Aktualności

Jeden z dziesięciu. Gdański Teatr Szekspirowski laureatem turystycznego Oscara

Gdański Teatr Szekspirowski został jednym z dziesięciu laureatów Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej podczas XIV Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 r.

Kolędnicze zwyczaje i własnoręcznie robiona biżuteria. Promocja książki i warsztaty w Spichlerzu Opackim

Na promocję książki o fenomenie kaszubskiego kolędowania oraz na warsztaty dla kreatywnych kobiet zaprasza Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pierwsze spotkanie, na które wstęp jest wolny, odbędzie się 26 lutego 2017 r. Natomiast na warsztaty tańca i rękodzieła 4 marca trzeba się wcześniej zapisać.

Ilu obcokrajowców pracuje na Pomorzu i z jakich krajów pochodzą? Sprawdziliśmy

Na Pomorzu w różnych zawodach w 2016 r. pracowało ponad 67 tys. obcokrajowców. To przede wszystkim Ukraińcy, ale też Białorusini, Mołdawianie, Rosjanie, Gruzini i Ormianie.

Budowa najważniejszej drogi na Pomorzu utknęła na dobre. „Brak zgody ministerstwa”

W połowie lutego miał się rozpocząć drugi etap przetargu na budowę drogi S 6, ale kolejny raz nie zgodziło się na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

„Sąd Ostateczny” dla odważnych. Zmierz się z dziełem Memlinga w Narodowym

Piszesz? Improwizujesz? Lubisz występować na scenie? Chcesz wziąć udział w oryginalnym wydarzeniu? Wykorzystaj szansę i w Muzeum Narodowym w sobotę, 25 lutego 2017 r. weź udział w slamie z „Sądem Ostatecznym" w tle. Dla zwycięzcy przygotowano 500 zł. Wstęp – wolny.

Światowa prapremiera widowiska „Emigra – Symfonia bez końca” do muzyki laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka

Ponad 100 artystów, chór, 10 dynamicznych perkusji, multimedia z historycznymi fotografiami i muzyka warta Oscara… „Emigra – Symfonia bez końca" wybrzmi 25 lutego 2017 r. w hali Gdynia Arena. Widowisko opowiada o doświadczeniach emigracji, ważnych osobiście również dla samego kompozytora. Dzieło powstało specjalnie dla Muzeum Emigracji w Gdyni.

Pomorskie drugie w rankingu przedsiębiorczości. Canowiecki: „Wykorzystaliśmy naszą szansę”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Pomorskie jest wiceliderem tuż za mazowieckim.

Pomorskie Sztormy. Ostatnia szansa na udział w plebiscycie. Głosuj!

W plebiscycie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i „Gazety Wyborczej Trójmiasto" można głosować do 17 lutego 2017 r. Na co stawiają radni województwa pomorskiego?

Śmigłowiec zrzuca wieniec do zamarzniętej zatoki… Tak Puck świętował zaślubiny z morzem (ZDJĘCIA)

Uroczystości na puckim rynku, msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, widowiskowe złożenie wieńca do Zatoki Puckiej z pokładu śmigłowca – tak wyglądały obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę dostępu do morza.

Jak Haller wrzucił pierścień do zamarzniętej Zatoki Puckiej? Poznaj historię sprzed 97 lat

Symboliczne zaślubiny Polski z morzem oznaczały odzyskanie dostępu do morza utraconego w wyniku rozbiorów.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu