Aktualności

Jakie działania powinno realizować Muzeum Gdańska? Debata o roli muzeów miejskich w XXI wieku

Kolejna debata na temat utworzenia Muzeum Gdańska odbędzie się w czwartek, 28 września 2017 r. w Ratuszu Głównego Miasta. Tym razem wezmą w niej udział dyrektorzy polskich muzeów. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Odszedł profesor Jan Ciechowicz – teatrolog, wybitna postać trójmiejskiej kultury

Ostatnie pożegnanie prof. Jana Ciechowicza, teatrologa, krytyka teatralnego i kierownika Zakładu Dramatu, Teatru i Filmu w Instytucie Filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 26 września 2017 r. na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Koncerty, zagadki i zabawy dla dzieci. Poranki muzyczne od października w Filharmonii Kaszubskiej

Po przerwie wakacyjnej do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wracają niedzielne poranki muzyczne dla dzieci. To połączenie koncertu z opowieściami o instrumentach i kompozytorach.

Zakończenie lata w Łebie. Wielka biesiada w porcie jachtowym

Moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Zabawa w porcie jachtowym w Łebie w sobotę, 30 września 2017 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Gwiazdą będzie Detko Band.

Wystawy, koncerty i elektryczne samochody. Do tego specjały znad Dunaju i nowoczesny design. Dni Austrii 2017 Gdańsk – Sopot – Gdynia

Przez miesiąc, od 26 września do 29 października, w całym Trójmieście odbywać się będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Kulminacją będzie Nationalferiertag czyli Święto Narodowe Republiki Austrii.

Debiutanci kontra doświadczeni. 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni [AKTUALIZACJA – WYNIKI]

W tegorocznym Konkursie Głównym gdyńskiego Festiwalu Filmowego możemy obserwować rywalizację początkujących reżyserów z doświadczonymi twórcami filmów. Ośmiu z siedemnastu twórców filmowych startujących w Konkursie Głównym to debiutanci w filmach pełnometrażowych.

Z Półwyspu Helskiego na wyspę Jones. Historia kaszubskich rybaków w Ameryce Północnej

O niezwykłej historii Kaszubów, dla których okolice jeziora Michigan stały się nową ojczyzną, opowie profesor Anne M. Gurnack w poniedziałek, 25 września 2017 r., w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wykład prowadzony będzie w języku angielskim. Wstęp – wolny.

Dowidzenia, do jutra. Pierwsza w Gdańsku wystawa malarstwa Katarzyny Karpowicz

W gdańskiej galerii Triada do 5 października 2017 r. można oglądać wystawę malarstwa Katarzyny Karpowicz.

Koncert symfoniczny na rozpoczęcie sezonu artystycznego w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w piątek, 22 września 2017 r. rozpoczyna sezon artystyczny 2017/18. Orkiestrę poprowadzi gruziński dyrygent George Tchitchinadze, na skrzypcach zagra Jakub Jakowicz.

Szukasz czytelniczych inspiracji? Biblioteczny Bot Joseph poleca książki!

Chciałbyś „porozmawiać" z profesjonalnym doradcą bibliotecznym? A może chcesz sprawdzić, gdzie jest najbliższa biblioteka? Odwiedź stronę Biblioteki Publicznej w Gdańsku na Facebooku.