Aktualności

Rozświetlone Pomorze. 71 milionów złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia

W 18 pomorskich gminach i miastach zostanie zmodernizowane oświetlenie. Dofinansowania w wysokości 71 milionów złotych umożliwi lepsze oświetlenie dróg i chodników oraz oszczędność energii w naszym regionie.

Ekonomiści dla Pomorza. Janusz Lewandowski o Europie dwóch prędkości

„Ekonomiści dla Pomorza" to cykl konferencji naukowych organizowanych przez Katedrę Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Towarzystwem Ekonomistów Polskich. Spotkania zaplanowano raz na kwartał. Pierwsza rozmowa – z eurodeputowanym Januszem Lewandowskim już 6 marca.2017 r.

Pomorskie Fashion. Święto mody i urody po raz drugi w Trójmieście

Pokazy mody, biżuterii, fryzur oraz makijażu, porady dietetyka, stylisty… 3 marca 2017 r. w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się druga edycja imprezy Pomorskie Fashion. Jej założeniem jest promocja marek modowych, tych z siedzibą na terenie Trójmiasta i województwa, jak i dostępnych w naszym regionie.

Pomorskie Sztormy wręczone w Sopocie. Ich warto zapamiętać

Głosowanie na „Pomorskie Sztormy 2016" zakończone, a 10 laureatów odebrało już prestiżowe statuetki. Jak co roku, plebiscyt zorganizowany został przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Z Miastka do Ustki w lepszych warunkach. Pasażerowie kolei odetchną z ulgą

Rewitalizacja odcinka linii kolejowej nr 405 będzie przebiegać od granicy województwa pomorskiego przez Miastko, Słupsk do Ustki. Początek prac już wiosną.

Pomorskie inwestuje w człowieka. 26,5 mln zł dofinansowania dla Gdyni i Trójmiasta

Ponad 1400 mieszkańców Pomorskiego, w tym 110 z niepełnosprawnościami, skorzysta m.in. ze szkoleń i doradztwa zawodowego oraz warsztatów, mających na celu aktywizację społeczno-zawodową i zwiększenie zatrudnienia.

Gigantyczne wsparcie dla firm na Pomorzu. Na badania i rozwój

Pomorskie firmy i jednostki naukowe otrzymały dotacje unijne na realizację projektów o charakterze badawczo-rozwojowym. Dofinansowanie w wysokości ponad 78 mln zł otrzymało 30 projektów o łącznej wartości prawie 130 mln zł.

Strażacy nie tylko gaszą pożary. Za co jeszcze można ich nagrodzić? Floriany czekają

Kto najlepiej wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a komu udaje się świetnie chronić środowisko? Komu zawdzięczamy zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego? Na te i wiele innych pytań odpowie Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych Floriany.

„Rzeczpospolita” o inwestycjach kolejowych samorządów: „Największe są na Pomorzu”

Kolej chce przyspieszyć realizację inwestycji finansowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO). Ma być realizowanych łącznie 51 projektów za ponad 4,6 mld zł.

Kolejne bezpośrednie połączenie lotnicze. Z Gdańska do Tel Awiwu

PLL „Lot" od 18 czerwca 2017 r. uruchomi połączenie z Gdańska do Tel Awiwu. To będzie już drugi po Ryanairze przewoźnik, który połączy Gdańsk z Izraelem.