Aktualności

Muzyka romantyczna, filmowa i niezwykłe aranżacje współczesnych utworów. W zabytkach starego Gdańska zabrzmi w sierpniu

Mniej i bardziej znane utwory w wyjątkowym otoczeniu starych, gdańskich zabytków. Wszystkie koncerty będą poprzedzone prelekcjami przewodnika Aleksandra Masłowskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Sopot klasycznie i różnorodnie. Czołówka światowych gwiazd muzyki na festiwalu w kurorcie

W programie Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczniemy od gorącej muzyki hiszpańskiej, by ostatniego dnia koncertów wysłuchać nastrojowej muzyki filmowej.

Spektakle, warsztaty i spotkania z twórcami. Święto teatru w Gdańsku. 21. edycja Festiwalu Szekspirowskiego

10 dni spektakli, 300 artystów, aktorów, animatorów, twórców, reżyserów, krytyków – tak interesująco zapowiada się 21. edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Będzie można zobaczyć przedstawienia m. in. z: Wielkiej Brytanii, Rosji, Chorwacji, Ukrainy, Hongkongu, Indii i Polski. Wydarzenie rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia 2017 r.

Ponad 70 wystawców będzie prezentowało w Gdyni swoje najlepsze książki. Kupisz je taniej i z dedykacją autora

Czytelniczy plener, to również seanse filmowe, koncerty i atrakcyjne wydarzenia dla najmłodszych. Nie zabraknie najbardziej znanych i docenianych pisarzy, dziennikarzy oraz osób ze świata polityki, które zajęły się pisaniem

Chcemë le so zażec. Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki w Chmielnie

Po raz XV propagatorzy najbardziej rozpoznawalnego kaszubskiego zwyczaju będą walczyć o miano najlepszego. W tym roku podjęta zostanie próba bicia rekordu mielenia tabaki w największej dënicy.

Garden party u Karola w Słupsku. Mocny rock i WhitePin w parku

W parku im. J. Waldorffa w niedzielę, 29 lipca 2017 r. w samo południe wystąpi WhitePin. To zespół rockowy ze Słupska, który powstał w kwietniu 2016 r., jednak muzyczne drogi jego członków spotkały się już znacznie wcześniej.

Grażyna Łobaszewska & Ajagore, Krzesimir Dębski i Wojtek Karolak. Jazz w Lesie w Sulęczynie

W niesamowitej scenerii – tuż przy jeziorze na scenie pod drzewami – będzie można posłuchać jazzu. W Sulęczynie od 28 do 29 lipca 2017 r. odbędzie się XXII Jazz w Lesie. W pięknym parku będzie można posłuchać m.in. Piotra Lemańczyka, Dominika Bukowskiego, Marcina Wądołowskiego oraz gościa specjalnego – Billa Neala.

Rejs przez Rybinę, Sztutowo i Mikoszewo. Obchody 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle

Rok 2017 jest ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. Jest to jubileuszowy rok obchodów 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Z tej okazji odbędzie się tygodniowy rejs wyczarterowaną szalupą i mnóstwo atrakcji kulturalnych, ale nie tylko.

Zespoły z m.in. Belgii, Białorusi, Grecji, Sri Lanki i Włoch. Spotkania z Folklorem Świata

W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział amatorskie zespoły folklorystyczne z całego świata. Koncerty zaplanowano od 26 do 30 lipca 2017 r. równocześnie na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz Kiszewskich, Wiela i Wielkiego Klincza.

Rewolucjonista sztuki – Max Liebermann. Artysta z szybką i wrażliwą kreską

W związku z trwającym cyklem wystawienniczym Rewolucjoniści Sztuki w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku można podziwiać prace Maxa Liebermanna. To jeden z najważniejszych niemieckich artystów przełomu XIX i XX w.