Aktualności

Pomorze w Cannes wystąpiło razem. Prestiżowe wyróżnienie dla Gdyni

Gdynia otrzymała w Cannes tytuł Polskie Miasto Przyszłości 2017/18. Wyróżnienie zostało wręczone podczas MIPIM – najbardziej prestiżowych targów nieruchomości na świecie. We Francji odebrał je prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Rekord na gdańskim lotnisku. Hitem połączenia do Krakowa i Oslo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się kolejnym sukcesem. W lutym 2017 roku liczba pasażerów wzrosła o ponad 11 procent. To kolejny okres, kiedy liczba użytkowników lotniska rośnie

Do Pomorskiego Gryfa Gospodarczego można zgłaszać się już tylko dziś

O Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy walczą liderzy pomorskiej przedsiębiorczości. Do konkursu firmy mogą zgłaszać się do 14 kwietnia 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Nowe perony i windy. Dworzec Gdańsk Główny będzie przebudowany

Duży projekt remontu gdańskiego dworca głównego. Stacja zyska nowe tory i windy. Przebudowane zostaną perony. Modernizacja usprawni obsługę podróżnych.

Uczelnie i samorząd województwa dają duże pieniądze na pozyskanie zagranicznych studentów

Co zrobić, by studenci z całego świata zdobywali u nas wiedzę, a później otwierali w Pomorskiem swoje biznesy? Pomoże w tym specjalny projekt przygotowany na Pomorzu.

Sopocki hipodrom, a może centrum Gdyni? Pomorskie nieruchomości na targach w Cannes

We Francji zaprezentuje się prawie 3 tys. wystawców z 90 krajów. Jedne z największych targów nieruchomości na świecie przyciągnęły ponad 5 tys. inwestorów oraz 23 tys. uczestników. Na zagranicznych inwestorów czekają m.in. działki w centrum Gdyni.

Miliony euro dla Pomorza. Zobacz, co już realizujemy [RAPORT]

Nowe miejsca pracy, innowacyjne przedsiębiorstwa, ciekawa oferta edukacyjna, przyjazny pasażerom transport publiczny – to niektóre z efektów sprawnego wykorzystania środków unijnych na Pomorzu. Pod tym względem nasz region nieprzerwanie utrzymuje najlepszy wynik w kraju.

Chciałbyś sprzedawać swoje produkty w Chinach? Teraz jest okazja, przedłużony termin zgłoszeń

W wyjeździe na targi SIAL China w Szanghaju mogą uczestniczyć przedstawiciele pomorskich mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w branży spożywczej. Udział jest dofinansowany ze środków unijnych.

Kolej na... rozmowy. Na trasie PKM spotkaj samorządowca, naukowca, pisarza, artystę, sportowca

Chcesz zobaczyć znaną na Pomorzu osobę na żywo? A może wolisz podpatrzyć ekipę filmową w pracy? Oba marzenia są możliwe do spełnienia. Wystarczy przejechać się pociągiem na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i zobaczyć, jak wygląda nagranie.

Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Nowe połączenia kolejowe, więcej pociągów w weekendy. Zmiany od 12 marca dotyczą tras Gdańsk – Gdańsk Port Lotniczy – Gdynia i Kościerzyna – Gdańsk /Gdynia.