Aktualności

Bo w orkiestrach dętych jest jakaś siła… Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych w Lipuszu

Nie lada gratka czeka 24 czerwca 2017 r. w Lipuszu na miłośników bogatych orkiestrowych aranżacji i porywających rytmów. Korowód orkiestr dętych, konkurs przemarszu paradnego, występy estradowe. Wstęp – wolny.

Msza na wodach Morza Bałtyckiego? Niezwykła Morska Pielgrzymka Rybaków

Ta niezwykła pielgrzymka odbywa się nieprzerwanie od 1981 roku. W odpust świętych apostołów Piotra i Pawła, czyli około 29 czerwca, na Zatokę Pucką wypływają dziesiątki udekorowanych łodzi i kutrów z rozśpiewanymi rybakami.

Największe przeboje Kayah w kameralnym wydaniu z kwartetem smyczkowym. Święto muzyki kameralnej w Centrum św. Jana

Koncert Kayah z największymi jej przebojami w unikatowym wydaniu kameralnym z Royal String Quartet będzie miał miejsce 29 czerwca 2017 r. w Centrum Świętego Jana w Gdańsku (godz. 20.30) w ramach święta muzyki kameralnej 6. Euro Chamber Music Festival Gdańsk.

Zajęcia ruchowe, prelekcje, warsztaty i zajęcia. Wyjątkowe wydarzenie stworzone przez kobiety dla kobiet

W Filharmonii Kaszubskiej, siedzibie Wejherowskiego Centrum Kultury, 24 czerwca 2017 r. odbędzie się Festiwal KobieTy, dedykowany wszystkim Paniom, mieszkankom Wejherowa i okolic. Udział w nim jest bezpłatny.

Pomorzanie na plaży. Gdańskie kąpieliska morskie do 1939 roku

W Domu Uphagena w Gdańsku od 22 czerwca 2017 r. prezentowana jest wystawa o strojach plażowych. Korzystając z uroków gdańskich plaży nie sposób zapytać, jak wyglądały one dawniej? Jak odpoczywali nasi przodkowie?

Kapsuła czasu, koncerty na stadionie i 50 okrążeń dookoła orlika. Reda świętuje 50-lecie nadania praw miejskich

Koncerty polskich gwiazd, kaszubskich zespołów i 50 okrążeń wokół orlika to tylko niektóre atrakcje związane z rozpoczynającym się właśnie świętem Redy. Miasto obchodzi 50-lecie nadania praw miejskich z pompą.

Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie... Ręczne malowanie tkanin w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Jaką techniką można malować tkaniny? Gdzie można zobaczyć artystkę przy pracy? Czego można dowiedzieć się o portretowaniu ludzi o wieloetnicznym pochodzeniu?

Rossini, Wieniawski, Respighi i Vivaldi. Włoskie noce w Operze Bałtyckiej

Wirtuozowskie wykonania utworów mistrzów skrzypiec, takich jak Rossini czy Vivaldi, jak również wysłuchanie oscarowej muzyki włoskich kompozytorów to zaledwie preludium do tego, co w lipcu przygotowała Opera Bałtycka.

Słuchowisko „Lilla Weneda” i spektakl „Posprzątane” zdobyły Grand Prix podczas XVII Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie

Honorowa nagroda publiczności została przyznana inscenizacji „Listy z Rosji" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego. Ewę Dałkowską i Olgierda Łukaszewicza uhonorowano Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie. Galę poprowadzili Danuta Stenka i Artur Żmijewski.

Srebrne lunule, zausznice i kabłączki. Wyjątkowa biżuteria, która powstała prawie tysiąc lat temu

Zobacz arcydzieła średniowiecznej sztuki jubilerskiej. Skarby z pogranicza Polski i Ukrainy będzie można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Wernisaż nowej wystawy odbędzie się w czwartek, 22 czerwca 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu