Aktualności

Spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza oraz rękodzieło, starocia i książki. Jarmark Gryfitów w Słupsku

Na poszukiwaczy unikatowych skarbów czeka Jarmark Gryfitów w Słupsku. Wśród kramów antykwariuszy i rękodzielników można znaleźć prawdziwe perełki.

Niecodzienni przewodnicy po Pomorzu. NCK zaprasza na spacery śladami pisarzy związanych z regionem

Znani pisarze, osoby ze świata kultury i sztuki ukochali sobie Pomorze. Dlatego Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało specjalne literackie spacery po województwie pomorskim. Artyści będą oprowadzali po miejscach, w których m.in. toczy się akcja powieści. Pierwszy spacer już 8 lipca 2017 r.

Komediowe widowisko z wartką akcją, brawurowymi pojedynkami i dynamiczną zmianą ról. Premiera „Zakochanego Szekspira” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Burzliwe losy kochanków, walka z przeznaczeniem, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej – tak zapowiada się premiera „Zakochanego Szekspira", która odbędzie się na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 30 czerwca 2017 roku.

W piosence jest nasza wolność. 45. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna

Wolność kojarzy się z otwartą przestrzenią, wędrówką, pokonywaniem drogi aż po horyzont. Śpiewanie polubili turyści, układając teksty o pięknie krajobrazu i urokach natury. Tak powstał gatunek piosenki turystycznej, gdyż – cytując słowa Steda (Edward Stachura): „wędrówką jest nasze życie".

Legendy o świętych, biografia Hansa Memlinga i „Sąd Ostateczny” w formie… komiksu

Życie i twórczość Hansa Memlinga, jednego z najwybitniejszych malarzy wczesnego renesansu, można poznać w formie 48-stronicowego albumu komiksowego.

Muzyka, leśnicy, gry i zabawy edukacyjne. Blues w Leśniczówce w Mirachowie

Jak co roku na początku lata w stacji turystycznej Lubygość obok leśniczówki Mirachowo zabrzmią dźwięki bluesa. Miłośnicy muzyki w leśnej scenerii będą słuchać wyjątkowych koncertów podczas Festiwalu Blues w Leśniczówce. Wstęp – wolny.

Letnie koncerty muzyki organowej i symfonicznej. Gratka dla melomanów w Oliwie i Jastrzębiej Górze

60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie oraz XII edycja Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze będą nie lada gratką dla melomanów. Inauguracyjny koncert w Oliwie odbędzie się 30 czerwca 2017 r., dzień później rozpocznie się jastrzębiogórski festiwal.

„Raj dla opornych” i nie tylko w Pruszczu Gdańskim. IX sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

Podczas wakacyjnych miesięcy na Scenie Letniej zaprezentowane zostaną podwójna premiera „Randki z feministą" Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki, a także „Par paranoje", „Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz Lekcje Niegrzeczności. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Muzyka klasyczna i rozrywkowa oraz jazz w altanie w parku oliwskim. Goście Polskiego Chóru Kameralnego

Rozpoczął się kolejny cykl bezpłatnych koncertów w parku oliwskim. Muzyczne prezentacje odbywają się w altanie w letnie soboty o godz. 12.00. Tegoroczne spotkania poprowadzą słuchaczy przez różne style i epoki, głównie dzięki artystom związanym z gdańską Akademią Muzyczną.

VIII Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST, czyli Młodzieżowe Otwarte Starcia Teatralne w Gdańsku

W Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku przez trzy dni, od 26 do 28 czerwca 2017 r., młode amatorskie teatry z całej Polski zaprezentują nowatorskie spojrzenie na świat i ludzi. Oprócz prezentacji młodzieżowych spektakli, uczestnicy wezmą udział w warsztatach.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu