Aktualności

Creative Morning: Kulisy śmiechu

Gdański Starter zaprasza 5 grudnia 2016 r. na Creative Morning: Kulisy śmiechu. Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski (improwizatorzy, konferansjerzy i tekściarze, do niedawna członkowie kabaretu Limo) opowiedzą m.in., w jaki sposób wykorzystać humor w biznesie, jak osiągnąć sukces w wąskiej branży rozrywkowej oraz jak branża rozrywkowa może pomóc start-upom.


Pomorzanki w Biznesie – dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej dla kobiet 30+

W Agencji Rozwoju Pomorza (ARP), 15 grudnia 2016 r. rusza nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30. rok życia. W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie" każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1440 zł trwające nawet rok.


Przemysł czasu wolnego kluczem do rozwoju Gdańska

W Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się konferencja „Arena Gdańsk dla Biznesu. Przemysł czasu wolnego kluczem do rozwoju Gdańska". W programie spotkania zaplanowano m.in. wystąpienie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz prelekcje przedstawicieli spółki zależnej – Agencji Rozwoju Pomorza.


Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek – seminarium

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium (5 grudnia 2016 r.) poświęconym rynkowi szwedzkiemu i zagranicznej współpracy biznesowej.


Speed Dates dla branży kreatywnej

Gdynia Kreatywna 2 to projekt wspierający przedsiębiorczość osób działających w branżach kreatywnych. Składa się z dwóch niezależnych etapów. W pierwszym – z nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 6 firm działających na terenie Gdyni, które otrzymały wsparcie mentoringowe i opiekę marketingową studia kreatywnego. Drugi etap to tzw. speed dates, czyli szybkie biznesowe randki z mentorami i pomiędzy przedsiębiorcami, które odbędą się 1 grudnia 2016 r.


Jak jeździ SKM po liniach PKM – zobacz schemat

Przy okazji wejścia w życie od 11 grudnia 2016 r. nowego rozkładu jazdy, powstał schemat wszystkich linii kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście, w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W czytelny sposób przedstawia on pasażerom, jak przebiegają trasy pociągów.


Konferencja Polska – Rosja w Gdańsku

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się konferencja zamykająca Program Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007-2013 oraz otwierającej Program Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020. Spotkanie posumuje efekty zakończonego programu i zaprezentuje założenia nowego.


Elektroniczny nabór wniosków przez Witkac.pl – spotkanie informacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie pt.„Otwarte konkursy ofert – elektroniczny nabór wniosków konkursowych". Odbędzie się ono w środę, 7 grudnia 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Konieczna wcześniejsza rejestracja.


Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2016

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza młodych producentów rolnych oraz uczniów posiadających lub współgospodarujących w gospodarstwie rolnym do udziału w olimpiadzie. Eliminacje powiatowe – 2 grudnia, finał – 9 grudnia.


Horyzont 2020, czyli fundusze dla naukowców i nie tylko – szkolenie

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zapraszają do udziału w praktycznym szkoleniu poświęconym Programowi Ramowemu Horyzont 2020 i możliwościom finansowania badań naukowych i innowacji, które odbędzie się 6 grudnia 2016 r., na Politechnice Gdańskiej.