Aktualności

Pomorskie gminy oszczędzą energię. Ponad 45 milionów złotych na modernizacje budynków

Tujsk, Egiertowo, Goręczyno, Zaskoczyn, Giemlice to tylko niektóre z miejscowości, w których zostaną zmodernizowane budynki. W 53 miejscach będzie nowa instalacja cieplna, nowe okna czy centralne ogrzewanie.

Gdańska komunikacja w stylu retro. Czerwony zastąpi kość słoniowa

Pierwszy był Dortmund. Teraz przyjechał Citadis. W Gdańsku są już dwa tramwaje pomalowane jak kilkadziesiąt lat temu. Czy będą następne?

Aż 11 pomorskich firm pokaże swoje produkty na targach w Hanowerze. „To wyjątkowe wydarzenie"

Największe na świecie Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle Hannover Messe 2017 trwają od 24 do 28 kwietnia. Jedenaście pomorskich firm zaprezentuje swoje oferty na stoisku województwa pomorskiego, zorganizowanego w ramach Stoiska Narodowego Polski.

Zmiany na pomorskich drogach i kolei. Inwestycje za ponad 300 milionów złotych

Nowy Dwór Gdański, Władysławowo, Jastarnia, Sopot Kamienny Potok, Gościcino, Tczew, Puck ze zintegrowanymi węzłami. Nowoczesny monitoring na kolei. Zostanie zmodernizowany budynek dworca podmiejskiego w Gdyni Głównej.

Nowe drogi i monitoring. Węzeł transportowy w Wejherowie będzie wybudowany

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowe i parkingi. Z wyremontowanego węzła w Wejherowie rocznie ma korzystać 5 mln pasażerów. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2019 r.

„To się źle skończy", czyli 3 rzeczy, które musi wiedzieć każdy grafficiarz, zanim pójdzie na tory PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna ma jeden z najlepszych w Polsce monitoringów. Dzięki niemu w tym tygodniu na gorącym uczynku złapano dwóch grafficiarzy. – Zależy nam na utrzymaniu porządku i mamy do tego odpowiednie narzędzia – zapewniają przedstawiciele PKM.

Po latach przerwy kontenery wracają na Wisłę. Barką z Gdańska do Warszawy

„Jesteśmy w miejscu, od którego wszystko się zaczyna". Tymi słowami w porcie w Gdańsku wicemarszałek Ryszard Świlski zainaugurował pilotażowy rejs kontenerowy. Ma on pokazać, że możliwy jest powrót transportu kontenerów Wisłą do centrum kraju.

Gdańskie lotnisko bije kolejne rekordy. To zasługa nowych połączeń

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w marcu 2017 r. obsłużył ponad 300 tys. pasażerów. Oznacza to ponad 11 proc. wzrost w porównaniu z marcem 2016 r.

Wicemarszałek Świlski o rekordach na kolei. "Następny krok? Wspólny bilet"

Mieszkańcy Pomorza biją rekordy w korzystaniu z kolei. W "Gazecie Wyborczej" w środę skomentował to wicemarszałek Ryszard Świlski. - Wyniki cieszą, ale mamy jeszcze sporo do zrobienia.

Żółty dla autobusów, zielony dla rowerów. Nowe oznakowanie węzłów przesiadkowych

Miasta i gminy Pomorza będą miały jednolite i spójne oznakowanie na węzłach integracyjnych. Jest już projekt nowych znaków.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu