Aktualności

Na trasie do Kościerzyny kursuje wypożyczony szynobus. Pociągi jeżdżą według rozkładu

Trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na odcinku Gdynia Główna – Kościerzyna w środę, 22 lutego 2017 r. obsługuje wypożyczony szynobus. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Koniec utrudnień na PKM. Pociągi już jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy

Pociągi SKM jeżdżące po trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od 21 lutego 2017 r. kursują już zgodnie z rozkładem jazdy.

Największe targi przemysłowe w Europie. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do...

Hannover MESSE 2017 – Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle to 6,5 tysiąca wystawców z 31 krajów świata oraz ponad 1700 wykładów i paneli. Największe w Europie wydarzenie to spotkanie firm z sektora przemysłowego, oferującego i poszukującego nowych produktów, usług i technologii.

Budowa najważniejszej drogi na Pomorzu utknęła na dobre. „Brak zgody ministerstwa”

W połowie lutego miał się rozpocząć drugi etap przetargu na budowę drogi S 6, ale kolejny raz nie zgodziło się na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Pomorskie drugie w rankingu przedsiębiorczości. Canowiecki: „Wykorzystaliśmy naszą szansę”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Pomorskie jest wiceliderem tuż za mazowieckim.

Pomorskie Sztormy. Ostatnia szansa na udział w plebiscycie. Głosuj!

W plebiscycie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i „Gazety Wyborczej Trójmiasto" można głosować do 17 lutego 2017 r. Na co stawiają radni województwa pomorskiego?

Gdańsk kupi 15 nowych tramwajów. Kiedy wyjadą na tory?

Dwukierunkowe, niskopodłogowe, klimatyzowane, z monitoringiem, gniazdami USB do ładowania komórek, tabletów, laptopów oraz defibrylatorami i systemem ostrzegającym motorniczego przed groźbą kolizji z przeszkodami na torach – takimi tramwajami można będzie jeździć po Gdańsku w 2018 r.

Wspólny bilet skłoni nas do zostawienia samochodu w domu? Kolejni partnerzy dołączają do programu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyłączył się do prowadzonego przez województwo pomorskie programu jednolitego systemu poboru opłat za przewozy w transporcie zbiorowym. Również Malbork – jako kolejny samorząd – zadeklarował chęć współpracy.

Perły Kaszub rozdane. Lekarz, kapłan, artysta, twórca nietypowych rowerów wyróżnieni nagrodą starosty

Podczas gali Perły Kaszub, 10 lutego 2017 r., 21 nagród starosty kartuskiego otrzymali m.in. przedsiębiorcy, sportowcy i ludzie kultury. Najważniejsze wyróżnienia Superperły przyznano firmom Interplastic Roger Żółtowski, Patrizia Aryton oraz Rockfin.

Kiedy pasażerowie PKM pojadą pociągami elektrycznymi? Przetarg ogłoszony

Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła przetarg na studium wykonalności elektryfikacji linii 248 i 253. Linia 248 łączy Gdańsk-Wrzeszcz z Osową (przez lotnisko), a linia 253 – z Żukowem i Kartuzami.