Aktualności

Muzycznie o zespoleniu rozbitej Italii. Premiera w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

Ostatnią premierą operową sezonu włoskiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku jest „Nabucco" Giuseppe Verdiego. Spektakl, wyreżyserowany przez Krzysztofa Babickiego, dyrektora artystycznego Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, można zobaczyć 25 maja 2017 r.

Plakaty Krzysztofa Jakubowskiego w nowej galerii. 70 lat Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji wernisaż kolejnej wystawy będzie miał miejsce we czwartek, 25 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii GTF. Zaprezentowane zostaną plakaty fotograficzne Krzysztofa Jakubowskiego. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca.

Niezwykłe brzmienia i ciekawe dźwięki. Święto muzyki ekscentrycznej w Szekspirowskim

Vapor, techno, space echo, będą gitary i saksofony, drony, arabskie nuty oraz fortepian i beat maszyny. Tak wyjątkowo zapowiadają się Dni Muzyki Ekscentrycznej. Wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 28 maja i od 1 do 3 czerwca 2016 r.

Znasz się na elektronice lub logistyce? Czeka 200 etatów w kwidzyńskim Lacroix

Firma Lacroix Electronics to największy w Polsce producent elektroniki motoryzacyjnej. Swoim pracownikom, oprócz stabilnego zatrudnienia, oferuje też atrakcyjne świadczenia socjalne. Nauka języków obcych, masaże i… spa – sprawdź, co jeszcze?

Sacrum kobiet a chrześcijaństwo. Konferencja w Centrum Aktywności Twórczej

W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w dniach 25-26 maja 2017 r. odbędzie się konferencja naukowa Sacrum kobiet w polskim opisie kulturowym.

Adiunkt, wykładowca i kustosz wyróżnieni. Pomorskie Nagrody Muzealne za rok 2016 wręczone!

Na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego, 23 maja 2017 r. miała miejsce uroczysta gala trzeciej odsłony Pomorskiej Nagrody Muzealnej, organizowanej przez Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich pod patronatem i przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego.

Rower jest OK! Ale o tym musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz z nim do pociągu

Sprawdź, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewieźć rower w pomorskich pociągach? O tych zasadach trzeba pamiętać [PORADNIK].

Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Wejherowska ginekologia znalazła się wśród najlepszych oddziałów w Polsce. Zajęła 5. na 47 miejsc.

Pilot Dywizjonu 308 przekazuje Muzeum Historycznemu niezwykłe zdjęcie. Powojenny Gdańsk z lotu ptaka

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało niezwykły dar. Wykonane w 1947 r. zdjęcie lotnicze zniszczonego Gdańska przekazał Jerzy Główczewski, który w czasie II wojny światowej służył w Dywizjonie 308 Polskich Sił Zbrojnych. Przekazana fotografia będzie stanowiła element nowej wystawy stałej, która powstaje w Ratuszu Głównego Miasta.

Najazd trójmiejskich bibliotekarzy. Wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu