Aktualności

Forum Inicjowania Rozwoju

W gdańskim Starym Maneżu, w poniedziałek, 12 grudnia 2016 r. spotkają się przedstawiciele trzech sektorów – biznesu, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Hasło V Forum Inicjowania Rozwoju brzmi Odpowiedzialni liderzy. Zapisy trwają. Całkowity dochód ze sprzedaży bilety-cegiełki zostanie przekazany Hospicjum Pomorze Dzieciom. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Świąteczne ozdoby i smakołyki, przedmioty z duszą, 50-metrowej wysokości koło widokowe, wenecka karuzela z rumakami, Anielski Młyn, trójwymiarowe iluminacje, lodowisko i Jarmark Sztuki w Wielkiej Zbrojowni – to tylko niektóre atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego. Właśnie dlatego od 3 do 23 grudnia 2016 r. miejscem, gdzie najmocniej w Gdańsku odczuć można atmosferę świąt, jest Targ Węglowy.


Regionalne warsztaty Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020

W Inkubatorze Starter w Gdańsku, 1 i 2 grudnia 2016 r. odbędą się coroczne szkolenia dla beneficjentów programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Szkolenie jest jednodniowe, należy wybrać datę spotkania.


Warsztaty tworzenia biznesplanu w Słupsku

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza 24 listopada 2016 r. do Słupska na szkolenie, poświęcone zasadom ubiegania się o wsparcie z funduszy europejskich w perspektywie 2014-2020 dla osób chcących założyć działalności gospodarczą oraz zasadom tworzenia biznesplanu. Szkolenie dedykowane jest dla osób w każdej grupie wiekowej, zarówno przed jak i po 30. roku życia.


Unia przedsiębiorcom – spotkanie w Ustce

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne, poświęcone możliwościom pozyskania przez przedsiębiorców wsparcia ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Rozmowy toczyć się będą 23 listopada 2016 r. w Ustce. Wstęp – wolny, zgłoszenia – do 22 listopada.


Seminarium o klauzulach społecznych w zamówieniach publicznych

Konferencja dotycząca klauzul społecznych w zamówieniach publicznych odbędzie się w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku we wtorek, 29 listopada 2016 r. Obowiązują zapisy.


Floriany – Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych

Trwa Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów Floriany. Głównym celem jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r.

41. Gdańskie Dni Elektryki zakończone

W tym roku Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk we współpracy z Politechniką Gdańską zorganizowało już 41. edycję Gdańskich Dni Elektryki. Wydarzenie trwało trzy dni, od 27 do 29 października 2016 r. i miało miejsce w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej.


EOIF GigaCon – elektroniczny obieg informacji w firmie

W Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się konferencja dotycząca elektronicznego obiegu informacji w firmie. Spotkanie ma na celu zebranie w jednym miejscu producentów rozwiązań wspomagających zarządzanie firmą, instytucją oraz potencjalnych klientów. Wśród prelekcji promujących konkretne rozwiązania pojawią się także wykłady merytoryczne.


Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku, w dniach 19-20 listopada 2016 r. odbędą się 5. Targi Gra i Zabawa, 13. edycja Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi – Festiwal Gramy, Festiwal Czytamy, Strefy – Edukacji i Malucha. Na odwiedzających czekają – ponad 700 tytułów i 1500 gier planszowych w festiwalowej wypożyczalni.