Aktualności

Elektryczny samochód przyszłości. Sprawdzamy, jak się nim jeździ

Wyglądem nie różni się od zwykłych samochodów, ale jest znacznie tańszy w eksploatacji i ekologiczny. Samochód elektryczny Nissan Leaf, który testowałyśmy, zdał egzamin na 5.

Rewitalizacja miast nie jest taka prosta. Jak zrobić to najlepiej?

Proces rewitalizacji to nie tylko przebudowa ulic i remonty budynków w zniszczonych dzielnicach. Ważne są także działania społeczne skierowane do mieszkańców. W jaki sposób przygotować się do realizacji takich projektów?

Uwaga kierowcy! Zaczął się remont drogi w Borkowie. Wyznaczono trzy objazdy [MAPA]

Od 7 sierpnia 2017 r. całkowicie zamknięta będzie droga wojewódzka nr 222 w Borkowie. Ruch będzie wstrzymany przez miesiąc. Zarządca drogi wytyczył trzy trasy objazdowe.

Jeszcze nigdy w historii Pomorza nie było tak niskiego bezrobocia. Rekordowy czerwiec na rynku pracy

Najwięcej powodów do dumy może mieć Sopot, ale Gdańsk i Gdynia nie pozostają w tyle. W tych miastach jest najmniejszy odsetek bezrobotnych. A jak sytuacja wygląda w innych regionach Pomorza?

Ponad 102 mln zł dla pomorskich firm i jednostek naukowych. Skorzystaj z dotacji na badania i rozwój

Organizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza konkurs to szansa dla przedsiębiorców i naukowców nastawionych na realizację innowacyjnych projektów. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do końca września 2017 r.

Marszałek Struk nie ma wątpliwości: „Strategia Rozwoju Województwa to sukces. Egzamin zdaliśmy na czwórkę”

Nowoczesne szpitale, najniższe bezrobocie, milionowe przeładunki w portach. A także aktywni mieszkańcy i atrakcyjna przestrzeń. Tak wygląda Pomorze w 2017 roku.

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. 757 lat tradycji, 6 mln odwiedzin, 1000 kramów i 23 dni zabawy

Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów, słucha muzyki i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje, a obrazki zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach będzie bardziej ekologiczne. Dofinansowanie dla projektu termomodernizacji budynków

W trzech budynkach PCZ rachunki za prąd i ogrzewanie będą niższe. Na remoncie zyskają pracownicy, pacjenci oraz mieszkańcy Kartuz.

Jak zmieni się centrum Żukowa i tereny wokół zespołu poklasztornego norbertanek? Prawie 7 mln zł na rewitalizację

Park z podświetlaną fontanną, miniplace zabaw dla dzieci, nowe ławeczki i oświetlenie. Będzie nowe miejsce spotkań i pomocy dla osób potrzebujących wsparcia. Żukowo dba o swoich mieszkańców i piękne otoczenie.

Niższe rachunki za ogrzewanie i prąd w gdańskich zabytkach oraz szkołach. Oszczędzą też gospodarstwa domowe

Ponad 57 milionów złotych dostanie Miasto Gdańsk na przeprowadzenie termomodernizacji szkół, budynków mieszkalnych oraz zabytków.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu