Aktualności

Kontenery popłyną Wisłą. Na razie na próbę

Transport śródlądowymi drogami wodnymi jest bardziej ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczniejszy niż kołowy, a także kolejowy. Udowodni to załoga barki, która 19 kwietnia 2017 r. wypłynie z gdańskiego portu morskiego i w 9 dni, pokonując przeszkody nawigacyjne, dotrze do Warszawy. Cztery dni zajmie powrót – tyle czasu realnie potrzeba na pokonanie tego odcinka z ładunkiem.

Polacy niechętnie jeżdżą koleją. Ale jest jeden wyjątek: województwo pomorskie

W Polsce w ubiegłym roku z kolei skorzystało 292,5 mln pasażerów. To 12 mln osób więcej niż w roku 2015. Na jednego obywatela przypadło średnio 7,6 przejazdu. Średnia europejska wynosi 19 przejazdów. W Polsce tylko województwo pomorskie ma wyższą średnią niż w Unii.

Zobaczcie, jak posuwają się prace w Gdyni. Kronika budowy PKM [FILM]

Pomorska Kolej Metropolitalna pokazała kolejny film dokumentujący budowę dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii kolejowej 201 - Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.

Rekordowy marzec! Ponad ćwierć miliona pasażerów na linii PKM. Sukces nowego rozkładu jazdy

W marcu 2017 r. liczba pasażerów przewiezionych przez trójmiejską SKM na trasach obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po raz pierwszy przekroczyła 250 tys.! Na samym kościerskim odcinku PKM wzrost liczby pasażerów w pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł aż 30 proc., a na kartuskim blisko… 50 procent!

Nowoczesny system wykrywania samolotów. W Polsce ma go tylko gdańskie lotnisko

Jedyny w Polsce system wykrywania samolotów ma tylko Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dzięki niemu lotnisko może działać bez zakłóceń.

Marszałek Struk o rekordowo niskim bezrobociu. Mamy dobry klimat w gospodarce

W marcu 2017 r. w województwie pomorskim pobiliśmy wszystkie rekordy dotyczące bezrobocia. Najbardziej chyba cieszy wysoka liczba nowych miejsc pracy.

Młodzi specjaliści od samorządu terytorialnego. Zacięta dogrywka w finale konkursu

Wymień pomorskie miasta na prawach powiatu grodzkiego, ile trzeba mieć lat, by wystartować w wyborach na burmistrza? Na te i inne pytania, 10 kwietnia 2017 r. odpowiadali uczestnicy finału XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Ponad 166 mln zł na nowe inwestycje metropolitalne od Wejherowa po Tczew. „Stawiamy m.in. na transport publiczny”

Dzięki unijnemu dofinansowaniu wyremontowane będą perony, przystanki SKM, powstaną parking, węzły przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe w Trójmieście i na Kaszubach. Łączna wartość inwestycji to ponad 317 mln zł.

Razem wobec trudnego świata. Jubileuszowy Pomorski Kongres Obywatelski w Gdańsku

Hasło jubileuszowego 10. Kongresu to „Pomorze i Polska – razem wobec trudnego świata". W gmachu głównym Politechniki Gdańskiej, 8 kwietnia 2017 r. spotkają się Pomorzanie, by porozmawiać o ważnych problemach współczesnego świata.

Bursztyn nie tylko znad morza. Lubelskie i Pomorskie wspólnie promują złoto Bałtyku

Samorządowcy z Pomorza i Lubelszczyzny podpisali porozumienie, którego celem jest m.in. wspólna promocja wyrobów jubilerskich z bursztynu i krzemienia pasiastego. Gdańsk i Lublin mają być kojarzone jako światowe ośrodki wydobycia i sprzedaży bursztynu bałtyckiego. Przypadkowo odkryte pod Lublinem złoża tego surowca mogą okazać się większe niż w województwie pomorskim.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu