Aktualności

Z Miastka do Ustki w lepszych warunkach. Pasażerowie kolei odetchną z ulgą

Rewitalizacja odcinka linii kolejowej nr 405 będzie przebiegać od granicy województwa pomorskiego przez Miastko, Słupsk do Ustki. Początek prac już wiosną.

Pomorskie inwestuje w człowieka. 26,5 mln zł dofinansowania dla Gdyni i Trójmiasta

Ponad 1400 mieszkańców Pomorskiego, w tym 110 z niepełnosprawnościami, skorzysta m.in. ze szkoleń i doradztwa zawodowego oraz warsztatów, mających na celu aktywizację społeczno-zawodową i zwiększenie zatrudnienia.

Gigantyczne wsparcie dla firm na Pomorzu. Na badania i rozwój

Pomorskie firmy i jednostki naukowe otrzymały dotacje unijne na realizację projektów o charakterze badawczo-rozwojowym. Dofinansowanie w wysokości ponad 78 mln zł otrzymało 30 projektów o łącznej wartości prawie 130 mln zł.

Strażacy nie tylko gaszą pożary. Za co jeszcze można ich nagrodzić? Floriany czekają

Kto najlepiej wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a komu udaje się świetnie chronić środowisko? Komu zawdzięczamy zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego? Na te i wiele innych pytań odpowie Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych Floriany.

„Rzeczpospolita” o inwestycjach kolejowych samorządów: „Największe są na Pomorzu”

Kolej chce przyspieszyć realizację inwestycji finansowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO). Ma być realizowanych łącznie 51 projektów za ponad 4,6 mld zł.

Kolejne bezpośrednie połączenie lotnicze. Z Gdańska do Tel Awiwu

PLL „Lot" od 18 czerwca 2017 r. uruchomi połączenie z Gdańska do Tel Awiwu. To będzie już drugi po Ryanairze przewoźnik, który połączy Gdańsk z Izraelem.

Na trasie do Kościerzyny kursuje wypożyczony szynobus. Pociągi jeżdżą według rozkładu

Trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na odcinku Gdynia Główna – Kościerzyna w środę, 22 lutego 2017 r. obsługuje wypożyczony szynobus. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Koniec utrudnień na PKM. Pociągi już jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy

Pociągi SKM jeżdżące po trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od 21 lutego 2017 r. kursują już zgodnie z rozkładem jazdy.

Największe targi przemysłowe w Europie. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do...

Hannover MESSE 2017 – Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle to 6,5 tysiąca wystawców z 31 krajów świata oraz ponad 1700 wykładów i paneli. Największe w Europie wydarzenie to spotkanie firm z sektora przemysłowego, oferującego i poszukującego nowych produktów, usług i technologii.

Budowa najważniejszej drogi na Pomorzu utknęła na dobre. „Brak zgody ministerstwa”

W połowie lutego miał się rozpocząć drugi etap przetargu na budowę drogi S 6, ale kolejny raz nie zgodziło się na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu