Aktualności

Dla kogo Złote Lwy? 17 filmów walczy o nagrodę w konkursie głównym 42. FPFF w Gdyni

„Amok", „Pokot", „Sztuka Kochania", to tylko kilka z 17 tytułów filmów, które walczą w tegorocznym konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni o nagrodę Złotych Lwów. Gala wręczenia nagród już w najbliższą sobotę, 23 września.

Festiwal Szekspirowski wśród najlepszych europejskich przeglądów. Pokonał 710 rywali

Jako jedyny w Polsce i jeden z pięciu w Europie Festiwal Szekspirowski otrzymał prestiżową EFFE Award 2017-2018.

Wystawa interaktywnych drzew. Wernisaż w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Czy potrafisz się wyciszyć i wsłuchać w to, co chce powiedzieć świat? Pozwolić, aby wyjawił swoje tajemnice? Wernisaż prac Odetty Graskie w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 21 września 2017 r.

Pikieta pracowników Opery Bałtyckiej przed Urzędem Marszałkowskim

Manifestująca załoga Opery domaga się odwołania dyrektora Warcisława Kunca. Zarzucają mu złe zarządzanie instytucją i ludźmi. Pikietę wsparli przedstawiciele różnych związków.

Coś dla ciała i coś dla ducha. Bieg, muzyka dawna, rzemiosła klasztorne. Jarmark Cysterski w Pelplinie

Na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie od 15 do 17 września 2017 r. odbędzie się Jarmark Cysterski, organizowany już od 17 lat zawsze w trzeci weekend września.

Rekonstrukcja historyczna, pokazy, konkursy i turniej bojowy. Święto Plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy

Świąteczny Jarmark Grodowy to jarmark rekonstrukcji historycznej, na którym w roli wystawców wystąpią kramarze i rzemieślnicy parający się rzemiosłem dawnym.

„To samorząd jest głównym twórcą sukcesu gospodarczego Polski” [GDAŃSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI]

W czwartek, 14 września 2017 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezydenci polskich miast będą rozmawiać o tym „Czy możliwe jest demokratyczne państwo bez samorządu?". Wśród dyskutantów znajdą się m.in. Beata Klimek (Ostrów Wielkopolski), Roman Smogorzewski (Legionowo) i Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól).

Polska sztuka współczesna za granicą. W słynnej galerii w Berlinie rozpoczyna się ważna wystawa

Od 15 września do 10 grudnia 2017 r. w Berlinie swoje prace zaprezentuje ponad 20 polskich artystów.

Najbardziej wyczekiwane widowisko tego roku! Prapremiera „Wiedźmina" w Muzycznym [GALERIA]

„Wiedźmin", wyreżyserowany i scenicznie zaadaptowany przez znanego twórcę autorskich produkcji musicalowych Wojciecha Kościelniaka, to duże wydarzenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tytułową rolę wcieli się dwóch aktorów. Prapremiera będzie miała miejsce 15 września 2017 r.

Piłka nożna w Gdańsku to nie tylko Lechia. Poznaj losy rodzin z przedwojennego klubu sportowego Gedania

Pamiątki po rodzinach, które przed wojną związały się z KS Gedania, będzie można zobaczyć w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 15 września 2017 r., w 95. rocznicę powstania klubu.