Aktualności

Przyjęciem specjalnej deklaracji zakończył się Kongres Kultury Pomorskiej

Przez miesiąc artyści, politycy, urzędnicy i biznesmeni rozmawiali o sztuce na Pomorzu. Finałem tzw. spotkań stolikowych, które odbywały się w różnych miejscowościach województwa, były obrady w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 24 kwietnia 2017 r.

Podziękowania dla wolontariuszy. Koncert w Centrum św. Jana w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Jest ich bardzo wielu. Dzielą się swoim czasem z podopiecznymi szpitali i hospicjów. Pomagają w trudnych chwilach życia, gdy wiadomość o chorobie zwala z nóg. Dają wsparcie i pomoc. Wolontariusze. Niosą uśmiech i życzliwość.

111 lat słynnego skansenu! Urodziny Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich

Muzeum we Wdzydzach obchodzi dziś 111 urodziny. Swoje powstanie zawdzięcza małżonkom Teodorze i Izydorowi Gulgowskim, którzy 21 kwietnia 1906 r. wykupili od miejscowego gospodarza Michała Hinca XVIII-wieczną chałupę podcieniową. W jej wnętrzu założyli pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu.

Sukces malborskiego muzeum. Kościół zamkowy Zabytkiem Zadbanym 2017

Kościół Najświętszej Marii Panny w zespole zamkowym w Malborku jednym z najbardziej zadbanych zabytków w Polsce. Dyrektor muzeum cieszy się z wyróżnienia i już planuje dalsze prace. – W Malborku było, jest i będzie co robić – mówi Mariusz Mierzwiński.

Sztuka jako znak plastyczny uniwersalnych praw rządzących światem. Awangarda w Muzeum Narodowym

Dzieło nie może wyrażać wnętrza artysty ani przekazywać ukrytych treści czy emocji. Takie są prace Henryka Stażewskiego, prekursora i nestora polskiego konstruktywizmu. Artysta, wierny awangardzie od początku jej narodzin w Polsce w 1917 r. do swojej śmierci w roku 1988, był koryfeuszem sztuki.

Muzea mają inspirować, a nie męczyć. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym

Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? 8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak na prawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie eksponaty?

"To się źle skończy", czyli 3 rzeczy, które musi wiedzieć każdy grafficiarz, zanim pójdzie na tory PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna ma jeden z najlepszych w Polsce monitoringów. Dzięki niemu w tym tygodniu na gorącym uczynku złapano dwóch grafficiarzy. – Zależy nam na utrzymaniu porządku i mamy do tego odpowiednie narzędzia – zapewniają przedstawiciele PKM.

Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku. Poszukaj zaginionych książek.

Chcesz poczuć się jak Herkules Poirot? Chętnie czytasz? Lubisz zagadki kryminalne? Okazja do poszukiwania ukrytych książek będzie w Gdańsku 22-23 kwietnia 2017 r. To już trzecia edycja akcji Książka GO!

Fado i rytmy kabowerdyjskie zabrzmią na Ołowiance i w Parlamencie. Siesta Festival

Sześciu wykonawców i dziewięć koncertów w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i klubie Parlament – tak zapowiada się tegoroczna 7. już edycja Siesta Festival.

Szybkie randki… z Szekspirem. Niezwykła propozycja na urodziny dramaturga ze Stratfordu

Na randkę do teatru? Dlaczego, nie. Gdański Teatr Szekspirowski hucznie świętuje 453. urodziny patrona, które przypadają 23 kwietnia 2017 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu