Aktualności

Amerykańska firma elektroniczna przenosi produkcję z Chin na Pomorze. Kilkaset nowych miejsc pracy

W ostatnich latach Polska i Pomorze stały się ważnym producentem elektroniki. W województwie pomorskim w sektorze elektronicznym pracuje już 17 tys. osób. – Liczba ta niedługo wzrośnie do blisko 20 tysięcy – uważa Anna Rajzer z Invest in Pomerania.

W Stoczni Nauta powstaje coraz więcej statków. Skończyli trawler rybacki, teraz budują okręt... szpiegowski

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku zwodowano trawler rybacki "Rockall". To już dziesiąty statek, jaki stocznia zbudowała dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft. Finalnym odbiorcą będzie armator Astrid Fiskeri.

Będzie taniej i bardziej ekologicznie. Blisko 121 milionów na modernizację szkół, urzędów i budynków mieszkalnych

Inwestycje będą realizowanie między innymi w: Jastrzębiej Górze, Kiełpinie, Przetoczynie oraz w Jodłownie. To kolejne miejscowości, w których będzie tańsze ogrzewanie i czystsze powietrze.

Gryf Gospodarczy 2017. Nagrodzono liderów pomorskiej przedsiębiorczości. „Wybór jest coraz trudniejszy" [ZDJĘCIA]

Statuetki Gryfa Gospodarczego przyznano siedmiu przedsiębiorstwom. Jedno zostało uhonorowane podwójnie. W tym roku po raz pierwszy przyznano też wyróżnienie za całokształt działalności. Nagrody wręczono podczas finałowej gali, 5 czerwca 2017 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Do kogo trafi Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017? Już dzisiaj poznamy laureatów konkursu

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się o godz. 14.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Prace budowlane na linii kolejowej Gdynia – Kościerzyna ani na moment nie zwalniają. PKM pokazała kolejny film z budowy. Na przystanku Gdynia Karwiny montowane są właśnie pierwsze elementy charakterystycznych dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wiat peronowych.

Wybory czempionów i wiceczempionów… zwierząt oraz pasze i maszyny rolnicze. Pomorskie AgroTargi w Lubaniu

Najnowszej generacji nawozy, środki ochrony roślin, ulepszacze glebowe, pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze – to wszystko będzie prezentowane podczas targów. Tradycyjnie towarzyszy im Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której prezentowane są wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich.

Uwaga! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu. Rozpoczynają się badania archeologiczne

Od 6 czerwca 2017 r. do końca roku zamknięta będzie ulica Odrodzenia w Dzierzgoniu. Sprawdź, którędy pojechać, aby uniknąć problemów.

Czy wiesz, kto został najlepszym sołtysem w województwie pomorskim? Wielki plebiscyt rozstrzygnięty

Maciej Czarnecki z Rakowska w gminie Gniew oraz sołectwo Rekowo Górne w gminie Puck zostali laureatami plebiscytu Sołtys Pomorza 2017 i Sołectwo Pomorza 2017. Zwycięzca pojedzie na Wyspy Kanaryjskie.

Nowe pociągi Pesa Link już jeżdżą po Pomorzu. Mają wielką zaletę: posiadają specjalną strefę dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Na dworcu w Gdańsku Wrzeszczu, 29 maja 2017 r., zaprezentowano nowy pociąg spalinowy LINK wyprodukowany przez bydgoską PESĘ.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu