckim Gdańsku w epoce nowożytnej stanowi jeden z ważniejszych elementów programu obchodów rocznicy reformacji na Pomorzu. Jej uroczyste otwarcie nastąpi we wtorek, 31 października 2017 r., w Oddziale Zielona Brama Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Interesujesz się historią? Mieszkasz w Ustce lub okolicach? Historyczne czwartki powracają

Dla miłośników historii i nie tylko. Tematem najbliższego spotkania będzie ulica Żeromskiego w Ustce. Centrum Aktywności Twórczej zaprasza w czwartek, 26 października 2017 r.

Co kryje się za linią horyzontu? Rozmowy nad brzegiem w Ustce. Warsztaty artystyczne

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych, które rozpoczną się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w sobotę, 21 października 2017 r. Kolejne spotkania odbędą się 4 i 5 listopada.

Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku na renesansową nutę. Koncert utworów Andrzeja Hakenbergera

Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego zaprezentuje wybrane dzieła wybitnego gdańskiego kompozytora późnorenesansowego, Andrzeja Hakenbergera. Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku w sobotę, 21 października 2017 r. zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż.

Ćwierć wieku Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Nagrody, wyróżnienia i koncert Leszka Możdżera [AKTUALIZACJA, GALERIA]

NCK jest instytucją, która pokazuje kulturę w każdym możliwym jej wymiarze. To wszystko dzięki licznym projektom współpracy międzynarodowej, inicjatywom edukacyjnym i muzycznym.

Afera Kryminalna w bibliotece publicznej! Wyjątkowa impreza dla fanów mocnej literatury

Mistrzowie polskiego kryminału spotkają się na Pomorzu w dniach 19-21 października 2017 r. Będą rozmowy z autorami, warsztaty literackie oraz spacery śladami zbrodni.

Opera? Si! Wybierz się w muzyczną podróż. Z Opery Bałtyckiej do Paryża

Jerzy Snakowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż. Jakie operowe historie opowie tym razem? Jakie zdradzi sekrety wielkich kompozytorów i śpiewaków? Dowiesz się w niedzielę, 22 października 2017 r.

Prezentacja kultury Ukrainy na najwyższym poziomie. Tydzień Ukraiński w Gdańsku zaczyna się w środę

Koncerty, spektakle i wystawy to tylko niektóre atrakcje podczas zaczynającego się 18 października 2017 r. Tygodnia Ukraińskiego.

„Zimowa opowieść” i „Wieczór Trzech Króli”. Stwórz adaptację sceniczną dzieła Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do trwają do 27 października 2017 r.

Zmiany w gdańskim Dworze Artusa. Pojawią się kolejne rekonstrukcje utraconych dzieł sztuki

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podpisało 7 października 2017 r. umowę z Bractwami Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece. Dzięki niej powrócą kolejne brakujące elementy wystroju jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Głównego Miasta.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu