Aktualności

Bezpieczniejsza podróż między Człuchowem a Debrznem. Zaczyna się remont drogi

Nowe ronda, chodniki, ścieżki rowerowe i latarnie, przebudowane skrzyżowania to zmiany, na których skorzystają podróżujący drogą wojewódzką Człuchów – Debrzno, która łączy Pomorze (Człuchów) z Wielkopolską (Piła). 19-kilometrowym odcinkiem będzie można pojechać już pod koniec roku.

Czołowy producent kryształu na świecie otwiera siedzibę w Gdańsku. Będą setki nowych miejsc pracy

Swarovski otwiera globalne centrum usług w Gdańsku. Pracę znajdzie kilkaset osób. Oficjalne rozpoczęcie działalności stałego biura zaplanowano latem tego roku.

Ryszard Świlski o zmianach w pomorskim transporcie kolejowym. „Będzie szybciej i wygodniej”

Nowe pociągi, wyremontowane linie kolejowe i wspólny bilet to następne inwestycje, które mają zachęcać do podróżowania pomorską koleją. Na zmianach skorzystają mieszkańcy województwa i turyści.

Nauka i biznes siłą napędową rozwoju regionu – przyjdź na seminarium

Wszystkich, których interesuje realizacja projektów badawczo-rozwojowych, na spotkanie pt. „Innowacje na Pomorzu" zaprasza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Seminarium odbędzie się w czwartek, 2 lutego 2017 r. w siedzibie WFOŚiGW. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie informacyjne o harmonogramie naborów wniosków o dofinansowanie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza 26 stycznia 2017 r. na spotkanie. Rozmowy będą poświęcone planowanym w 2017 r. konkursom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Udział – bezpłatny.

Wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do autostrady – rozbudowa drogi wojewódzkiej 224

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie ucieszy zarówno kierowców, jak i pieszych. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróży – jezdnia będzie poszerzona, powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. 20 stycznia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego została podpisana umowa dotycząca tej inwestycji.

Targi Młodej Pary w gdańskim AmberExpo

Impreza branży ślubnej już 29 stycznia 2017 r. zawita do AmberExpo w Gdańsku – będzie wiele atrakcji i ofert. Targi Młodej Pary to nie tylko znana formuła targowa, ale także rozrywka dzięki pokazom mody ślubnej, warsztatom związanym z tematyką weselną i konkursom z nagrodami. Swoje oferty zaprezentuje ponad 150 firm. Nie zabraknie również cateringu i degustacji.

Pizza po kaszubsku i doładowanie telefonów. Nowości na targach Food-to-Go

Kaszubskie klimaty, wyjątkowa w swoim rodzaju pizza, bezglutenowe przysmaki i ponad 100 firm z branży gastronomicznej – to tylko niektóre z elementów tegorocznych 7. Targów Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii Food-to-Go. Impreza, która odbędzie się 8 i 9 lutego 2017 r. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, zapowiada się bardzo interesująco.

Inteligencja Finansowa – inspiracje, motywacje i nauka inteligentnego zarządzania finansami

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 stycznia 2017 r. odbędzie się festiwal Inteligencji Finansowej. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by w obecności praktyków zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów finansowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

XIV Targi Ślub i Wesele w hali AWFiS w Gdańsku

W hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, 14 i 15 stycznia 2017 r. odbędą się Targi Ślub i Wesele. Dla planujących zawrzeć związek małżeński to możliwość zorganizowania wesela od a do z. W programie zaplanowano liczne pokazy, warsztaty i degustacje. Swoje oferty zaprezentuje ponad 250 firm.