Aktualności

Stwórz makatkę w Młynie Zamkowym

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza wszystkich, którzy lubią rękodzieło na niezwykle warsztaty tworzenia makatki. Chętni spotkają się w Młynie Zamkowym 4 i 5 oraz 18 i 18 lutego 2017 r. Zapisy trwają do 27 stycznia. Warsztaty poprowadzi Janina Garbowska.

Henri de Toulouse-Lautrec – wykład w słupskim muzeum

Kolejny wykład z historii sztuki pt. „Henri de Toulouse-Lautrec" odbędzie się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w sobotę, 21 stycznia 2017 r., godz. 10.00. Spotkanie poprowadzi Beata Zgodzińska. Wstęp jest wolny.

Czy świat nas przerasta? Spotkanie poświęcone twórczości i dziedzictwu Vaclava Havla

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza 19 stycznia 2017 r. na wieczór poświęcony twórczości Vaclava Havla. O wybitnym polityku, dramaturgu i pisarzu rozmawiać będą Agnieszka Wolny-Hamkało, Andrzej Jagodziński, Adam Michnik, Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski i Martin M. Simecka.

9. Narracje – „Poza sezonem” w Brzeźnie

Kolejna, już 9. edycja Festiwalu Narracje pod hasłem „Poza sezonem" odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017 r. w Gdańsku-Brzeźnie. Kuratorką wydarzenia, które na dwa jesienne wieczory przyciąga kilkutysięczną publiczność do kolejnych dzielnic Gdańska, jest Anna Czaban, kulturoznawczyni, kuratorka projektów społecznych w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Solidarność oczami Andrzeja Michałowskiego

W Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w czwartek, 19 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie z Andrzejem Michałowskim, autorem książki „Moja Solidarność – fakty, zdrady i nadzieje". Poprowadzi je Tolek Filipkowski.

Zadbane zabytki stają w szranki

Właściciele obiektów zabytkowych, którzy opiekę nad nimi sprawują wzorowo i w sposób godny propagowania, mogą ubiegać się o laury w konkursie „Zabytek Zadbany 2017". Do drugiej ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2017 r.

Kolędy dla każdego – koncert familijny w Słupsku

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 stycznia 2017 r. będzie można posłuchać radosnej muzyki. Program kolejnego koncertu familijnego złożony będzie z pięknych, tradycyjnych polskich kolęd. Będą także kolędy współczesne i piosenki zimowe. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania.

Sopot zagra dla dzieci i seniorów

Młodzieżowy Dom Kultury Sopot, Scena Muzyczna Sopot oraz Miasto Sopot serdecznie zapraszają na 25 Finał WOŚP. Będzie czołg, będą wozy strażackie, będą koncerty, pokazy, licytacje i wiele innych atrakcji. W ramach 25 Finału, 15 stycznia 2017 r., w Sopocie będzie się działo!

Warsztaty pisarskie w Bibliotece Oliwskiej

Jak właściwie powinna zaczynać się książka? Jak zbudować historię? Jak stworzyć bohaterów? Tego wszystkiego i wielu innych przydatnych informacji dowiedzą się uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Izabelę Żukowską. Biblioteka Oliwska zaprasza na warsztaty, które odbędą się w poniedziałek, 1 lutego 2017 r.

Obejrzyj film, poznaj historię Słupska i Ustki

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza na projekcję filmu „Po ich trudzie pozostał tylko ślad", która odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 r. Obraz ten przedstawia industrialną historię miasta i firm, które przyczyniły się do rozwoju Słupska i Ustki, ale już nie istnieją. Wstęp – wolny.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu